Nové elektromobily Denza budou společným dílem Daimleru a BYD

Obrovské obchodní příležitosti čínského trhu lákají investory z celého světa. Výjimkou není ani společnost , která se svým čínským partnerem, automobilkou , vytvořila novou značku a logo s názvem Denza. Tuto značku budou nosit výhradně elektromobily určené pro čínský trh.

Logo nové řady elektromobilů Denza pro čínské zákazníky. První model bude představen veřejnosti na autosalonu v Pekingu.
foto: Daimler

Obě společnosti tímto krokem navazují na spolupráci z května roku 2010, kdy v Pekingu založily společný podnik BDNT (BYD Daimler New Technology Co. Ltd.). O rok později udělil čínský regulační úřad firmě BDNT oprávnění potřebné pro vývoj a výrobu elektromobilů v .

Nepotvrzené zprávy říkají, že oba společníci mají v podniku Denza zcela přesně rozděleny své úkoly. Zatímco Daimler se údajně postará o celkový design a dodá i podvozek založený na modelu řady B-class, BYD bude dodávat kompletní elektrický pohonný systém vycházející z elektromobilu .

Logo i název Denza byly vytvořeny s velkou precizností a s cílem oslovit čínského spotřebitele. Slovo Denza vychází z čínských znaků „Téng Shì“, což by se dalo volně přeložit jako „rostoucí síla“ nebo „dynamika“.

Grafické provedení znaku vyobrazuje dvě lidské paže objímající životadárnou kapku vody. Modrá kapka symbolizuje šetrný přístup k , moderní technologie a světlou budoucnost. Dvě lidské paže pak představují ruce obou partnerů, jež mají symbolizovat vzájemnou podporu společného podniku.

První koncept elektromobilu Denza by měl být světu představen na blížícím se , který bude probíhat od 23. dubna do 2. května. V následujícím roce by pak mělo dojít k uvedení nového na čínský automobilový trh.

daimler.com

Napsat komentář