Čína světovým lídrem v prodejích aut do zásuvky?

Jan Horčík - 20 Duben 2017

Škoda představila svůj první elektromobil Vision E na autosalonu v Šanghaji. A není se co divit, vždyť Čína má našlápnuto stát se světovým lídrem v prodejích aut do zásuvky.auto SAIC Roewe eRX5 plug-in hybrid

SAIC Roewe eRX5 je nový čínský SUV plug-in hybrid, který připomíná mix mezi Volkswagen Tiguan a Audi Q5.
foto: SAIC

Čína dnes vyrábí a využívá naprostou většinu elektrických autobusů, které po světě jezdí (má jich neuvěřitelných 250 000). Právě to jí v oblasti elektromobility dává zásadní náskok před zbytkem světa, včetně Evropy a USA.

Žádný div, že právě v čínské Šanghaji představil Volkswagen své tři nové elektromobily. Čína je pro budoucnost elektromobility klíčová - a naopak, elektromobilita je klíčová pro Čínu.

Ačkoliv Norsko je dnes světovým premiantem elektromobility co se týká poměru prodejů spalovacích aut a aut do zásuvky a Evropa celkově se snaží držet krok, Čína má díky své obří populaci a rostoucímu bohatství přeci jen o něco zajímavější perspektivu.

Jen za březen 2017 se v Číně prodalo 25 343 nových elektromobilů a 5778 nových plug-in hybridů. Celkem za první tři měsíce roku 2017 je to už 55 929 aut do zásuvky. Jde celkově o mírný pokles proti minulému roku, zejména díky výrazně nižším prodejů plug-in hybridů.

Zajímavé ale je, že Čína za stejné období 58 317 těchto aut vyrobila, takže naprostá většina prodaných aut do zásuvky v Číně je z domácí produkce. A ještě se stačí něco málo vyvézt.

To je dáno faktem, že pokud vůbec chtějí zahraniční automobilky v Číně prodávat své elektromobily, musejí je tam vyrábět ve spolupráci s čínským partnerem. Pro srovnání, Evropa není za Čínou v objemu prodejů příliš daleko, za první dva měsíce 2017 má téměř 36 000 prodaných aut do zásuvky.

Nejprodávanějšími modely jsou v Číně u nás jinak zcela neznámé značky a vozy jako BAIC EC180, Zhidou D2 EV, SAIC Roewe e550, JMC E100, Zotye Cloud EV, případně samozřejmě značka BYD. Elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X se v Číně prodají řádově vyšší desítky měsíčně.

EV-Sales.com, InsideEVs
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Až zbohatnou všichni Číňané, Země to nepřežije, říká švédský futurolog
http://bit.ly/2oo671l
Od tý doby co se Čína vzmohla na 2 jídla denně to začíná bejt s planetou nahnutý.
https://www.respekt.cz/tydenik/2003/28/nech-tygra-zit
China is plundering the planet’s seas—and it’s doing it 12 times more than it’s telling anybody
http://bit.ly/2oOkWxO
Naštěstí Čína plánuje snížit aspoň spotřebu masa o 50 %
https://www.theguardian.com/world/2016/jun/20/chinas-meat-consumption-climate-change

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

to je z toho istého vreca, ako boli počiatky ekoterorizmu (bod obratu a pod.), vtedy (1963) sa európa pozviechala z vojny a bolo treba ľudí strašiť (studená vojna sa roztápala), tak nabehli s obmedzenými zdrojmi. odvtedy mnohokrát varovali pred koncom sveta aký poznáme až dospeli k otepľovaniu.
viete vôbec, že tí, ktorých spomínam sú otcovia čínskej politiky jedného dieťaťa? a tá sa musela skončiť, pretože priniesla problémy.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Lidi dost zapomínají, ale "zlatá šedesátá" bylo období, kdy v hustě osídlených krajích byly řeky spíše stoky plné jedu, vzduch byl během inverzí doslova jedovatý a města se topila v horách odpadků. Vadí vám snad, že se situace zlepšuje? Je něco špatného na tom, že se dnes na vyrobení třeba 1 kWh elektřiny a vyprodukuje se u toho 100x méně znečištění než před 50 lety?

Obrázek uživatele Radovan

Pokrok je velký, o tom žádná.
Už ani v Jižních Čechách dnes nepoznají Ostraváky na první pohled. Za komančů jsme byli ti směšní tvorové, co na Lipně nebo v Budějicích, než se opřeli o zábradlí nebo sedli na lavičku, vždycky je otřeli rukou. A divili se, že na nich není vrstva mazlavého mastného prachu, jako u nás doma. Zatímco místní bez obav sedali, opírali se o zábradlí a vyváděli spoustu jiných, pro nás tehdy nepochopitelných věcí.
Dnes je napak Jihočech v šoku, když přijíždí do Ostravy vlakem přes CHKO Poodří a pohledem z věže Nové radnice vidí všude kolem spoustu velkých, zelených ploch. Komenského sady počínaje, přes zalesněné bývalé haldy až po Beskydy, vypínající se blízko na obzoru.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Jan Veselý

A na mělčině na Ostravici pod Slezskoostravským hradem se v létě chodí cachtat holky v bikinách, po proudu od papíren a koksoven. Už jen chybí dořešit splašky z vesnic, které v 21. století ještě nemají kanalizaci a ČOV.

Obrázek uživatele Radovan

Kanalizace se už bohužel řeší, ale všude á la 20.století. Tedy centrálně, s rozkopanými obcemi, s přečerpávacími nádržemi, vratnými rourami a veškerým humbukem. Když jsme spočítali a navrhli osadit dosavadní septiky a žumpy v obci už před 10 lety domácími ČOV s napojením na stávající dešťovou kanalizaci (a to ještě byly daleko méně sofistikované než dnes) za 1/10 nákladů na chybějící splaškovou kanalizaci s napojením na páteřní potrubí do 16 km vzdálené centrální ČOV, tak se tím všichni odmítli zabývat. Páč by se na tom nedalo nakrást. Což na zemních pracech, ukládání potrubí, rozbíjení a spravování vozovek, chodníků, travin a porostů jde naopak báječně. A navíc to ponese prachy za stočné a všechny ty věci se budou muset udržovat, opravovat a přečerpávačky budou v režimu online GSM plus se zálohou elektřiny. A to jsme ještě byli málo odvážní, celou obec by šlo svést do bývalých rybníků, dnes prázdných, ve vlastnící zčásti obce, kde by se krásně dala zbudovat kořenová čistička. Ach jo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Anonym123

naozaj si myslíte, že technický pokrok by sa nikdy nekonal? rovnako s čistotou vôd, miest, atď.
a VADÍ mi ako ekoteroristi chcú všetko regulovať, používať namiesto osvety takzvané vzdelávanie iba jediným možným správnym smerom. vadí mi, ako presadzujú zdražovanie produktov, ktoré BY MOHLI, čo je mantra, pretože to neodzrkadluje skutočnosť.
narodil som sa v dobe, keď polia orali poťahmi, maximálne lokomobilou. videl som pokrok, ktorý v niektorých prípadoch bol nasilu smerovaný do slepých uličiek. a videl som riešenia, ktoré museli čakať polstoročie, kým boli ndostupné vhodné technológie.
ps - hora odpadkov - druhá pražská defenestrácia - kto tie smeti odstránil?

Obrázek uživatele Jan Veselý

Jo, už vidím majitele uhelných elektráren jak se budou dupat s odsiřováním a odprašováním spalin sami od sebe, protože to technický pokrok umožnil, když je to pro ně jen práce navíc a náklady navíc. Ani ten pokrok v odsiřování by se nekonal, kdo by do něj investoval? Lesy v Krušných horách mohly zase vyrůst díky tomu, že proběhlo odsíření uhelných elektráren. Nezařídil to žádný svobodný trh, ani technický pokrok, byl to důsledek zákona 309/1991 Sb. a jeho následovníků, důsledek vynucených investic.
Legislativa regulující znečišťování je také ochranou znečišťovatelů. Chrání je před tím, aby je doslova zaplavily žaloby.

Obrázek uživatele Anonym123

hm, nie je to tak, že inštaláciou čohokoľvek kamkoľvek si producent nevytvára priestor na inováciu ceny?
takzvanou aférou so splodinami sa vytvára obraz zlého folksvágnu. lenže - oni DODRŽALI všetky požiadabvky!
ale idiócia pri presadzovaní ZDRAVIU PROSPEŠNÝCH predpisov im to umožnila.
a ak sa spotreba určuje nie koľko paliva ubudne z nádtŕže, ale koľko exhalátov ide z výfuku, ostaneme stále na úrovni imbecilov, ktorí príjmu takzvané správne riešenia.
a k kyslím dažďom - spomeniete si odkiaľ ich dovialo? žiadny ZÁKON **/91. TEN AKURÁT UMOŽNIL ZDRAŽOVANIE.
napísal som, že žijem dostatočne dlho, aby som videl príčiny a následky.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Jo, "zdražilo" se, zmenšila se neviditelná dotace. Dotace ve zdraví lidí, škodách na majetku, na zemědělských výnosech, na přírodě.

Obrázek uživatele Anonym123

znova sa spýtam - odkiaľ dovialo kyslé dažde? nebola to stredná európa.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Odkud byly kyselé deště? Hlavním zdrojem SO2 byly elektrárny, teplárny, hutě případně jiná velká energetika běžící na uhlí. Kvůli kyselým dešťům se dokonce musely uzavírat mezinárodní dohody. Akutně totiž hrozily vleklé mezinárodní spory kvůli dálkovému přenosu znečištění. Ničení hmotných statků na území sousedního státu je fakticky ekvivalentní válce.
http://www-1.sysnet.cz/projects/env.web/zamest.nsf/defc72941c223d62c12564b30064fdcc/7ea7a77d1457fc35c12565160028d316!OpenDocument
Poslední bych Göteborgský protokol: https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-effect_Protocol

Obrázek uživatele Anonym123

neviete.
boli to švédske elektrárne. náš vzor v socialistických riešeniach.
opakujem - som dosť starý, aby som vedel kto, čo, kedy a možná aj prečo.
odsírenie "u nás" vtedy roky fungovalo, aj do prievidze (bojníc) sa vtedy začali vracať muchy ...

Obrázek uživatele Jan Veselý

Švédské elektrárny zničily lesy v Krušných horách? Tak ještě tu o Karkulce. Připomínám, že už počátkem 80. let běželo Švédsko na kombinace jaderných a vodních elektráren. Zatímco přímo pod Krušnými horami vypouštěly hnědouhelné elektrárny statisíce tun SO2.

Obrázek uživatele Anonym123

treba zájsť do knižnice a vytiahnuť si noviny.
to nebol prenos na "malú" vzdialenosť.
karkulka je očkovaná, kliešť ju neohrozí.

Obrázek uživatele Josef

Vy jste vážně věřil tehdejším tvrzením soudruhů, že za to můžou švédské elektrárny? WTF? Buď jste naivní komunista s ideály nebo idiot.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a vy veríte iba komu?
ešte v osemdesiatych rokoch v našom vzore demokracie švédsku platili zákony o zdraví, dnes rasistické, extrémistické, neľudské, ... maladí utekali, pretože nechceli platiť vydridušské dane ... ale to je samozrejme hoax.
napíšem, že ste užitočný idiot, slepo veriaci tomu, čo vravia tí, ktorých považujete za vzor.

Obrázek uživatele Josef

Já věřím sobě. Věřím v to, čemu věřit chci. A nevěřím komančům. Sorry jako.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

josefe, josefe,
vyhýbaš sa. nevieš odpovedať tak, aby si priznal nevedomie.
ak by tie správy boli klamlivé, boli by nútení uverejniť opravy. neskoro, ale museli. ako v prípade černobylu.

Obrázek uživatele Kuk

Jestli bylo socialistický Švédko pro tebe vzorem demogracie tak to seš jasnej skalní komouš! :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

si klasický príklad človeka, ktorý pri nedostatku argumentov prejde k urážaniu, niečo ako:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Godwin%C5%AFv_z%C3%A1kon

Obrázek uživatele Kuk

Ale copák? Neutíkej od tématu kašpárku (pozor potencionální urážka :)).
Mluvíš o minulosti čili komančově a "demokracii" ve Švédsku, tak se laskavě drž tématu!
Já za komančů v tom Švédsku byl a bylo to skladiště našich zneuznanejch skalních levičků, viz vykuk Lánský. Takže kdo jinej logicky může předhazovat socialistický Švédsko jako čísi "vzor demokracie" než skalní komouš co stále žije minulostí? ;)
Vypadá to spíš, že ten komu chyběj argumenty si ty ;P
Btw pokud ses hned urazil, tak máš asi proč ;-P

Tak co, byl si ve straně nebo ne? :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

táraš - ak si za socíka smel do škandinávie, musel sisplniť základnú podmnienku - podpísať. môj podpis nenájdeš ani na anticharte, takže netáraj.

Obrázek uživatele Kuk

Podepsat co???? :)))

Nevyhýbej se otázce, byl si ve straně nebo ne? :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

v žiadnej strane som ikdy neol a ty si určite podpísal spoluprácu a v cibulkových zoznamoch (samozrejne neprávom) si.
po prevrate '89 bola akcia BA up and away - tam som videl "náhodne vybraných" plnú sálu. hádaj prečo mi briti hradili výlet?
kopeš, ukrývaš sa, táraš nezmysly, ktoré nemajú ...

Obrázek uživatele Kuk

Nějak se u toho zajíkaš :)))
Koukám, že moc rád obviňuješ a hned máš vo ostatních jasno. Kde já už jsem to jenom viděl? A jó u agenta Bureše, toho když zaženou do kouta tak reaguje nemlych stejně :)))
Ty mi něco vykládej o tárání nesmyslů kašpárků, tys jich tady navršil kopec! :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

pozri sa do zrkadla.
kokceš.

Obrázek uživatele ozana

Kyselé deště ze Švédska a sníh ze Sahary...

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

V Nemecku je v breznu nejprodavanejsi EV znacka Tesla.
Tesla vytlacila Renault na druhe misto.
A postacky StreetScooter obsadil 5. misto.
To jsou facky pro nemecke automobilky az to mlaska.

Obrázek uživatele Kuk

Hustě StreetScooter :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Cipísek D

kde je zdroj prodejů StreetScooter ??

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

https://ecomento.tv/2017/04/20/tesla-bei-elektroauto-neuzulassungen-in-deutschland-auf-platz-eins/

V clanku je o StreetScooter

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

250000 elektrobusů?

Obrázek uživatele Cipísek D

no asi jo :) ale já tam debyl ;)

http://www.hybrid.cz/v-cine-jezdi-temer-250-000-elektrickych-autobusu-nejvic-na-svete

https://cleantechnica.com/2017/02/03/china-100-electric-bus-sales-grew-115700-2016/

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Cipísek D

Tak moment Čína už 2016 je lídrem elektroprodejů... Norsko není v €U ;))

http://kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/statistiky/

... a kůvy anglánský včetně srabů Skotů navíc vypadnou ;)))

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Cipísek D

konzerva dělá s dízblem z €jropy prdel světa ;))

https://www.youtube.com/watch?v=qPLy5FfPbVQ

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Cipísek D

učíte se už čínsky?? ;))) BAIC (BJEV) EC180

https://www.youtube.com/watch?v=ULZsrqjFA9k

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele ozana

Nauč se a přelož nám to!

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?