V Číně jezdí téměř 250 000 elektrických autobusů, nejvíc na světě

Jan Horčík - 09 Únor 2017

Na konci roku 2015 jezdilo v Číně 110 000 čistě elektrických autobusů a 45 000 plug-in hybridních. To představovalo 98 % všech těchto typů autobusů na celém světě. V roce 2016 tam přibylo dalších 115 700 autobusů na elektřinu!auto čína elektromobil elektrobus elektrický autobus

Do pěti let by mohly být všechny autobusy v Číně elektrické
foto: zmescience.com

Čínský trh s čistě elektrickými autobusy tvoří 95 % globálního trhu. Elektrobus dnes v Číně něco zcela běžného a Evropa i Spojené státy mohou jen tiše závidět. Zajímavé je, že asi nejznámější tamní výrobce elektrobusů, BYD, se za rok 2016 v žebříčku jejich prodejů umístil až na druhém místě.

Nejvíc elektrických autobusů v Číně za minulý rok prodala společnost Yutong (21 428) následovaná BYD (14 903) a Nanjing (7921). V Říši středu dnes funguje asi 20 značek vyrábějících elektrobusy. Očekává se, že pokud vše půjde stejným tempem, do pěti až deseti let budou všechny autobusy v Číně na elektřinu.

Obrovský růst počtu elektrobusů totiž proběhl během pouhých pěti let. Roky 2015 a 2016 znamenaly dosud nejvyšší nárůst o 94 260, resp. 115 700. Všemu napomáhá i příznivé regulatorní prostředí a snaha čínských samospráv i vlády o zlepšení kvality ovzduší ve městech.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jenže jaksi zatím co CNG stojí 120% obyčejného zastaralého nafťáku tak elektrobusy stojí minimálně 200%, ale použitelné spíš 300%.
Takže takhle drahé autobusy má cenu nasazovat jen v úplném centru, kde ten o trochu čistší provoz vůči CNG má jedině nějakou cenu, ale zase v centru v české zimě při stálém otevírání dveří elektrobus nezvládá ani základní vytápění.

Hlavní problém ve výběrových řízeních dnes vidím, v nízkém požadavku na snížení hluku, a u nás se dodávají asi nejhlučnější CNG autobusy, co jsem potkal po celé Evropě.

Možná se to bude zlepšovat, tedy doufám.
Stále dýchat ty smrady z autobusu je smrt.

http://www.auto.cz/dopravni-podnik-hl-m-prahy-pripravuje-porizeni-elektrobusu-103259

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren.
Najeto s EV 90 tisíc km.

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad Lužnicí, Bystřice pod Hostýnem, Karlovice u Bruntálu, Rýmařov, Ramzová, Stračov, Leskovec nad Moravicí, ..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nějaká DEMONSTRACIČKA před parlamentem by ale bodla, jinak to bude furt jen kusovkovej šolich na pokračující českou Bídu Koruption

BORDEL v LUFTU:

pr-asu.chmi.cz:8080/IskoPollutionMapView/faces/viewMapImages.xhtml

Jestli je ten autobus (s koly z Karosy :-)) na snímku BEV, tak jde o přestavbu obyčejného naftového autobusu. Tipuji podle mřížky vzadu na boku. Tak takhle sódruzi né. To není fér plej. To my neděláme kvůli homologaci a hlavně hlavně kvůli ceně. Ono by to bylo moc levné. Takhle bychom vás nikdy nedohnali...

---

hariprasad

Obrázek uživatele Cipísek D

víš vod kud fouká vítr žejo :))

https://en.wikipedia.org/wiki/BYD_K9

každopádně vidíš ty mřížky na pldeli :))

https://www.youtube.com/watch?v=eLQ_IeEMEQE

---

TESLA jedině !! twitter.com/elonmusk TODÁROZUM !! stream.cz/porady/blanik

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

noo a ja nechapú japató že v ďouře Čégi jezdí jen š4ry ;))))))DDD to bude así tou síendží koruptyjón že ;)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U nás se tato složitá technologie teprve testuje... A asi ještě dlouho bude...

Obrázek uživatele Radovan

Přesně tak, v ČR se radostně elektricky utestujeme k smrti zplynováním.
Protože třeba Ostrava má už pár let 4 elektrobusy v testovacím, ale de facto běžném provozu a u toho skončila. BYD jsme tu také měli a když se ukázal použitelný, rychle putoval zpět. Načež Ostrava na podzim 2015 logicky nakoupila rovnou, bez testování, 105 CNG busů a plánuje najisto další 183. K tomu do roku 2020 možná až 40 elektrobusů. Kudla se mi sama otevírá v kapse a Kalašnikov samonabíjí :-(

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 77 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 32 tis. km (46 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak ono jde z casti o to, ze ten baterkovy bus (napr cinsky BYD) stoji asi 3x tolik co CNG...

K tomu se v ČR připravuje 4. konference čisté mobility a po přečtení programu je to skoro všechno CNG! O elektromobilitě minimum! Po návštěvě Dopravního podniku HK a výrobce e-busů SOR mi před dvěma lety padla čelist - vše je připraveno a vyřešeno! Jen chtít plné nasazení a ne jen na "ucpání huby" pár kousků pořád jen testovat! Naprostý souhlas s Vámi!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no tak jasny politišn games že. kdo sedí na hradě?? Jak se říká metáku? ;) Compressed Natural Gas / Zemní plyn lidově ZEMÁK ;)

cs.wikipedia.org/wiki/Stla%C4%8Den%C3%BD_zemn%C3%AD_plyn

SPRAVEDLNOST a RACIONÁLNÍ LOGIKA NEEXISTUJE
ale nakonec
PRAVDA a LÁSKA ZVÍTĚZÍ nad LŽÍ a NENÁVISTÍ
otázkou ovšem je :
1) jak dlouho to bude trvat
2) kolik to bude stát
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-Salon