Autosalon Ženeva 2012: Toyota FT-Bh

Jan Horčík - 23 Únor 2012

Vývojová studie Toyota FT-Bh staví na pěti základních pilířích. Snahou je maximálně omezit spotřebu paliva i hladinu škodlivých emisí skrze snížení hmotnosti; optimální aerodynamiku; hospodárnost soustavy pohonu; hospodaření s tepelnou energií a nízkou spotřebu elektřiny.auto hybrid Toyota FT-Bh

Koncept Toyota FT-Bh nabídne výrazně organické křivky, jak můžete vidět na dvou nových fotografiích
foto: Toyota

Projektovaná hmotnost studie je nižší než u třídveřového modelu , nicméně při zachování prostornosti pětidveřového vozu segmentu B (třída malých vozů) a nízké hladiny emisí v rámci cenově dostupné platformy.

Konstruktéři proto museli zavrhnout jakékoli neobvyklé a drahé materiály či složité postupy, s preferencí pouze těch, které se v automobilovém průmyslu běžně používají.

auto hybrid Toyota FT-Bh

Koncept FT-Bh je ukázkou komplexního řešení, jehož výsledkem jsou emise CO2 o 50 % nižší než je současný průměr ve třídě malých vozů. K tomu napomáhá i vylepšení aerodynamiky o 30 %, optimalizované hospodaření s energiemi a downsizing plně hybridní soustavy pohonu.

Světová premiéra konceptu FT-Bh se uskuteční na dne 6. března 2012 v 10:15 hodin.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group