Autosalon Ženeva 2012: Toyota FT-Bh

Jan Horčík - 23 Únor 2012

Vývojová studie Toyota FT-Bh staví na pěti základních pilířích. Snahou je maximálně omezit spotřebu paliva i hladinu škodlivých emisí skrze snížení hmotnosti; optimální aerodynamiku; hospodárnost soustavy pohonu; hospodaření s tepelnou energií a nízkou spotřebu elektřiny.auto hybrid Toyota FT-Bh

Koncept Toyota FT-Bh nabídne výrazně organické křivky, jak můžete vidět na dvou nových fotografiích
foto: Toyota

Projektovaná hmotnost studie je nižší než u třídveřového modelu , nicméně při zachování prostornosti pětidveřového vozu segmentu B (třída malých vozů) a nízké hladiny emisí v rámci cenově dostupné platformy.

Konstruktéři proto museli zavrhnout jakékoli neobvyklé a drahé materiály či složité postupy, s preferencí pouze těch, které se v automobilovém průmyslu běžně používají.

auto hybrid Toyota FT-Bh

Koncept FT-Bh je ukázkou komplexního řešení, jehož výsledkem jsou emise CO2 o 50 % nižší než je současný průměr ve třídě malých vozů. K tomu napomáhá i vylepšení aerodynamiky o 30 %, optimalizované hospodaření s energiemi a downsizing plně hybridní soustavy pohonu.

Světová premiéra konceptu FT-Bh se uskuteční na dne 6. března 2012 v 10:15 hodin.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol