Autosalon Ženeva 2012: Toyota představí tajemné hybridní auto do města

Drtivá většina koncepčních vozidel, které hodlají světové automobilky představit na blížícím se autosalonu ve švýcarské , v sobě bude ukrývat to nejlepší a nejnovější co jednotlivé společnosti mají k dispozici. Toyota jde však zcela jinou cestou a hodlá v Ženevě představit studii levného městského FT-Bh.

První uvolněná skica městského hybridu Toyota FT-Bh. Do osmého března si můžeme představovat, jak bude vlastně ve skutečnosti vypadat.
foto: Toyota

Japonská zatím kromě hrstky informací uvolnila pouze neurčitý nákres kontur vozidla, který toho o skutečné podobě hybridu mnoho nevypovídá, ale zato spolehlivě spouští lidskou představivost.

FT-Bh sama automobilka označuje jako „koncept plně hybridního městského automobilu“, z čehož vyplývá, že vůz nebude určen k běžné výrobě. Nicméně chce touto formou prezentovat svou dovednost vyrobit levný městský hybrid s vynikající spotřebou, jehož vznik není závislý na drahých materiálech nebo na složité a ekonomicky náročné výrobě.

Ba právě naopak. K výrobě hybridního automobilu FT-Bh mají být využity stávající výrobní technologie a postupy, včetně použití běžných materiálů. Výsledkem by měl být cenově dostupný, vysoce hospodárný hybridní vůz s nízkými určený pro širokou veřejnost.

Tajemný hybrid FT-Bh ovšem nebude ve stánku Toyoty osamocen. Už dříve Japonci ohlásili evropské premiéry plug-in hybridu NS4 a sedanu FCV-R s vodíkovým pohonem. Dalším konceptem bude Toyota Diji, známá z tokijského autosalonu pod názvem Fun-VII.

Svůj světový debut si odbude i produkční verze s pohonem a nejnižšími emisemi ve své třídě. Nemalý zájem také jistě vzbudí sportovní kupé GT 86.

je považován za nejprestižnější automobilovou výstavu na světě a velký zájem vystavovatelů to jen potvrzuje. Letos budou brány výstaviště Palexpo otevřeny od 8. do 18. března a jak je vidět, máme se zase na co těšit.

Napsat komentář