Autosalon Ženeva 1967: elektromobil Ford Comuta

Jan Horčík - 21 Březen 2011

Že nejsou nic nového jasně dokazuje vzpomínka na rok 1967. Tehdy představil na malé elektrické Ford Comuta. Ujel 60 km na jedno nabití max. rychlostí 40 km/h.   
elektromobily Ford Comuta

Ford Comuta byl prezentován podobně jako dnes třeba . Tedy jako malé auto do města ("nákupní taška") určené především pro ženy.

Energii dodávaly auto čtyři 12V olověné baterie o proudu 85 ampérů. Ford Comuta byl skutečně pouze předváděcím prototypem, a tak bylo vyrobeno jen pár kusů.

Dnes jde o muzejní kousek a skutečnou raritu. Doufejme, že podobný osud nepotká současná elektrická auta - ať už prototypy, koncepty nebo skutečné výrobní kusy.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pokud Vás zajímá historie, tak si přečtěte ww.pro-energy.cz/clanky7/3.pdf

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I v roce 1967 ale byli v Československu ekovynálezci viz Dálnik,Vírník,Ema I,II.!Je sice dnes trend ve vypichování přínosů zahraničních firem v tomto oboru.Ale i ve východním bloku byly trendy a pokusy o zlevnění a úspory v přepravě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejde ani tak o vypichování jako o to, že Hybrid absolutní většinu článků přebírá ze zahraničních "zelených" webů (tento např. z gizmag.com), kde logicky o našich domácích věcech není tolik informací. Nicméně z vlastní provenience Hybridu pochází "velké" články - testy, rozhovory apod, takže se možná zpracování nějakého přehledu "elektromobila v časech totality" také dočkáme.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily