Závodní hybridy Toyota na stupních vítězů

Tým Toyota Racing absolvoval první náročný závod 6h Silverstone v rámci světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA, ve kterém získal první letošní pódiové umístění. S vozem TS030 Hybrid č. 8 ve specifikaci 2012 (piloti Anthony Davidson, Stéphane Sarrazin a Sébastien Buemi) dojel na třetím místě.

Závodní hybridní vůz Toyota TS030
foto: Toyota

Třetí místo znamená páté pódiové umístění v sedmi závodech od premiéry v roce 2012. Vůz č. 7 (Alex Wurz a Nicolas Lapierre) startoval z první startovní pozice a zaznamenal cíl závodu na čtvrtém místě.

Po sobotní kvalifikaci, na které se podepsalo počasí, vyjížděly dva vozy TS030 HYBRID z první řady startovního roštu a vedly úvodní kola, s Alexem a Anthonym za volantem.

Oba vozy však záhy popustily pozici dvěma vozům Audi a zařadily se na třetí (vůz č. 8), resp. čtvrté (č. 7) místo, neboť teplota na trati nevyhovovala zvolené směsi pneumatik Michelin.

Zhruba ve třetině závodu se volantu vozu č. 7 ujal Nicolas, zatímco Stéphane usedl za volant vozu č. 8. Během několika minut začalo pršet a podmínky na trati začaly být riskantní, a tak Nicolas rychle měnil na přechodné pneumatiky, které po uschnutí povrchu opět vyměnil za slicky.

Po polovině závodu, stále na třetí a čtvrté pozici, předal Stéphane vůz č. 8 Sébastienovi a o 30 minut později se Alex vrátil zpět za volant vozu č. 7 k dojetí poslední části závodu. Oba vozy přešly na jinou směs pneumatik, která lépe vyhovovala podmínkám na trati, a přestože jely v rychlém tempu, již nedokázaly stáhnout mezeru vedoucích vozů Audi.

S blížící se poslední hodinou závodu proběhla poslední výměna pilotů vozu č. 8 a Anthony zaznamenal další velice konkurenceschopné časy na okruh. Při mávání šachovnicovým praporkem projížděl Anthony na třetím místě a Alex v závěsu za ním na místě čtvrtém.

Další kolo světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA se uskuteční 4. května v Belgii (6h Spa-Francorchamps), pouhých 120 km od domovské základny týmu TOYOTA Racing v německém Kolíně nad Rýnem, kde sídlí společnost TOYOTA Motorsport GmbH.

TS030 HYBRID vůz č. 7 (Alex Wurz, Nicolas Lapierre)
Závod: 4. místo, 196 kol (+1 kolo), 9 zastávek v boxech.
Nejrychlejší kolo: 1 min 43,741 s

tisková zpráva

Napsat komentář