Hybridní Toyoty připraveny na závodní sezónu

Závodní tým TOYOTA Racing již tento víkend zahájil svoji první kompletní sezónu v rámci světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC), a to závodem 6h Silverstone, s cílem navázat na svá vítězství dosažená během sezóny 2012.

Závodní hybrid Toyota TS030 Hybrid
foto: Toyota

Přestože se tým v rámci loňské sezóny šampionátu WEC zúčastnil pouze šesti z celkových osmi podniků – z toho pěti pouze s jedním vozem – dokázal ve třech závodech zvítězit, včetně dvou finálních podniků sezóny.

Tým TOYOTA Racing tak přijíždí do Silverstone, kde v loňském roce zaznamenal nový rekordní čas na okruh v kategorii LMP1, a má důvod věřit si již od počátku sezóny čítající osm podniků se zakončením 30. listopadu závodem v Bahrajnu.

Společnost TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) sídlem v německém Kolíně nad Rýnem i nadále pokračuje ve vývoji modernizovaného speciálu TS030 HYBRID. Tým přijíždí do Silverstone se dvěma vozy ve specifikaci 2012. Modernizovaný vůz by měl mít premiéru příští měsíc v rámci podniku Spa-Francorchamps.

Za volantem vozu č. 7 se bude střídat Alex Wurz a Nicolas Lapierre, neboť Kazuki Nakajima začal o víkendu s obhajobou svého mistrovského titulu v Super Formula (dříve Formula Nippon) na okruhu v Suzuce. Poprvé od Le Mans loňského června budou vůz č. 8 znovu pilotovat Anthony Davidson, Stéphane Sarrazin a Sébastien Buemi.

Tým TOYOTA Racing opět jako jediný využije technologii vysokokapacitního kondenzátoru pro své hybridní hnací ústrojí. Tato technologie zajišťující rychlé dobíjení a uvolňování energie dokáže při akceleraci zajistit pomocný výkon 300 k, jenž byl bezpochyby klíčový i pro loňská vítězství týmu.

tisková zpráva

Napsat komentář