Závodní elektrické supermoto EV-0 RR

Zhruba za tři měsíce, přesně 12. června 2009, se na britském ostrově Isle of Man pojede závod TTXGP. Světově první Grand Prix bez jakýchkoliv emisí. Přihlášena je plejáda elektromobilů i elektromotocyklů. Dalším ze zájemců je také supermoto EV-0 RR od společností Xenophya Design a Evo Design Solutions. Prozatím nejsou známy žádné další detaily, snad jen, že elektrický motocykl pohání dvojice elektromotorů. Kromě EV-0 RR se „čistého“ Grand Prix zúčastní například také nedávno představený elektromotocykl Mission One.


elektromotocykl na TTXGP EV-0 RR
elektromotocykl na TTXGP EV-0 RR

thekneeslider

13 Comments on “Závodní elektrické supermoto EV-0 RR”

 1. Lidé kteří se dovedou
  Lidé kteří se dovedou pouze hádat o slovech (blbostech), nikdy nepokročí ve vývoji lidské civilizace. A myslím že tahle motorka je více či méně pokrokem. Pokud tedy chcete vykročit směrem k lepšímu světu a něco v životě dokázat, nehádejte se… To umí každej.

 2. Rozviňte svůj klid 🙂
  Nic

  Rozviňte svůj klid 🙂
  Nic na světě není bezemisní – všechno ke svému stvoření nebo jakémukoliv růstu potřebuje energii, byť v odlišných formách.
  Zde „bezemisní“ znamená bez přímého prvotního spalování, tak aby byl motocykl uveden do pohybu. Samozřejmě elektřina na jeho jízdu se musí někde vyrobit, a i kdyby to bylo formou slunce či větru, na výrobu elektráren, stavbu, …. je taktéž nutná potřeba energie. To samé platí o výrobě samotného moto… Je to jen o úhlu pohledu a hloubce záběru celé problematiky.

  1. Ale no tak, vy přece víte,
   Ale no tak, vy přece víte, co tím je myšleno. Stejně tak je možné napadnout vaše tvrzení, že „nulové emise“ vůbec neexistují, to prostě není pravda, je samozřejmě možné vyrobit cokoliv, co žádné emise mít nebude (například cihla) – a že se při její výrobě spotřebovala nějaké energie a unikly do ovzduší nějaké emise je natolik samozřejmé, že to vůbec není nutné zmiňovat. Při výrobě čehokoliv, dělání čehokoliv (i když si jdete zaběhat do parku) vznikají nějaké emise. Upozorňovat na to je proto zcela zbytečné a tudíž se naopak vy vezete na módní vlně upozorňování na emise vzniklé při výrobě – v některých kontextech to smysl má, v tomto ale ne. Trvám na tom, že cihla je zcela bezemisní. Tato motorka také.

   1. Ne, nevím co je tím
    Ne, nevím co je tím myšleno, nevidím do mozků autorů…srovnávat cihlu se sofistikovaným strojem je poněkud úsměvné…Pomíjím li výrobu, chcete mi tvrdit, že motocykl zavodící po dráze žádné emise nemá? U motorky se nemažou ložiska či jiné pohyblivé části (úkapy, vypařování mazadla), neobrušují pneumatiky, z baterií neuniká elektrolit apod? čistě logický závěr je: „motorka není bezemisní“ a výraz tak má jen vyvolat ekonadšení a mě nepříjde zbytečné na toto upozorňovat…

     1. Čili tvrzením
      Čili tvrzením „samozřejmé emise“ jste vyvrátil autorovo „bez jakýchkoliv emisí“. Upozorňuji na to proto, protože jsem přesvědčen, že většina „nezasvěcených“ lidí si vůbec „samozřejmě“ neuvědomuje…a aby jsme si rozuměli, já jsem fanda elektromobilů, jen nemám rád demagogii z kterékoli strany. Ta se totiž projevuje zejména tím, že nechám druhého si domýšlet nevyřčené a podsouvám mu co si myslí…

Napsat komentář