Volvo a Vattenfall společně vyvinou plug-in hybrid

„Volvo, které může natankovat elektřinu ze standardní domácí zásuvky bude realitou v roce ,“ píše se v tiskové zprávě společností a , ve které oznamují spolupráci na vývoji nového . Spolupráce začala už dříve, začátkem roku 2007, ale teď ji obě společnosti posunují na další úroveň. „Investujeme do společného průmyslového podniku pro sériovou výrobu plug-in ve už v roce 2012. Půjde o poháněná i .   

Kombinace a elektromotoru prozatím v oblasti osobních automobilů s není tak běžná jako kombinace s benzinovým motorem. „Je to pro nás důležitý obchodní vývoj a naše partnerství s Vattenfallem nám umožní učinit velký krok směrem k nabídce automobilů s ještě nižší uhlíkovou stopou,“ vyjádřil se vzletně Stephen Odell, prezident Volva. Partnerská energetická společnost Vattenfall totiž nabídne zákazníkům možnost uzavřít dohodu o odebírání elektřiny z , především a . Tu pak doma budou moct ze zásuvky „přelít“ do , které se plně nabijí během pěti hodin a nabídnou čistě elektrický dojezd 50 km. od Volva samozřejmě bude pracovat také s regenerativním brzděním. První předváděčka nových vozů proběhne už letos v létě, Volvo ukáže tři hybridní modely .

One Comment on “Volvo a Vattenfall společně vyvinou plug-in hybrid”

  1. No prosim. To je spravny
    No prosim. To je spravny pristup. Po meste zcela na elektrinu. Ale nemusim se bat, jestli nezustanu nekde trcet s prazdnou baterkou, i kdyz vyjedu mimo mesto. Vyhody elektromobilu i spalovaciho motoru v jednom voze. A i kdyby si rodina koupila 2 takove vozy, vyjde je to stale levneji nez kombinace 1 vuz bezny a druhy vuz mestsky elektromobil s dojezdem cca 200km. Minimalne do te doby, nez klesne astronomicka cena baterii. Coz jeste nejaky ten patek potrva.

Napsat komentář