Volvo předvede své ekologické iniciativy na veletrhu IAA v Hannoveru

Autobusy, které šetří palivo, finanční prostředky a . S tímto mottem se bude divize Volvo Buses prezentovat na mezinárodním automobilovém veletrhu IAA 2012 v Hannoveru. Jako hlavní lákadlo pak společnost ukáže hybridní autobus Volvo 7900.

Hybridní autobusy Volvo si vyzkoušel i Doprvní podnik města Chomutova a Jirkova
foto: dpchj.cz

Nedávno jsme o tomto autobusu, který nabízí o 37 % nižší spotřebu paliva než odpovídající varianty, již informovali. Připomeňme také, od zahájení sériové výroby v roce 2010 již bylo prodáno více 760 kusů vozů tohoto typu do 20 zemí světa.

Na veletrhu, který se bude konat od 20. do 27. září, však společnost Volvo Buses představí i dílčí komponenty. Zejména bude pozornost upřena na nový motor splňující emisní normu Euro 6.

Jde o osmilitrový dieselový motor, který je vůbec prvním z nové řady motorů Euro 6. Zákazníkům bude k dispozici ve třech variantách od 280 do 350 koní, přičemž střední varianta s výkonem 320 koní bude sloužit i ve verzi pro bionaftu.

Nové motory budou pro snížení emisí výfukových plynů používat kromě technologie SCR (selektivní katalytická redukce oxidů dusíku do výfukového potrubí) také technologii EGR, která využívá recirkulaci výfukových plynů – k snížení emisí dochází zavedením části výfukových plynů zpět do sání motoru.

V neposlední řadě pak budou moci návštěvníci veletrhu IAA 2012 otestovat zcela novou řadu autobusových sedadel. Volvem vyvíjená sedadla mají nový design, nižší hmotnost a poskytují také větší komfort. Díky této úspoře hmotnosti bude autobus o 120 kg lehčí, což přispěje ke snížení spotřeby paliva.

Sedadla už jsou vyráběna ve čtyřech různých provedeních, a to pro autobusy Volvo 9500, 9700 a 9900, stejně jako pro meziměstský model Volvo 8900.

Všechny z vás, kteří se na veletrh chystají, můžeme ujistit, že k zhlédnutí budou všechny čtyři typy zmíněných autobusů, takže zastávka u stanoviště Volva by byla určitě příjemným zpestřením veletrhu.

tisková zpráva

Napsat komentář