Volkswagen otvírá v Hannoveru nové centrum pro měření emisí užitkových vozů

redakce - 13 Prosinec 2018

Volkswagen zahájil provoz nového centra pro měření emisí ve výrobním závodě v Hannoveru. Zařízení s plochou 1000 m2, jehož výstavba trvala pouhých deset měsíců, má dvě zkušební stanoviště, na nichž budou vozidla testována v souladu s metodikou WLTP.Do nového zařízení v areálu hannoverského výrobního závodu bylo investováno šest milionů eur. Dvě zkušební stanoviště pro testování vozidel podle nové metodiky WLTP. 15 zaměstnanců bude pracovat ve dvousměnném provozu.

Do nového zařízení v areálu hannoverského výrobního závodu bylo investováno šest milionů eur. Dvě zkušební stanoviště pro testování vozidel podle nové metodiky WLTP. 15 zaměstnanců bude pracovat ve dvousměnném provozu.
foto: Volkswagen

Nové zkušební centrum bylo vybudováno kvůli novým legislativním požadavkům. Typové schválení každého vyráběného vozidla totiž nyní vyžaduje hodnoty emisí a spotřeby paliva, zjištěné v souladu s novou standardizovanou metodikou měření WLTP, platnou v celé Evropě. Sériově vyráběná vozidla musejí být navíc průběžně kontrolována v souladu s novou metodikou. Volkswagen Užitkové vozy investoval do nového zařízení šest milionů eur.

Zásadní součástí nové budovy je kromě válcových zkušebních stanic také centrální pracoviště, které dohlíží na průběh všech testů a fází zkušebních cyklů. Ve speciální čisté místnosti se měří hmotnost emisí pevných částic testovaného vozidla na precizní váze (s přesností na tisícinu gramu), která je izolována od vibrací.

Měření emisí užitkových vozů Volkswagen v novém provozu v Hannoveru.

Měření emisí užitkových vozů Volkswagen v novém provozu v Hannoveru.
foto: Volkswagen

Váha stojí na železobetonovém podstavci o hmotnosti 500 kg a žulové desce o tloušťce 20 centimetrů se systémem odpružení, aby na ni nemohly být přenášeny žádné otřesy. V místnosti je navíc udržován přetlak tři hektopascaly, který zabraňuje, aby do ní vnikaly cizí částice, jako je prach, z venkovního prostředí. Uvnitř je navíc udržována konstantní předepsaná teplota 22 °C při vlhkosti vzduchu 45 %.

Nová klimatizační soustava udržuje v hlavní hale předepsanou teplotu 23 °C, aby mohlo být měření emisí realizováno za konzistentně identických podmínek.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

VW gruppensex si postavil novou raboratoř na vojebávání emisí?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Tak jde VW do elektromobility nebo nejde? Pokud jde, tak proč cpe prachy do nového centra pro měření emisí užitkových vozů? Vždyť podle jeho slov tam do pár let nebude mít co testovat. Nebo že by zase lhali?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je rozumnej a čeká energetickej mix

když čtu, jak řádí ekologismická lobby, tak byznys s emisema bude top byznys dalších 15 let

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zde je vidět na co vše musí automo(de)bilky vydělat. Již aby se zde prodávaly vozy takových automobilek které toto budovat nebudou a tedy my to v ceně vozu nebudeme muset platit.

Obrázek uživatele Kuk

eeee víte... no totiž .... eee ... protože... my sme mysleli ... eeee ... kurňá, my musíme ještě prodat miliony spalovacích popelnic víte... eee

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak je znám, tak už maj vymyšlený jak to vodrbou :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nissan žaluje Ghosnovu ségru za neoprávněné obohacení ;)

investicniweb.cz/news-nissan-zaluje-ghosnovu-sestru-za-neopravnene-obohaceni/

rejžáci sů nakrknutý, tak celý vostrovy to maj za 270% hdp kdo by se taky divil že jim ujížděj nervy :)) no a ještě ten zpizd líf2 hotová katastrófn ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jasně.
Japonci se připravovali, že spolu se Západem provedou hyperinflaci a tím dluhy odepíší, a když by odepisovali největší zadlužení, tak by na tom byli nejvýhodněji ze všech.
Jenže díky velmocenskému nástupu Číny a jejího yuanu Západ rychlou hyperinflaci musel odpískat, aby dolar a euro mohli ve světě růstat relevantní jako rezervní měny.
A tak teď Japonsko neví, co s tím největším vnitřmím dluhem ze všech, mají dělat dál.
Jediná známá další řešení jsou buď prodat národní akciovky cizincům, nebo přijmout záplavu migrantů, a pokud budou pracovat, tak jim prodávat pozemky a nemovitosti na hypotéky.


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol