Volkswagen E-Bugster – elektrický Brouk

Jak by asi vypadal elektrický Volkswagen Beetle, pokud se automobilka přeci jen rozhodla jej vyrobit? Jako koncept Volkswagen E-Bugster. Konstruktéři vzali pohonnou jednotku Blue-e-motion z připravovaného elektrického a vměstnali ji do modelu Beetle 2012.

Koncept elektromobilu Volkswagen E-Bugster představuje aktuálně automobilka na autosalonu v Detroitu
foto: Volkswagen

Výsledek? Elektromobil s 315kg lithium-iontovou baterií pod zadními sedačkami a pod podlahou kufru. Celkem vystačí na 160 km dojezdu na jedno nabití. Dobít ji můžete všemožně včetně Level 3 rychlodobíjení na 80 % kapacity za 30 minut. Motor nabízí výkon 85 kW.

Proti běžné verzi Volkswagen Beetle 2012 má koncept E-Bugster o 7,5 cm nižší střechu a 20″ litá kola. Ale to je jen pozlátko, které má k elektrickému konceptu přilákat co největší pozornost.

Už skutečnost, že Volkswagen něco podobného vůbec prezentuje o lecčems svědčí. Prvním elektromobilem značky VW by měl být již brzy jakožto hlavní konkurence pro modely Nissan Leaf a Ford Focus Electric.

Přijde později ještě něco co by se mohlo jmenovat třeba “Volkswagen e-Beetle” (protože “E-Bugster” je, přiznejme si, neprodejné) jakožto konkurence pro Smart ED a Mitsubishi iMiEV?

Podrobnější informace o konceptu E-Bugster mohou získat návštěvníci autosalonu v Detroitu.

One Comment on “Volkswagen E-Bugster – elektrický Brouk”

Napsat komentář