VIDEO: Renault Frendzy – nová generace elektromobilu Kangoo Z.E.

Magazín AutoExpress získal podrobnější informace o konceptu Renault Frendzy, který staví na současné generaci Renault Kangoo Z.E. Ten automobilka ve Francii právě teď začíná prodávat.

Elektromobil Renault Frendzy se mezi koncepty společně s Dezir, Captur a R-Space přeci jen vyjímal. Každý z konceptů je podle hlavního designéra Renaultu Laurense van den Ackera založen na jiném lidském životním období
foto: Renault

Elektrické auto pohání stejný elektromotor o max. výkonu 59 koní jako elektrické Kangoo. Podle redaktorů je to na tak velké auto přeci jen málo. Stejně tak jim přišly mdlé i brzy – to znamená, že Renault nejspíš hodně sází na rekuperaci.

Zároveň byl magazín AutoExpress poněkud zmatený z celkového vyznění auta, které je rozpolcené. Na jedné straně se jeví jako dodávka, s posuvnými dveřmi na pravé straně pro nakládání objemného nákladu.

V těchto dveřích je zapracován 37″ LCD displej, který může zobrazovat cokoliv co se objeví na obrazovce tabletu Blackberry Playbook. Ten je zase umístěn v dokovací stanici spolujezdcova sedadla.

Podle zástupců Renaultu tyto dva displeje otevírají nové reklamní možnosti a ačkoliv jde zatím pouze o designový koncept, leč pojízdný, do budoucna by se ve výrobní verzi auta mohlo něco takového klidně objevit.

Renault Frendzy Renault Frendzy Renault Frendzy

Na levé straně jsou pro pasažéry připraveny ze středu se otevírající dveře bez středového sloupku nabízející pohodlné nastupování, podobně jako v Opel Meriva. V řidičově sedadle je opět zabudovaný tablet, aby si děti při jízdě měly s čím hrát. Z téhle strany se zase Frendzy jeví více jako .

AutoExpress si pochvaloval skvěle zpracovaný interiér z plastu, hliníka a dřebv, stejně jako prostornost auta. Sedačky prý mají blíž k sochám než sedadlům. Kolem řidiče je obtočena palubní deska s dockem pro tablet a jednoduchou řadící pákou. Dva displeje za volantem pak zobrazují všechny potřebné informace o autě.

Zadní sedačky lze sklopit zcela rovně, čímž vznikne 2250 litrů zavazadlového prostoru. Podlaha v kufru je magnetická, aby udržela kovové bedny. Materiál na stropě je naopak ohebný, aby vytvořil místo i pro vyšší objekty.

Elektromobil Renault Frendzy je zatím jen pojízdný koncept. Bude ale zajímavé sledovat které ze zmíněných technologií se nakonec dostanou i do výrobní verze.

Napsat komentář