Renault Frendzy – Škoda Roomster po francouzsku

Pokud chcete nahlédnout pod pokličku blížícího se zářijového , máte nyní možnost. Společnost totiž předvedla novinku – elektrický Renault Frendzy, který bude mít světovou premiéru 13. září právě v německém Frankfurtu.   

foto: Renault

Nový koncept Renault Frendzy je prací designového šéfa Laurense van den Ackera, který do zamířil z japonské , a který v současné době určuje zaoblený vzhled značky Renault. Designovou strategii dokladují předchozí koncepční modely – sportovní elektromobil , třídveřový crossover Captur nebo praktický MPV R-Space minivan.

Renault Frendzy představuje spojení automobilu vhodného pro práci a víkendového . Pod kapotou je ukryto stejné hnací ústrojí jako u , tedy o výkonu 44 kW napájený energií z .

Velkou zvláštností vozu je využití 37palcové obrazovky na místě zadního okna posuvných dveří za sedadlem spolujezdce, kterou lze využít pro zobrazování reklamy nebo různých informací. Další zvláštností je chybějící středový sloupek na obou stranách vozu, což umožňuje snadné vstupování a vystupování.

Nezvyklý je i různorodý způsob otevírání dveří. Zatímco dvojice předních dveří se otevírá zcela přirozeně po směru jízdy, dveře za řidičem se otevírají opačným směrem a dveře za spolujezdcem jsou dokonce posuvné.

koncept Renault Frendzy - interiérfoto: Renault

Na víceúčelovost upozorní podsvícení interiéru, které v pracovním režimu vyzařuje barvu zelenou a v rodinném oranžovou. Lehkými pohyby lze sklopit jak sedadlo spolujezdce, tak i zadní spojenou lavici a vytvořit tak dostatečný, až 2250litrový prostor pro převážení různorodého artiklu. K upevnění nákladu může přispět modulární magnetický systém.

Pomyslnou třešničkou je futuristicky vyhlížející palubní deska s konzolou pro uchycení tabletu BlackBerry a LCD displej v sedadle řidiče pro rozptýlení drobotiny.

Jak už bylo napsáno na začátku, oficiální předvedení Renaultu Frendzy se chystá na září a my můžeme pouze spekulovat, zda se některý z nápadů ujme např. v .

Napsat komentář