VIDEO: elektromobil Nissan Leaf a japonské filmové ceny Mainichi

Nissan tlačí na pilu. Do nového roku odstartoval s novou verzí elektromobilu Nissan Leaf. A k tomu patří i marketingová stránka věci. Filmové ceny Mainichi, japonská obdoba amerických Oskarů, byly aktuálně Leafů plné. Jedno auto získal totiž od automobilky i představitel hlavní role ve filmu inspirovaném katastrofou Fukušima.

Japonský herec Isao Natsuyagi hovoří o elektromobilu Nissan Leaf na filmovém festivalu Mainichi
foto: Nissan

Japonský film “Kibou no Kuni” (v anglické verzi “Země naděje” vypráví o starším farmáři ve smyšlené oblasti Nagašima, kterou jednoho dne zasáhne zemětřesení a následná jaderná havárie. Podobnost s čistě náhodná.

Hlavní roli farmáře vzal na svá bedra Isao Natsuyagi, který za ni také aktuálně na festivalu Mainichi získal cenu za mužský herecký výkon v hlavní roli. Při té příležitosti mu automobilka Nissan předala také klíčky od .

“My lidé se musíme zamyslet nad tím jakou energii budeme využívat, abychom přežili,” řekl při té příležitosti Natsuaygi. “Myslím si, že je to důležité proto, že nejsme jediní, kdo musí přežít. My lidé dnes žijeme díky prostředí, které zahrnuje všechny ostatní živočichy a rostliny.

A to je podle Natsuaygiho důvod, proč je velmi důležité zabývat se energií – protože tato rozhodnutí neovlinňují jen lidi, ale také životní prostředí všech ostatní živých bytostí na téhle planetě. Holt Japonsko.

Až dosud japonský herec jezdil klasickými “spalováky” – vlastní vozy Citroen DS21 a Volvo. Nissan Leaf mu hned učaroval především svou tichostí.

tisková zpráva

Napsat komentář