VIDEO: elektrická motorka Lightning Motorcycles jezdí jako blesk

Elektromotorky se dnes prezentují světu především skrze elektrická endura jako nebo stroje společnosti . Začínají se už ale objevovat i cestovní , jako je např. Brammo Empulse, nebo klasické superbiky, kteroužto kategorii skvěle reprezentuje stroj společnosti Lightning Motorcycles.

Elektromotorka Lightning Motorcycles se na závodní dráze s klidem může postavit běžným strojům se spalovacími motory (a obvykle zvítězí)
foto: Lightning Motorcycles

Lightning Motorcycles je malá dílna Richarda Hatfielda a skupiny inženýrů ze Silicon Valley. Dali si za cíl vyrábět elektrické motorky bez kompromisů. A to se jim zjevně více než daří.

Jejich elektrický superbike vypadá na první pohled jako úplně normální motorka, kterých v létě vidíte za den patnáct. Uvnitř se ale ukrývá high-tech řešení elektrického pohonu, které zahrnuje elektromotor o výkonu 125 kW a min. 12kWh baterii 370 V.

Právě tomuhle stroji se podařilo na solných pláních Bonneville ustanovit rychlostní rekord v hodnotě 347,618 km/h. A stejný stroj pak několikrát zvítězil v závodech elektromotorek .

A teď si tenhle elektrický klenot můžete pořídit i vy. Za $38 888 to je sice docela drahý špás, ale na druhou stranu můžete mít jistotu, že prakticky nikdo jiný tuhle hračku doma nemá. Doba dodání se pohybuje mezi 2 až 3 měsíci.

Aktuálně si stroj vyzkoušel redaktor magazínu motorcycle.com Troy Siahaan. A byl vpravdě nadšený, jak je vidět a hlavně slyšet i na doprovodném videu. Nakonec prohlásil, že elektromotorka od Lightning Motorcycles je ten nejrychlejší stroj na jakém kdy seděl. “Nikdy předtím jsem nezažil takové zrychlení,” napsal doslova.

Není bez zajímavosti, že Lightning Motorcycles budou nabízet jak základní verzi s 12kWh baterií, ale elektromotorka bude dostupná také ve 14kWh a dokonce 22kWh verzi. Otázkou je jak se téměř dvojnásobná baterie, a tedy i její hmotnost, podepíše na řízení.

Kromě toho spolupracuje Lightning Motorcycles se společností Trina Solar a svým zákazníkům bude nabízet také možnost vybudovat si a s její pomocí elektrickou motorku nabíjet. Takoví nadšenci pak mohou jezdit skutečně bez emisí, prostě na slunce.

Napsat komentář