Vídeň znovu objevuje chůzi, chystá světovou konferenci Walk21

redakce - 13 Leden 2015

Rok 2015 je ve Vídni ve znamení chodců a chůze. Nejjednodušší druh dopravy se stal v mnoha městech světa trendem a zažívá renesanci. Agentura mobility města Vídně připravuje řadu akcí, aby podpořila objevování rakouské metropole chůzí. auto pěší doprava chůze Vídeň konference Walk21

Rok 2015 je ve Vídni ve znamení pěších a chůze. Chystá se mezinárodní odborná konference Walk21 (říjen 2015).
foto: PlanSinn

Kampaň, která potrvá celý rok upozorní na pozitiva chůze nejen pro člověka, ale i pro město. Ve dnech 20. - 23. října 2015 pak Vídeň přivítá největší mezinárodní odbornou konferenci o pěší dopravě, jejíž motto zní „Stepping ahead“.

„Město ve kterém lidé rádi chodí pěšky je město, ve kterém stojí za to žít. Rokem chůze dáváme jasně najevo, jak vysokou váhu ve Vídni chůze má. Chceme Vídeňany ještě více přesvědčit aby chodili pěšky," říká náměstkyně primátora města Vídně Maria Vassilakou.

Informace a služby, různé druhy akcí a doprovodný program a nabídky pro školy upozorní na to, že chůze je zdravý, praktický a trvale udržitelný způsob dopravy. Petra Jensová, pověřená agendou chodců uvedla: „Nabízíme například první mapu tras pro chodce a také aplikaci, pro počítání kroků a hledání cest.“

V posledních letech byla ve Vídni provedena řada opatření, aby se chůze stala atraktivnějším způsobem pohybu po městě. Příkladem byla přestavba světoznámé obchodní třídy Mariahilfer Straße ve velkorysou zónu pro chodce, či rozšiřování zón „Tempo 30“ v obytných oblastech.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Hyperloop

Já se po centru Prahy pohybuju výhradně pěšky už mnoho let, takže pro mě žádná novinka ;)

Obrázek uživatele Radovan

Souhlas. I mnoho Pražáků se diví, že u nich jezdím metrem a pěškobusem. Dokonce že někdy nejedu ani tím metrem, protože pěšky a z kopečka je to na krátké trasy příjemnější a rychlejší. A hlavně v centru jsou zastávky metra hodně nahusto.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil