Auto budoucnosti

NÁZOR: Budoucnost je na baterky

Přemýšleli jste někdy nad tím jak moc se svět promění, až bude možné efektivně skladovat elektrickou energii? Zkuste se teď s námi do takového světa podívat. Do dohledné automobilové a letecké budoucnosti, kde kapacita baterií o řád stoupne a cena o řád klesne.

Auto budoucnosti

VIDEO: Automobilová budoucnost je za rohem

Pamatujete si, kdy jste naposled jeli autem s mechanickým počítačem ujetých kilometrů? A kdy jste obdivovali první jednoduché displeje na přístrojové desce? Takové časy jsou již dávno pryč a autům začínají kralovat obří displeje, včetně těch průhledových.

Clipper: Elektrický krasavec Itálie

Clipper: Elektrický krasavec z Itálie

Italské designové studio Italdesign Giugiaro představilo na autosalonu v Ženevě unikátní koncept elektrického rodinného vozidla Clipper. Auto vyniká originálně řešenou konstrukcí a především působivým proklamovaným dojezdem. Zatím však není jasné, zda se automobil někdy dostane do sériové výroby.

Video: magické dálnice budoucnosti

Jen v dobách, kdy byla budoucnost přijímána s optimismem, mohla vzniknout následující epizoda televizního seriálu Disneyland. V ní tvůrci v roce 1958 nabídli (nejen) dětem svou představu budoucnosti dopravy Spojených států a potažmo celého světa. Překvapivě detailní představy o a dopravních systémech jak uvnitř, tak především mezi městy mohou být i dnes inspirací. Především v tom jak malý pokrok a vůbec ve skutečnosti za těch 50 let udělaly.

Mitsubishi i MiEV

Klimatická konference v Kodani: elektrická města budoucnosti

Čtyřicítka světových metropolí dnes na klimatické konferenci v Kodani ohlásila novou iniciativu nazvanou C40 Electric Vehicle Network. V podstatě jde o jakési memorandum, ve kterém města uznávají potřebu směřování vývoje k elektrické mobilitě. Mezi tato města patří tak rozdílná města jako Buenos Aires, Chicago, Dillí, Hong Kong, Paříž, New York, Rio de Janeiro, Řím a další.