Vídeňská kola Citybike lámou rekordy

Provozovatelé vídeňského bikesharingu, Citybiku, hlásí rekordní nárůst uživatelů sdílených městských kol v prvním čtvrtletí roku 2014. Díky příznivému počasí a teplotám bylo v jednotlivých měsících nového roku 2014 zaznamenán nárůst uživatelů o více jak 100 %, v březnu využívalo městské kolo dokonce o 163 % více uživatelů než v předchozím roce.

Bikesharing ve Vídni láme rekordy
foto: Jan Horčík pro Hybrid.cz

V porovnání s prvním čtvrtletím roku 2013 byla městská kola ve stejném období 2014 využívána o 82 tisíc jízd více. V lednu 2014 se nárůst pohyboval okolo 109 %, v únoru okolo 110 % a v březnu se podle provozovatelů vídeňského bikesharingu jednalo o nárůst 163 %.

Rekordní nárůst uživatelů v prvním čtvrtletí 2014 znamená pro vídeňské poskytovatele bikesharingu největší procentuální meziroční nárůst od roku 2005.

V současnosti se ve Vídni nachází 116 stanovišť, kde je možné si městské kolo vypůjčit, a k dispozici je na celém území rakouské metropole na 1 400 městských kol. Místa i počet kol se neustále rozšiřují.

Podle jednatele společnosti Citybike, Hanse-Ericha Dechanta, bude v následujících třech týdnech vyměněno 300 starých kol za 400 nových a rozšíří se jak počet stanovišť, tak počet kol. Podle Dechanta by tedy v blízké době mělo být uživatelům vídeňských městských kol nabídnuto 1 500 kol na 120 stanovištích.

Již na základě propočtů prvního čtvrtletí 2014 počítají provozovatelé vídeňského bikesharingu s překonáním loňského rekordního počtu uživatelů městských kol, kterých bylo 480 tisíc.

Rostoucí zájem a poptávka po vídeňských městských kolech má mimo jiné za následek, že se neustále rozšiřují cyklostezky na území rakouské metropole.

Letos Vídeň počítá s výstavbou dalších 16 kilometrů cyklistických cest v celkové hodnotě 4 mil. eur. Větší podíl cyklistické dopravy ve Vídni prosazuje i vídeňská radní pro dopravu, Maria Vassilakou ze strany Zelených.

tisková zpráva

Jeden komentář u “Vídeňská kola Citybike lámou rekordy”

  1. Ano, letošní zima byla
    Ano, letošní zima byla opravdu extrém a kolům přála. Koupě výstavního vzorku předváděcího elektrokola na podzim s 50% slevou a jen 6 měsíční zárukou se zdálo být hazardem. Ale od podzimu jezdím s výjimkou pár dní pod sněhem každý týden jako drak. Právě jsem absolvoval půlroční garanční prohlídku, která byla v ceně, a kolo slouží jako nové.

Napsat komentář