Venturi Astrolab – solární vozítko

Venturi Automobiles je francouzská automobilka zaměřená na sportovní, ale v posledních letech především také ekologická vozidla. Už dříve jsme referovali o Venturi Fétish a později Venturi Eclectic. Nyní tu máme další unikátní věcičku: Venturi Astrolab.

Venturi Atrolab je elektro-solární hybrid, první výkonné solární vozítko na světě, které se má komerčně prodávat. Jde o solární automobil pokrytý solárními články (celkem 3,6 m2) s účinností 21%. Venturi Atrolab je vybaven malinkatým 16 kW elektromotorem, kerý však dokáže díky využití velice lehkých karbonových materiálů vyvinout rychlost až 120 km/h při dojezdu 110 km.

Venturi Astrolab

Solární elektromobil Venturi Atrolab využívá nejnovější generace NiMH Venturi NIV-7 baterií, které je možné dobíjet za jízdy i ze zásuvky. Jde o jeden z prvních komerčních automobilů, které ke svému běhu nebudou spotřebovávat žádná fosilní paliva. Nulové emise, nulová spotřeba. Venturi přirovnává svůj nejnovější výtvor k plachetnici.

Venturi Astrolab

Venturi Astrolab

Venturi Astrolab

Venturi Astrolab

Venturi Astrolab

venturi

7 Comments on “Venturi Astrolab – solární vozítko”

  1. Bojím se,že funkčnost
    Bojím se,že funkčnost bude docela pokulhávat……počínaje nastupováním a vystupováním…pohodlí taky nebude nejsilnější stránkou,takže zůstává otázka-pro jakou skupinu zákazníků je tohle určeno-moc mladých lidí /sorry,ale starší,nebo silnější člověk se do toho ani nenasouká/si vozítko na bázi motorky s malým dojezdem a nízkou rychlostí nekoupí.To už je lepší investice elektro skůtr.
    Cena asi taky nebude nejnižší….

Napsat komentář