V Evropě jezdí dalších 50 aut na vodík Hyundai

Hyundai Motor dodal během října do Evropy dalších 50 vozů ix35 Fuel Cell. Významně tak rozšiřuje zdejší flotilu vozů poháněných vodíkovými palivovými články.

Model ix35 Fuel Cell je prvním sériově vyráběným modelem svého druhu na světě.. Do konce letošního roku tak bude tento model s ekologickým pohonem k dispozici ke koupi nebo pronájmu již ve 13 evropských zemích.
foto: Hyundai

Vůbec největší dodávka aut s tímto druhem pohonu zvyšuje počet těchto vozů Hyundai v Evropě na více než 250, což je více než u kteréhokoli jiného výrobce. Automobily jsou určeny pro soukromé i firemní zákazníky, kteří se rozhodli používat k přepravě nejekologičtější pohon.

Thomas A. Schmid, výkonný ředitel Hyundai Motor Europe, uvedl: „Nejnovější dodávka padesáti kusů potvrzuje naši vedoucí pozici v kategorii vozidel na palivové články v Evropě. Naším cílem je využít rostoucí distribuční sítě k dalšímu rozšíření zájmu o ekologické vozy mezi evropskými zákazníky.“

Model ix35 Fuel Cell je vybaven elektrický motorem o výkonu 100 kW (136 PS), který mu umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 160 km/h. Neprodukuje žádné škodlivé emise a z výfuku mu odchází pouze vodní pára.

Dojezd na jednu nádrž vodíku je téměř 600 km, což je srovnatelné s běžnými automobily.

tisková zpráva

8 komentářů u “V Evropě jezdí dalších 50 aut na vodík Hyundai”

        1. Toyota to náhodou dělá
          Toyota to náhodou dělá chytře. Vyvíjí něco nového, co bude možná jednou docela dobře použitelné i na jiné věci než na pohon auta a mezitím vyčkává, až se vývoj baterií (který zaplatí někdo jiný) dostane na úroveň, aby mohla jednoduše vyměnit vodíkové články s nádrží za baterii a je to. Vždyť vodíkouto je v podstatě elektromobil… Nic mu nechybí, jen větší baterie.

Napsat komentář