Tým Formule 1 sbírá ocenění za hybridní pohon pro autobusy

Daniel Kunz - 12 Únor 2013

Stáj Williams zná každý fanoušek Formule 1. Při vstupu hybridních technologií do F1 založila stáj Franka Williamse kvůli vývoji KERS dceřinou společnost Williams Hybrid Power. Ta nyní začíná sklízet mimořádné úspěchy – tím posledním bylo ocenění v rámci soutěže Low Carbon Champion Awards.Williams Hybrid Power Formule 1

Společnost Williams Hybrid Power vyvíjí technologie hybridního pohonu - už nejen pro Formuli 1
foto: Williams Hybrid Power

Williams byl konkrétně vyznamenán v kategorii Inovací malých a středních podniků v rámci partnerství s Go-Ahead Group, jednoho z předních provozovatelů veřejné dopravy na Britských ostrovech.

Vyhlášení těchto cen je iniciativa sdružení LowCVP, které oceňuje inovativní postupy v oblasti snižování emisí v silniční dopravě.

Williams Hybrid Power založil partnerství s Go-Ahead Group v březnu roku 2012 a právě toto partnerství bylo pak hodnotící komisi předloženo jako případová studie pro kategorii Nízkouhlíkové inovace malých a středních podniků.

Hybridní autobusy

Tato spolupráce sklízí své ovoce v podobě vývoje řady hybridních autobusů, které využívají elektromechanický setrvačníkový systém pro ukládání a rekuperaci kinetické energie.

Tento systém byl původně vyvinut pro vůz Formule 1 z roku 2009. Od té doby byla tato technologie upravena pro použití ve veřejné dopravě a v dalších motoristických seriálech jako např. 24 hodin Le Mans.

Systém Williamsu v soutěži uspěl především díky kombinaci vlastností, které představují až 20% úspory paliva a poměrně přijatelné pořizovací náklady.

Z formulí do prostředků hromadné dopravy

„Společnost Williams Hybrid Power prokázala svou profesionalitu a vyspělost především tím, že systém vyvinutý pro Formuli 1, která je výkladní skříní těch nejnovějších technologií v automobilovém průmyslu, dokázala ve spolupráci s Go-Ahead Group úspěšně aplikovat i na zvyšování úspor a snižování emisí u autobusů,“ řekl pro server pitpass.com Jonathan Murray, zástupce ředitele LowCVP a jeden z hodnotících komisařů.

„Naše partnerství s Go-Ahead je skutečně unikátní a je vidět, že se mohou dvě přední britské firmy spojit a sdílet své zdroje ve snaze snížit emise oxidu uhličitého na britských silnicích,“ doplnil Frank Thorpe, vedoucí autobusových systémů ve Williams Hybrid Power.

A dále pro pitpass.com řekl: „Toto ocenění je pro nás velkou ctí a reflektuje tvrdou práci obou společností produkujících řadu kvalitních hybridních autobusů. Energetická účinnost je pro Williams důležitou otázkou a iniciativa, jako je tato, ukazuje, že technologie vyvinutá pro formuli 1 může hrát klíčovou roli v řešení globálních problémů.“

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.