Toyota představuje dobíjecí stanici pro elektromobily a plug-in hybridy

Společnost (TMC) a její IT firma pro zákaznické služby Toyota Media Service společně vyvinuly pro (EV) a pro s technologií (PHV). Zahájení prodeje této stanice nazvané G-Station je v plánováno na červenec tohoto roku. Prodej bude probíhat prostřednictvím Toyota Media Service.   

foto: Toyota Motor Corporation

G-Station (o napětí 200 V) disponuje funkcí bezkontaktní identifikace „smart“ karty a lze ji připojit k internetu pomocí zařízení Toyota Smart Center 1, které využívá globální „cloudovou“ platformu, jež vzniká ve společném, nedávno zveřejněném, projektu se společností .

Uživatelé mohou dostávat e-mailem zprávy o tom, že nabíjení bylo ukončeno, a pomocí () nebo si zjistit polohu a dostupnost nabíjecích stanic.

Administrátoři stanic identifikují uživatele podle „smart“ karty a mohou se dostat k jeho datové historii, vystavit mu účet nebo přidělit body podle délky používání nabíjecí stanice, kterou mohou monitorovat na dálku.

Administrátor může také k poloze G-Station přidat doplňkové informace, které mu stanice pošle. Polohy stanic si lze navíc zobrazit a nastavit jako cíl cesty v navigačních systémech kompatibilních s G-BOOK2 a v informačním systému pro chytré telefony Smart G-BOOK.

Kromě toho budou informace z Toyota Smart Center ohledně polohy a dostupnosti stanice v otevřeném formátu, což umožní zobrazení informací na internetových mapách a v navigačních systémech jiných výrobců.

Nabíjecí stanice G-Station je kompatibilní s navrhovanými japonskými metodami nabíjení vozidel typu EV a PHV a lze ji použít u automobilů Toyota i u vozů jiných výrobců. K dispozici bude ve standardní verzi Typ A a v pokročilejší verzi Typ B.

Hlavní jednotka Typ A bude stát 280 000 jenů (bez daně, v přepčtu asi 60 000 Kč) a stane se tak cenově nejdostupnější nabíjecí stanice svého druhu s telekomunikačními funkcemi. Cena typu B bude kolem 94 000 Kč, neboli 448 000 jenů.

Kromě prodeje G-Station svým dealerům v plánuje Toyota Media Service rozšířit prodej i o taková místa, jako jsou nákupní centra a restaurace, kam chodí většinou celé rodiny. Očekává se, že do konce se prodá kolem 3000 jednotek G-Station.

tisková zpráva

Napsat komentář