TORQ - nejrychlejší elektrická tříkolka na světě

Jan Horčík - 22 Březen 2013

Aptera na steroidech. Tak by se dala popsat elektrická tříkolka TORQ Roadster, kterou aktuálně v USA představuje společnost Epic EV. Tu shodou okolností spoluzaložil Chris Anthony, který dříve spoluzakládal právě i zkrachovalou Apteru.auto elektrická tříkolka TORQ Roadster

Elektrická tříkolka TORQ Roadster. Světu se odhalí už 6. dubna 2013
foto: Epic EV

Epic EV bude prezentovat svou elektrickou tříkolku TORQ Roadster novinářům ve svém výzkumném centru ve městě Vista v Kalifornii už 6. dubna 2013. Půjde zároveň o světovou premiéru stroje, který firma prezentuje jako nejrychlejší elektrická tříkolka na světě.

Stroj zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h během pouhých 4 vteřin. Díky tříkolové architektuře vám může TORQ nabídnout boční přetížení až 1,3 G a výkon přes 400 koní. Epic EV vůz sestavili z těch nejlepších komponent, které jsou dnes na trhu.

Brzdy zajistila firma Wilwood, odpružení Palatov Motors, šasi společnost Magnum Offroad. Pokročilou lithium-iontovou baterii si Epic EV kupuje od Flux Power Inc. Styl pak dotvořily Motive Industries a eleven Design.

Když jsme se snažili o rekord ve spotřebě s elektrickou tříkolkou Aptera, často jsem se přistihl, že toužím po agresivnější a závodnější verzi. TORQ bude třída sama pro sebe s dokonalou rovnováhou výkonu, řízení a agresivní stylizace,” komentuje svou novinku Chris Anthony.

Cena elektrické tříkolky TORQ Roadster začne na $65 000 v a €50 000 v Evropě. První dodávky začnou už v dubnu 2013, první kus bude předán právě na novinářské prezentaci 6. dubna. Firma chce letos vyrobit asi 50 kusů a v roce 2014 objem výroby výrazně navýšit.

Kdo má zájem, může už dnes složit vratnou zálohu $10 000. Kdo se chce alespoň zařadit na čekací list pro verzi 2014, může tak učinit na $5000. Plné specifikace TORQ Roadster budou odhaleny až během premiéry.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?