TEST: Audi e-tron - luxusní svezení, ale velký žrout energie

Jan Horčík - 15 Květen 2019

Týden jsme jezdili v elektromobilu Audi e-tron. Čím si nás evropská konkurence pro Tesla Model X získala a čím nás naopak zklamala?auto elektromobil Audi e-tron

Elektromobil Audi e-tron je postaven na klasické spalovací platformě MLB (Modularer Längsbaukasten), kterou využívají napříklady modely Audi A4-A8, Volkswagen Touareg nebo Porsche Cayenne.
foto: Hybrid.cz

Proč chodit kolem horké kaše: od Audi e-tron se čekalo hodně, ale spousta zkušených elektromobilistů se nebála ventilovat i významné pochyby. Třeba o tom, že v ceně za základní výbavu auta bude opravdu jen to nejnutnější.

To je částečně pravda. Základní cena elektromobilu, který se celým názvem označuje Audi e-tron Advanced 55 quattro, je 2 137 900 Kč. Námi testovaný vůz byl ovšem vybaven ještě akčním paketem Gravity (4zónová klimatizace, Matrix LED světlomety, loketní opěrka, parkovací kamera, servodovírání dveří, ambientní osvětlení) za 130 500 Kč a dalšími příplatkovými vymoženostmi, které cenu vystřelily na 2 906 400 Kč včetně DPH.

Třeba už jen za vyhřívaný volant, který nebyl součástí výbavy testované verze, je nutné si připlatit alespoň 9000 Kč. Co jsme rozhodně kvitovali s povděkem, to byl audiofilní sen v podobě prémiového sound systému Bang & Olufsen (33 400 Kč). Každou jízdu doplněnou o správný hudební podkres dokázal povýšit na koncertní zážitek. Občas jsme s autem vyráželi především poslouchat muziku.

Připlatit je možné také za druhou nabíjecí AC zásuvku na pravé straně (13 100 Kč), která se přeci jen může někdy hodit, případně za virtuální zpětná zrcátka (44 700 Kč). My jsme měli zrcátka klasická, zato byla v příplatkové výbavě obří 21" kola.

Stavba interiéru, především palubní desky a středové konzole, je u Audi e-tron viceméně klasická.

Stavba interiéru, především palubní desky a středové konzole, je u Audi e-tron viceméně klasická.
foto: Audi

Ta dodávala autu impozantní vzhled a celkově velmi dobře doplňovala agilní, jemně futuristické, ale přitom stále veskrze konzervativní vzezření. Kde naopak bezesporu ubírala, to byl valivý odpor, a tedy i dojezd. Právě tento klíčový parametr každého elektromobilu je největší a kruciální bolístkou Audi e-tron.

Ostrá konkurence

Baterie elektromobilu Audi e-tron má celkovou kapacitu 95 kWh. Využitelných je ale necelých 84 kWh. Pohotovostní hmotnost vozu je 2560 kg, zapojit za něj můžete až 1800kg přívěs. Oficiální WLTP hodnota dojezdu elektromobilu Audi e-tron činí 417 km při průměrné spotřebě 23,7 kWh/100 km.

Výsledná průměrná spotřeba elektromobilu Audi e-tron z našich skoro 1000 ujetých kilometrů.

Výsledná průměrná spotřeba elektromobilu Audi e-tron z našeho skoro 1000 ujetých kilometrů.
foto: Hybrid.cz

Reálné spotřebě i dojezdu je ale podle našich zkušeností z necelého 1000 ujetých kilometrů mnohem blíž americká norma EPA, která udává 328 km. Uvést do pohybu 2,5 tuny oceli s aerodynamickým koeficientem 0,28 totiž není žádná sranda.

Pro srovnání, Tesla Model X Long Range dnes nabízí 505 km WLTP/325 mil EPA (523 km), ačkoliv musíme druhým dechem dodat, že její základní cena je také o něco vyšší (asi 2,5 milionu korun, ale zase včetně bohaté výbavy jako je třeba Tesla Autopilot).

Když jsme Audi e-tron odevzdávali, ukazoval palubní počítač 968 km najetých průměrnou rychlostí 42 km/h při průměrné spotřebě 30,4 kWh. Z toho asi 250 km jsme jezdili po dálnici hraniční dovolenou rychlostí a vysloveně si přitom užívali skvělých možností zrychlení dvou asynchronních elektromotorů, které autu standardně dávají celkový max. výkon 265 kW. Naopak minimum času jsme strávili ve městě.

Když elektromobil žere

Pokud navíc odemknete mód boost, můžete se s výkonem dostat až na 300 kW. V takovém okamžiku už si můžete užívat zrychlení přibližující se standardní (nikoliv Performance) verzi konkurenčního Tesla Model X.

Po stránce výkonu autu není co vytknout a užijete si s ním kopu zábavy. Problém je v dojezdu a spotřebě. Audi e-tron "žere i trávu u cesty", jak trefně poznamenal jeden z našich čtenářů. A příliš mu nepomůžete ani v okamžiku, kdy si začnete pádly pod volantem ručně hrát s rekuperací.

Zjistili jsme, že při hledání nabíjecích stanic není interní navigace právě nejspolehlivější nástroj - mnohé v Česku nám vůbec neukázala.

Zjistili jsme, že při hledání nabíjecích stanic není interní navigace právě nejspolehlivější nástroj - mnohé v Česku nám vůbec neukázala.
foto: Audi

Kupodivu i na krátkých úsecích, třeba 30km projížďkách, nebyl problém dostat se se spotřebou na 34 kWh/100 km. Jen opravdu výjimečně, s velmi lehkou nohou a klidným stylem jízdy, jsme pak s autem šli pod 25 kWh/100 km. Jenže Audi e-tron za tři miliony si nekupujete proto, abyste s ním jezdili jako největší kliďasové s Hyundai Ioniq Electric (který má pak spotřebu poloviční).

Už i to, že max. rychlost je omezena na 200 km/h, vypovídá o tom, jak si jsou konstruktéři Audi svým výtvorem jisti. Pro srovnání, Tesla Model X má maximum na 250 km/h. Své samozřejmě dělá i aerodynamický koeficient, který má Tesla Model X také výrazně lepší (0,25).

Luxusní a pohodlné materiály, ergonomické sedačky, pokrokové dotykové ovládání. Na první pohled všechno v pořádku!

Luxusní a pohodlné materiály, ergonomické sedačky, pokrokové dotykové ovládání. Na první pohled všechno v pořádku!
foto: Audi

Když to shrneme, s Audi e-tron si na dálnici můžete být jisti přejezdem Praha-Brno (200 km), s lehčí nohou Praha-Vyškov (240 km). Když ale pojedete až do Kroměříže (270 km), už bude potřeba se hlídat víc a až do Zlína (300 km) budete téměř jistě potřebovat někde na cestě nabít.

Po okresních silnicích mimo dálnice při rychlostech do 90 km/h už to bude lepší, tady bychom se dojezdu i mírně přes 300 km nebáli. Jako u každého elektromobilu, také u Audi e-tron silně záleží na výškovém profilu trati a jízdním stylu řidiče.

Rychlonabíjení? 50 kW nestačí

Co už ovšem řidič neovlivní, to jsou možnosti nabíjení. Tady Audi e-tron podle řady zkušeností exceluje, když nabízí jednu z nejlepších nabíjecích křivek mezi nejnovějšími elektromobily. Maximální nabíjecí výkon je 150 kW a Audi e-tron ho dokáže držet až zhruba až do 80 % kapacity baterie.

Audi e-tron není žádný teréňák, ale klikatých ani kodrcavých cest se nebojí. 21

Audi e-tron není žádný teréňák, ale klikatých ani kodrcavých cest se nebojí. 21" kola a adaptivní vzduchový podvozek zajistily takřka bez výjimky skutečně ladnou jízdu.
foto: Hybrid.cz

Toto umožňuje právě i velká rezerva mezi celkovou a využitelnou kapacitou baterie. Problém je ale jinde. Nabíjecích stanic, které zvládnou výkony nad 50 kW, je v Česku jako šafránu a zbytek Evropy na tom není o moc lépe. Výjimkou je síť Tesla Supercharger, kterou ale zatím mohou využívat pouze elektromobily Tesla.

Volkswagen společně s dalšími automobilkami sice buduje celoevropskou síť Ionity s výkony až 350 kW a v Evropě už je několik desítek těchto stanic, ale do Česka zatím bohužel nedorazily (ačkoliv je to v plánu).

Rychlonabíjení u nabíjecí stanice ČEZ na dálnici D1.

Rychlonabíjení elektromobilu Audi e-tron u nabíjecí stanice ČEZ McDonald's na dálnici D1.
foto: Hybrid.cz

S Audi e-tron tak můžete nabíjet prozatím jen u klasických "rychlonabíječek" s výkonem do 50 kW. Ty se ale u aut s baterií o kapacitě >50 kWh mění spíš ve středně rychlé nabíječky a jejich výkon už takovým výzvám silně nedostačuje.

ČEZ a spol. sice dál sveřepě a čím dál rychleji budují své sítě nabíjecích stanic, ale bohužel stále pouze v zaběhnutém výkonovém standardu do 50 kW. Alespoň malé zředění vyššími výkony by jistě neuškodilo.

Malý přední frunk

Malý přední "frunk"
foto: Audi

Co se týká domácího nabíjení, lze Audi e-tron, stejně jako kterýkoliv jiný elektromobil, samozřejmě nabíjet z klasické 230V domácí zásuvky, případně třífázové zásuvky. V prvním případě vám bude nabití prázdného auta výkonem 2,3 kW trvat asi 43 hodin.

U třífázové zásuvky a standardně dodávané 11kW palubní nabíječky už je to mnohem lepší, na nabití úplně vybitého auta (což se, přiznejme si, příliš často nestává) počkáte asi 9 hodin. Připlatíte-li si za 22kW palubní nabíječku, zkrátí se doba nabíjení ještě na polovinu.

Luxusní interiér a pohodlné svezení

Pětimístné SUV Audi e-tron nabízí dostatek místa pro řidiče i posádku, která si vzadu může užívat opravdu velkou volnost. Objem zavazadlového prostoru je standardně 660 litrů, po sklopení zadních sedaček až 1725 litrů. Malý úložný prostor najdeme i vpředu, běžně jsou tam ukryty nabíjecí kabely.

Auto nabízí několik jízdních módů. Nejrychleji se dostanete ke sportovnímu, který je "za Dčkem". Další jízdní módy pak můžete vybírat z nabídky na středové konzoli, jde např. o Offroad (využívá pohon všech čtyř kol quattro), Allroad, Comfort a další, které velmi jemně upravují jízdní vlastnosti.

Elektromobil Audi e-tron

Li-ion baterie je umístěna v podvozku a pod zadními sedačkami. To 2,5tunový vůz přiková k vozovce a eliminuje u vyšších SUV jinak běžné kolíbání.
foto: Hybrid.cz

Středová konzole se skládá ze dvou dotykových displejů. Na své si tad přijdou jak zastánci dotykáčů, tak i tlačítek, protože displej umí dávat haptickou zpětnou vazbu (lze ji ale také vypnout).

Přestože je vše rychlé a dotykové, nemohli jsme se zbavit dojmu, že je v tomto ohledu Audi e-tron někde na půli cesty. Že lidé, kteří středovou konzoli a její ovládání navrhovali, sice využili nejmodernější technologie, ale "po staru". Jiní řidiči to ale mohou vidět jinak, tady jde skutečně o velmi subjektivní dojmy.

Tři miliony vymožeností

Interiér třímilionového auta má všechno, co byste od něj nejspíš čekali. Luxusní materiály, SIM kartu, wi-fi hotspot, skvělé odhlučnění - aerodynamický hluk se začíná jen mírně projevovat nad 100 km/h. V tomto ohledu není elektromobilu Audi e-tron téměř co vytknout. Audi tady staví na letité tradici a přidává i něco navíc. Třeba skvělou 3D parkovací kameru, která vám auto i jeho okolí ukáže v plné parádě.

elektromobil Audi e-tron test

K elektromobilu Audi e-tron samozřejmě existuje doplňková smartphone aplikace myAudi s jejíž pomocí lze snadno zjišťovat informace např. o nabíjení, plánovat si trasy nebo evidovat knihu jízd. Přiobjednat bude možné i hlasové ovládání skrze službu Amazon Alexa.
foto: Hybrid.cz

Jeden malý problém se objevil u příplatkového servo-otevírání dveří. Za kliku dveří zevnitř je totiž nutné zatáhnout jednou, aby se dveře pootevřely, a pak podruhé, aby se otevřely úplně. Některým spolucestujícím to dělalo problémy.

Audi e-tron měl být dalším z mnoha "Tesla-killerů". Nejsme si ale jisti, zda se mu to tak docela podařilo. Pro konzervativněji laděné řidiče a fanoušky koncernu Volkswagen, resp. jeho značek, jde pořád ještě co do dojezdových vzdáleností a ceny o příliš velký a drahý kompromis, který nevykoupí ani skvělé zrychlení a pohodové jízdní vlastnosti. Pro fanoušky elektromobilů a nových technologií se zase Audi e-tron zastavil na půli cesty od spalováku k opravdu přelomovému autu nové generace.

Audi e-tron v žádném případě není špatný vůz. Takové dnes ostatně v Evropě najdete jen těžko. Ale očekávání byla nastavena výš, lépe a radostněji, než jaká je nakonec praxe.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Petr Mára 90x Audi e-tron ve španělské Marbelle

https://www.youtube.com/watch?v=WIPmSPM_krg

https://kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/vw-audi-e-tron/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Elektrickyautomobil

Poprosím upraviť údaj o dojazde Tesla X podľa WLTP - nemôže to byť menej ako je to podľa EPA.

---

Tesla Model 3 Performance - jazdím len na elektriku

Nechápu proč autor článku porovnává spotřebu s ioniqem. Vždyť je to úplně jiné auto. E tron má spotřebu adekvátní ke své velikosti hmotnosti a výkonu.

To je jako psát test na Q7 s tím že žere 9 litrů nafty ,ale taková Octavia 1,6 TDI jezdí za polovinu.

Chápete ten paradox?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chápu hlavně, že jsi idiot, co se musí chytit každé kraviny a hned ji řešit. Mě se nijak nedotklo, že se tady porovnala spotřeba dvou elektromobilů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dvou elektromobilů se zcela rozdílnými parametry.

Bylo potreba ukazat, ze je to auto naprd. Mission accomplished.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

To jakože VW zaplatil Horčíkovy ať napíše do svého plátku Hybrid alias Skodovacek.cz negativní recenzi na jejich autíčko? Tvoje paranoidní já má opět vycházky :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ale ze na tom platku nejvic radite prave vy. Hahaha....

Obrázek uživatele Kuk

Kde? V článcích? Sis asi trochu poplet strany nebo si to přehnal se saké :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Práveže to s tým eTronom nie je až také tragické. Do mesta to samozrejme velmi nebude kvôli velkej hmotnosti a tým pádom vysokej spotrebe ale na dlhších trasách má len o niečo vyššiu spotrebu ako TMX. Zákazníkov si to určite nájde, to sa nebojím.
Verím tomu, že prídu na to čo im najviac žerie a vylepšia to.
Skôr sa obávam toho, že na také výkony sa použité akumulátory nehodia kvôli nemožnosti rovnomerného uchladenia a budú musieť prejsť na iný formát článkov. Nakoniec nie len Tesla, ale aj Rimac a Kreisel Electric (a asi aj ďalší) používajú valcové články. A ak by to nebolo nutné, tak načo by si to komplikovali zložitejšou a drahšou kompletáciou akupakov, že?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Treba si hlavne uvedomiť že sa jedna stále o elektromobil na starej platforme pre spaľováky. MLB

Elektromobili postavené na MEB platforme určenej vylučne pre elektro ešte len prídu.

Preto tie parametre neberiem nejako tragick prave naopak. Na to že to auto začalo svoj život ako ICE tak je celkom fajn. Druha vec je že na neho aj tak nemám :-D

To je super. S tim vyrovnanym rychlonabijenim dava Tesle docela nakladacku. Neni nutne neustale premyslet pri jakem stavu nabiti zajet k nabijecce. Kdykoliv do 80% plnym knedlikem a i v 99% 50kW. Super. A ne to skrtit jako Tesla. Tesla ma zas vyhodu kdyz je baterie skoro prazdna. Jenze takova drobnost je ze zatim zadny V3 nejsou na obzoru. Bude umet Model 3 nabijet 250kW na Ionity? No nabijecek pro E-tron taky moc nejni. A kolik jich bude pro Pich Zero? A co Jan Tleskac? Mimochodem moje superkara rychlonabijeni neumi tak to neresim. :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no doháje to je náhoda :))

fdrive.cz/clanky/jaka-je-spotreba-audi-e-tron-na-dalnici-vyzkouseli-jsme-to-3748

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přijde mi to jako takové zbytečné auto. Fandím elektromobilům, které slouží k cestám do 200km někde kolem měst a mají malou spotřebu. Dají se rozumně přes noc dobít doma. Díky tomu mají nízké provozní náklady a ve městech v zácpách nesrdí lidem pod nos. Velké težké SUV s velkou spotřebou bych klidně nechal na fosilní paliva a hlavně bych se s ním neproháněl po městě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak zase nic. Možné že ten příští model bude technologicky tam, kde byla Tesla v roce 2012.

Obrázek uživatele Michelin

Dekuji za objektivni test a recenzi. Konecne zadne blaboly o dokonale palubce, ale podrobny rozbor te spotreby/dojezdu coz je u ev stale jeden z nejdulezitejsich parametru.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale ale. Royk do nás hustíte že dojezd není vůbec důležitý a jak vás hrozně baví čekat u nabíjení. A teď je všechno jinak.

Obrázek uživatele Michelin

Kdyby jste cetl me prispevky pozorne pak by jste vedel, ze jezdim v Tesle vice nez dva roky a po celou dobu tu prispivam.
I v tom co jsem do vas “hustil” mate trochu zmatek, takze vam to shrnu.

Kdyz si koupim Ioniq za milion i s dani, do ktereho mi pri sve nizke spotrebe pribyvaji i na 50kW stanici, (kterych uz je vsude spousta) kilometry velmi svizne pak s nim (jak jsem tu uvadel) nemam problem odjezdit vetsinu sveho cestovani, vyjma dovolenych, jak jsem take psal.

Kdyz si koupim eTrona trochu vybaveneho za nejmene 2,5mega, pak ocekavam, ze se s nim budu moci vydat i na delsi cesty.
Kdyby mel k dispozici nabijeci sit jakou ma Tesla, pak bych s tim jeste nemel problem, ale pokud u nas neni doposud jedina verejna opravdu rychla nabijeci stanice, ve vychodni Evrope je jich jako safranu a v zapadni je to take stale bida, pak je to auto proste k nicemu.
Jak jsem tu totiz opravdu psal, neni dulezity dojezd, ale rychlost cestovani. K rychlemu cestovani je treba mit kde rychle nabijet a dokud neni kde rychle nabijet, pak to je alespon treba castecne suplovat tim pocatecnim dojezdem.
Kdyby mela ten nizky dojezd na svedomi mala baterka, jeste by se s tim dalo prezit obcasne nabijeni na 50kW stsnici, ale takhle to bude fakt ocistec, kdyz vam to pri dalnicni jizde v zime a tedy spotrebe kolem minimalne 35kWh/100km nabije za pul hodiny cca 65km...
To uz bych sel mnohem radeji do te Kony nebo eNira.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obdivuji Vas za vasi bozskou trpelivost. I pri Vasem vytizeni a narknuti z nekonzistentnich nazoru, poctive a zdlouhave vysvetlujete jiz 100x vysvetlene.
Takze za vsechny ostatni (nevdecne) ctenare mockrat dekuji za znovuobjasneni.

Obrázek uživatele Michelin

Diky moc za slova podpory. Pisu se s tim prave protoze verim, ze tu jsou normalni lide, kteri to oceni.

Na druhou stranu pripoustim, ze moje prispevky mohou mozna obcas pusobit nazorove nekonzistentni.
Zejmena co se meho vztahu k Tesle tyka.
Je to dano tim, ze nejsem skalni fanousek Tesly, ktery by zaviral oci pred jejimi chybami, ale zaroven nejsem ani jeji odpurce, takze dokazu ocenit to v cem je dobra.
Proto se obcas mozna zdanlive arogantne navazim do prispevku nebo clanku, ktere Teslu opevuji, a v zapeti startuji na nekoho kdo se do ni navazi, zejmena pokud je zrejme, ze o ni nic nevi, protoze kdyby ji znal dokazal by si najit dost veci, ktere se daji pomlouvat, jenze tihle lide vetsinou jen papouskuji spatne zpracovani a nebo se dokonce navazi do neceho v cem je Tesla paradoxne nejlepsi.

Kazdopadne jsem fanousek elektromobility, ve ktere je (v podstate k memu zklamani) Tesla stale nejlepsi/nejpouzitelnejsi. A jelikoz neni dobre, kdyz na trhu neni moc konkurence (ani pro Teslu) tak s napetim cekam na kazdou novinku. A proto me treba (jak jsem tu psal) ani moc nezajimala novinka v podobe TM3, protoze Teslu uz znam, vim v cem je dobra a v cem ne, a TM3 neni novou konkurenci na poli ev, na kterou cekam.
Za to do eTronu jsem vkladal velke nadeje a zklamani je tedy primo umerne ocekavani...

Mimochodem, rozepisuji se dnes, protoze sedim od obeda na nejakem skoleni, ktere ma i nudne pasaze. :-)

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím a dodávám, Skvělý a objektivní článek.!!!

Obrázek uživatele Anonym123

na inom fóre - vyvážený koment.
včera prebahla porovnávacia jezda, popis
Vsetko sa docitate aj v spominanom autozurnale, resp. dozviete z video testu.
V skratke. Je to test etronu zamerany na dojazd a efektivitu. Dnes a zajtra este prebiehaju jazdy v meste, ktore budu dotocene a dopisane tiez.
Rano ked sme vyrazali z BA bolo okolo 6st, vietor, kosa ako vo february. Cestou tam nam zacalo prsat, cely cas silny vietor z boku aj protivietor. Uplne idealne podmienky na test efektivnosti
BA-TT sme isli podla tesly 114kmh, TT-ZV to bolo 135kmh, vsetko tempomat, bez zavesu za sebou, aby nehrozil ziadny vzduchovy vak ani ine ovplyvnujuce okolnosti.
SPOTREBA aut vo Zvolene:
Etron 345Wh/100km
biela P90D cca 320kWh/100km
modra 100D 305kWh/100km

Nasledovala cesta Tesiel k SC , pricom etron cucal stavu na ZSE Zvolen. Tym padom cesta spat moze mat male nepresnosti, ale ked sme porovnavali vysledne cisla na Zelenci pri Trnave kde sme sa lucili, rozdiel medzi etronom a modrou teslou sa drzal na urovni 3-4kWh. (etron sme uz nenulovali ale tesly ukazovali aj udaje od posledneho zastavenia a cesta do BA bola pre ne uspornejsia).

Etron je vyrazne slabsie auto a je to citit. dlzka,sirka cca o 13cm menej ako Tesla, vaha identicka.
Hluk som skusal merad appkou soundmeter. Kedze prsalo, sli stierace a ventilacia, cifry behali na urovni 56-61 asi u vsetkych aut. Mozno etronu ta appka dala o 1-2dB menej lebo ma zjavne inak-asi kusok lepsie odhlucnenie niektorych casti od podvozku, alebo dveri. V tom dazdi v tesle bolo vyrazne pocut dianie od cesty. Za sucha by to mohlo dopadnut vyrazne inak.
Hluk vs.piskanie. Ani na jednej Tesle nebolo pocut ziadnu pracu motora alebo invertora. Na etrone zo zadu neustale zvuk podobny staremu Leafu, ale otravnejsi. Pri rychlostiach 30-40kmh ked uz neprsalo a mali sme vypnute radio som si pripadal ako v trolejbuse.
Testovacie auto, ktore beha z redakcie do redakcie je verzia za vyse 112.000€ s dph. Teda tak, ako nove Xko. Za tie peniaze by som po tejto skoro A4, a este viac skoro A6 ani nestekol. Toť moj osobny nazor. Zajtra by som s nou mal este mat moznost pobehat po meste.

Obrázek uživatele Anonym123

ctrl c/v - doplnok:
Idem doplnit slubene cisla z jazdy v meste. Podmienky mizerne-lejak, cca 7st, vsade stojace kolony, pohyb krokom.
-Prevzatie auta v prievoze v BA, cesta k Eurovea,dalej cez palisady k Slavinu. Par km po Palisadach, presun na nabijacky k Freshmarketu, Lidl Trencianska,k Avionu 2x GW,cesta domov smer Dun.Luzna. Na druhy den rano z obce pri luznej do Prievozu v BA vratit auto.
Spotreba pocas prvych 20km kedy su tam zapocitane kopce okolo Hradu bola cca 45kWh !! Neskor, ked som jazdil po rovine klesla na 37,2. Auto som doma vecer odparkoval v garazi s cislom 37,5kWh/100km po najazdeni cca 95km. Kurenie na 21 st, obcas vyhrev sedacky,stretavacky zapnute, ventilacia na minime. Dnes rano sa audi kratkodoba pamat vynulovala automaticky, takze kludna jazda po rovine z obce pri BA do prievozu = 33,8kWh.
Celkovy priemer po troch dnoch v redakcii zahrnujuci vylet do Zvolena, stredajsiu jazdu redakcie v meste a moju vecernu jazdu v tazkych mestskych podmienkach a zapchach je 31,4 pri priemerke 43km/h a najazde 680km.
Asi to nie je iba moj nazor, ze je to hotova katastrofa a ekvivalent pri spalovaku napr. takemu Cadillac Escalade.

Jednu vec musim vyzdvihnut - rychlost nabijania. Testoval som ho na Delte, efacec, ABB a vsetky davali pocas 10-15min zastavok trvalo 49-50kW. Tymto je mozne, ze sa auto nabija podobne rychlo ako tesla na SC, lebo ta ku koncu ide rapidne pomalsie, kdezto audi podla kriviek z webu tlaci 50kW az do konca.

Virtualne zrkadla su najvacsie zlo, nezmysel a adept na najhorsi vyrobok roka. V meste je to skoro nepouzitelne, ani po troch hodinach v aute som nedokazal odhadnut ako daleko je auto, ktore sa mi objavilo na displeji, jeho staticky obraz bez zmeny uhlu ked pohnem hlavou je hlavou tazko spracovatelny Tykadla navyse trcia velmi siroko do priestoru, fakt nevidim jediny dovod na priplatenie za tuto sprostost.
Forma rekuperacie mi v tomto aute tiez vobec nevyhovuje. Kedze po pusteni pedalu plachti musite tuknut do brzdy, ked zacne fungovat rekuperacia (platnicky sa pripoja az pri silnejsom brzdeni) alebo vzdy po kazdom pusteni plynu natukat intenzitu rekuperacie padlami pod volantom.
Etron nie, dakujem. Zaujal by tak pred 3-4 rokmi. Nie dnes, ked Tesla spravila uz niekolky update Xka aj Ska vr. motorov, baterii, sw.
Mozno si to malokto uvedomuje, ale pri dobijani na 50kW nabkach treba uz pocitat pri ZSE s 3e poplatkom za parkovanie po hodine a v GW za 0,10€ za kazdu minutu po 45.minute. Nabijanie sa tak predrazi a hlavne GW vyrazne predrazuje toto nabitie.

...ale hlavne, ze to vie toto na vsetkych dverach :-P A vraj Falcondoor su blbost
obrázok ak svieti pod otvorené dvere nápis "e-tron ".

Velmi zajímavé. Díky.

---

heros

Obrázek uživatele Michelin

Diky za zajimave info z praxe.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele runner42

No nevím, ale píšete nějaké nesmysly o spotřebě. Já bych si teda vybral tu Audi, když ji má tisíckrát menší.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Anonym123

doplním - to je ctrl c/v z diskusie, kde následne prebehla debata a kritika.
1. bolo to písaní narýchlo ako doplnok k poďakovaniu majiteľom tých tesiel, pretože prišli na výzvu danú deň vopred.
2. ako napísal, originály budú v časopise a (asi) v tv relácii a jutube.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Takže příplatková 22kW palubní nabíječka je FEJK jak vyšitej JEDENPÁNPOVÍDAL "MOŽNÁ BUDE"

http://www.hybrid.cz/test-audi-e-tron-luxusni-svezeni-ale-velky-zrout-energie#comment-198660

E-Tron má tedy pouze 11kW palubní nabíječku

https://www.audi.cz/e-tron-rozcestnik/e-tron/ceniky-a-katalogy

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Zklamu tě, ale žádný fake se nekoná. Prostě jen něco posrali a nestihli to uvést do začátku výroby. Proč by asi v technických specifikacích uváděli nabíjení při 22 kW?
in Std. 11 kW (0–100 %) - ca. 8h 50min
in Std. 22 kW (0–100 %) - ca. 4,5h
in Min. 50 kW (5–80 %) - ca. 84 min
in Min. 150 kW (5–80 %) - ca. 30 min
Jinak tady máš i animační video z loňského roku před uvedením, kde ukazují jak v autě řeší nabíjení pomocí 2x 11kW chargerama: https://youtu.be/NG8d58ov_k0?t=58
Takže s 22 kW se počítá, jen to nestihli do začátku výroby (stejně jako v zimě nebyla ještě k objednání Typ2 zásuvka na druhé straně auta).

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

hmm je to nadále fejt protože audi v současnosti žádný 22kW nedodává! a to je primární a přebíjí vše včetně nějakýho vižn rozmazanýho videa 360p. Co teprve bude se uvidí každopádně hybridí informace o příplatku 22kW je fejk a je fuk jesi je to od nějakýho pavla nebo fantomase. takže si neplet pojmy a dojmy

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Já nevím, jestli jsi opravdu tak natvrdlý nebo to jen hraješ.
Já vím (a oba víme), že Audi v doučasnosti nedodává 22 kW onboard charger. O tom přece není žádný spor.
Já jen tvrdím (s těmi zdroji z technické specifikace E-trona, který si můžeš stáhnout na audi.de a videem od Audi), že holt chlapci v Audi něco zvorali a add-on charger 11 kW není stále v nabídce (stejně jako byla druhá zásuvka na pravém boku auta, která v zimě ještě nešla objednat, ale nyní už jde), ale bude to tam, protože od začátku se konstrukčně v autě počítalo s dvě 11 kW chargery, s čímž počítá i technická specifikace a i to video ukazuje, kde to v autě bude.
Už si rozumíme???

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

no asi ty jsi natvrdlý právě že nebo nešlape ti logika anebo to chceš zahrát doautu. Ano od začátku je spor o Horčíkův fejkový výtvor publikovaný v tomto článku k onomu datu o příplatkovém 22kW asi na základě prý tvých "doporučení" ;)

A ta publikace je FEJK protože žádný 22kW Audi v současnosti nenabízí ;) tečka

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Ty si fakt blbý, až to bolí. Kolikrát jsem ti psal, že je to přímo z technické specifikace od Audi přímo na stránkách audi.de a i to video je originál od Audi. Tak jak to proboha můžeš nazvat FAKE? Znáš význam toho slova?
Jinak si to můžeš přečíst přímo tady, není to fake, je to originál specifikace od Audi (to že to teď nenabízí je věc jiná a na tom se shodneme):
http://bit.ly/2SFcTmB
Další diskuze nemá význam, užij si zbytek víkendu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přestaň se zabývat eTronem, stejně ho nechceš koupit a běž se podívat na pražské výstaviště na EQC :)

imgup.cz/image/Lb9c

To spíše nekoupím EQC, to auto mě nijak nezaujalo.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

virtuální zpětná zrcátka za 44 700 Kč jsou doslova vyhozený prachy ;))

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/vw-audi-e-tron/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

asynchronních elektromotorů?? to jsou ty kerých se ted TESLA S/X fejslift 2019 zbavuje... ?

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Po faceliftu, co byl ohlášen nedávno, tak bude mít Tesla na obou nápravách jen synchronní motory jako třeba I-Pace? Máš k tomu bližší info?

Tesla kombinuje indukcne (asynchronne) motory s spinanymi reluktancnymi (synchronnymi) motormi s permanentnymi magnetmi.
TMS a X maju indukcny motor vzadu a TM3 ma indukcny motor vpredu. TMS a X maju (cca od polovice aprila) reluktancny motor vpredu a TM3 vzadu.
Permanentne magnety v teslackych reluktancnych motoroch su na statore, su mensie a sluzia len na vylepsenie priebehu krutiaceho momentu v ramci otacky. Reluktancne motory nemaju na rotore permanentne magnety. I-Pace pouziva klasicke synchronne motory s permanentnymi magnetmi v rotore.

Ale předfaceliftová verze S/X měla asynchronní motory na obou nápravách, je to tak?

I pofaceliftova. Kombinace je zalezitost poslednich par mesicu.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Díky za info!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hezký shrnutý můj dojem z Audi infoentertainmentu "sice využili nejmodernější technologie, ale "po staru"". Tady to musí hodně překopat. To a síť SCH je hlavní výhoda Tesly a ne elektromotory nebo baterie.

Ten infotaiment z mého pohledu není “postaru”, ale jednotný v rámci modelů Audi. Když sednete do A8, A6, tak je to stejné, drží to linii Audi. Tak jako když sednu do Tesly jakékoliv modelu, tak očekávám “filozoficky shodný” infotaiment. Jestli někomu vyhovuje ovládání A nebo B je spíše věcí vkusu a zvyku. A jelikož Audi s etronem míří na stávající zákazníky Audi, tak je dobře, že uvnitř je to shodné s jinými modely této značky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je fajn že interiér i zpracování je oproti Tesle na vysoké úrovni. Na tom dojezdu asi časem zamakají. Ono to stejně žádné rekordy lámat nebude, protože lidi zatím o EV v současné podobě logicky moc nestojí.

Obrázek uživatele runner42

Takže milovníci EV SUV mají na výběr.
- Sociální holotu s malým dojezdem za dva miliony aka Tesla
- Normální provedení s malým dojezdem za tři miliony aka Audi

Takže nám chybí
- Normální provedení s normálním dojezdem za pět milionů
- Normální provedení s nulovým dojezdem za dva miliony a
- Sociální holota s nulovým dojezdem za milion

Bída elektromobilů v plné nahotě

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zase jeden chytrák co diskutuje na vśech fórech, kolik ti žere ten Nissan?

Obrázek uživatele PetrVins

Nissan Leaf 40kWh zere v zime 18kWh/100km, v lete 15kWh/100km.

---

Nissan Leaf 40kWh (najeto 70tis.km), FVE 5kWp + 15kWh baterie, trubice na ohřev TUV, vytápění biomasou, využívání dešťové vody

Koupil jsem manželce nějakou tu bídu s dojezdem 200 km dle EPA za 550.000 Kč. Jí to jedno nabití na týdem stačí. Tak 70% je z FVE na střeše. Sobě také vyberu nějakou tu bídu okolo 2 milionů, protože mě ta auta prostě baví :)

---

FVE 59,85 kWp a 4,86 kWp ( střešní instatace ), nízkoenergetická dřevostavba - tep. ztráta 4,5 kW
TESLA 3 Performance, VW e-Golf
Přes 35.000 elektrických km a TESLA jedí a baterie nehoří :)

Obrázek uživatele PetrVins

Zase jeden chytrak, co nikdy nesedel v Tesle a vi o ni vsechno :-D

---

Nissan Leaf 40kWh (najeto 70tis.km), FVE 5kWp + 15kWh baterie, trubice na ohřev TUV, vytápění biomasou, využívání dešťové vody

Obrázek uživatele runner42

Ale seděl chlapče, seděl.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele PetrVins

Bory nebo Ruzyne?

---

Nissan Leaf 40kWh (najeto 70tis.km), FVE 5kWp + 15kWh baterie, trubice na ohřev TUV, vytápění biomasou, využívání dešťové vody

Obrázek uživatele Anonym123

sedela v písku a odpľúval si.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kamarádi mu tesle vyprávěly, tak do něj laskavě neštourejte :)

No a presto se ta auta prodavaji. Proc vam to tak vadi? Vzdyt si je nemusite kupovat.

Obrázek uživatele runner42

Já si je naštěstí nikdy nebudu muset kupovat. Jiní možná ano.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele PetrVins

Uplne ti rozumim, ty jsi zvyklej kupovat kazdej tejden dve plny benzinu a kazdy tri mesice volejicky a dalsi kurvitka do spalovaku. Kazdyho bavi kupovat neco jinyho ;-)

---

Nissan Leaf 40kWh (najeto 70tis.km), FVE 5kWp + 15kWh baterie, trubice na ohřev TUV, vytápění biomasou, využívání dešťové vody

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proc bych kupoval olej po trech mesicich?

Obrázek uživatele Anonym123

lebo 10kkm.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč bych měnil olej po 10 tis km?

Obrázek uživatele Anonym123

lebo nenaolejuje si ho sám, naolejuje mu ho júlia?

na každom "spaľovacom fóre" nik ROZUMNÝ nenechá olej dlhšie v motore! a odmieta syntetický. a pridáva aditíva. a ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:-DDD

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Moc se neprodávají a mě to vůbec nevadí. Víceméně se pomalu dostáváme k tomu že ty auta budeme muset kupovat. Ta klasická totiž budou zatíženy tolika daněmi a omezeními že nás k tomu dostrkají. A to je to co mi vadí.

Jestli má někdo ev, to mi žíly absolutně netrhá. Rád bych si ho koupil též, pokud by mělo stejnou cenu jako spalovák a aspoň poloviční dojezd.

Tvl, zajdi si s tou mozkovou prihodou k doktorovi, meles total hovna.

Obrázek uživatele runner42

Máš recht, ale zase je na rozdíl od někoho Muskovi nežeru :)

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chtěl jsem vám říct egoističtí namyšlení zachránci planety a obdivovatelé EV že chodím narozdíl od vás pěšky. Ekologické je jedině auto, které si nekoupíte. Ne to které vyrobí v USA, drancují kvůli němu planetu a pak ho lodí a kamionem dopraví až k vám.

Styďte se PRASATA!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"egoističtí namyšlení zachránci planety a obdivovatelé EV"

Aha, takže podle toho, co píšeš, tak každý obdivovatel EV je automaticky "namyšlený, egoistický zachránce planety".

No ty jsi ale pako, to se hned tak nevidí. :-) :-) :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nakupujes, spotrebovavas tak ze taky drancujes a jeste k tomu vykoristujes cinskeho ci jineho cloveka.

Doufam ze si doma pri svickach a jidlo si pestujes na zahradce, jako ja, jinak by ses mel stydet ty neekologicke PRASE!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bohužel jste vůbec nepochopili mé sdělení. Nikde jsem nepsal že žiju be vytváření emisí a ničení planety.

Jo, ty ses jen ekologickej namyslenec co si mysli ze tim ze bude chodit pesky, zachrani planetu. Ale ze zere kurata z Lidlu, vozi si prdel v MHD a bere soc. davky, to uz se asi "nepocita". Radsi zalez ty exote.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S úrovní vašich příspěvků bych asi radši psal jako anonym. Styděl bych se.

Tipoval bych te na to. Schovavat se za monitor a stydet se za svou povahu. Takove mindraky davno nemam, ale vetsina populace jimi trpi az do duchodu, jako ty.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U vás by to nebyl mindrák, ale normální míra sebereflexe. Tu bohužel postrádáte.

Jeste ze nejsem "normalni"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nikde jsem nepsal že nejste normální. :-) Vy máte skutečně extrémní problém pochopit pár vět.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to určitě nejsi

+1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No jasně. Všude pěšky - i za mrazu nebo za deště. Pro děti do školky, že školky, na nákup do Lídlu apod. Trávu a bordel z chaty do sběrného dvora budu asi vyvážet na kárce (nebo to raději spálit). A na výlet jedině sockou a s plnou polní, tak to má být.

Tyhle kidy lidí, co zřejmě žijou jako singles, mě vážně baví. :-)

Anebo jsi nám tím svým výplodem chtěl sdělit, že fosiláci rozhodně prasata nejsou, na rozdíl od obdivovatelů EV?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já chodím pěšky a nic vám nenutím. Žijte si jak chcete, jen mi tu nekázejte o ekologii, protože se okologicky prostě nechováte. To je fakt. Jestli se s ním dokážete vyrovnat nebo ne, to už není můj problém.

A ten komp na kterym pises sis doufam vyrobil ze dreva a nepodporujes neekoligkou vyrobu plastu, baterek a elektroniky!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vondráku, čtěte co píšu a nevytvářejte si v hlavě domněnky.

A anonym co se ani podepsat neumi se vzteka. Ale kdyz si vytvari domenky o ostatnich on, tak je to vporadku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já se nevztekám ani si nevytvářím domněnky. Podobná diskuze je ztráta času.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Bohnicích na tebe čeká cimra, moralistickej zamindrákovanče.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To že devastujete planetu a vydáváte to za ekologické chování není můj mindrák ani moralizování. To je prostě fakt který spousta z vás není schopná překousnout.

A jsme u toho. Kasáš se tu jak žiješ ekologicky a přitom využíváš výdobytky civilizace, stejně jako ostatní. To že tvrdíš, že chodíš pěšky, což je samozřejmě lež, na tom moc nevylepšíš.
Používáš počítač, autobus, určitě jsi někdy jel vlakem na naftu, stoprocentně jsi někdy něco jedl, určitě někde bydlíš buď v nějakém domě, nebo bytě, takže opět někde bereš teplo, elektřinu (z poloviny z uhlí!)

A budeš tu tvrdit, že ostatní devastujou planetu?

Jsi sobecký hlupák, co si myslí, že když jednou jde pěšky, že jseš lepší než ostatní.

Jestli se chceš chovat ekologicky, tak spachej harakiri, protože to je jediný způsob jak "žít" ekologicky.
jinak tu jen plácáš nesmysly. A myslíš si že jedině ty jsi ten nejlepší na světě.

Tak to máš blbý :-) :-) :-)

Obrázek uživatele Kuk

Neber si prasata do huby, jsou inteligentnější než ty! Chrochty chrocht. :P

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jsem rád, že jste se v tom našel a potrefené prase se ozvalo.

Obrázek uživatele Kuk

Vitej tisícipátý zamindrákovanče! :))) Jseš teda pěkný prase, že chodíš pěsky. Kdybys jezdil na kole, nezasíral bys planetu tolika CO2. :P
Chrochty chrocht.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A proč Vás trápí tolik EV?
Tu zprávu jste psal na ekologickém PC nebo telefonu?
Tesejte do kamene a budeme mít od Vás klid....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě vůbec netrápí EV. Jen pokud se tu někdo pasuje do role zachránce planety, je vhodné to uvést na pravou míru. Pokud máte něco proti, napište argumenty.

Obrázek uživatele M.Krupka

Hele nechci živit ropné kartely, chci mít čistou garáž, nezamořenou od výfukových plynů. Chci mít na zahradě solární elektrárnu a mít možnost si vybrat, zda peníze spalím v benzínu a naftě, nebo je pošlu místním výrobcům el.energie, nebo ty peníze dám majitelům restaurací, hotelů..... atd, kteří mi umožní nabíjet jejich elektřinu z jejich střechy a nepřímo tím podpořit oblíbený hotel, restauraci... Co mám dobrého z peněz, které posíláme do Ruska, nebo šejkům někam do Afriky za ropu??
Oni si tam za naše peníze staví sjezdovky v poušti a kupují průmyslové fabriky po celém světě a ještě k tomu zbrojí.
Vidíš alespoň kousek do budoucnosti, kam tento vývoj směřuje??
Víš proč se dnes vedou války?? Snad v každém konfliktu se bojuje o ropu. Chceme se poprat o poslední ropný vrt?? Nebo budeme hledat jiné zdroj energie. Víš, že veškerá energie na této planetě pochází ze slunce?? Tak zvedni hlavu a začni přemýšlet jakou máme jinou možnost. Až na to příjdeš, tak nám to tu můžeš říct. Jinak dnes doporučuji zajet na Chomutovsko,Sokolovsko a podívej se tam jak vypadá díra v zemi z které pomalu mizí náš současný zdroj energie. Pak se jeď podívat v noci do Prahy a řekni jim tam, že v noci se nebude svítit, protože uhlí dochází. Co přijde potom?? Budeme pálit v elektrárnách naše lesy?? Jakou máš alternativu za 50let?? Za 100let??

Také +1

Obrázek uživatele Michelin

+1!

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vy o koze, já o voze.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"...šejkům někam do Afriky..."

Ty jsi hodně hloupý...

Obrázek uživatele M.Krupka

Co udělá jedno chybějící písmenko A. Sýrie, Lybie leží v Africe, těží tam ropu a světě div se i tam jsou šejkové.

Hloupý komentář že??

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

M.Krupka:
"Sýrie, Lybie leží v Africe..."
- - -
Sýrie leží v Africe...?
Znám Libyi, ale ne Lybii.

Inu, další tvůj hloupý komentář...

:O)))

Obrázek uživatele M.Krupka

Lybie vs Libye. Asie vs Afrika. Napište do google maps i do mapy.cz, že mají označení státu špatně, protože jsem písmena opravil dle informace z map. Máte pravdu píše se správně Libye. Když budete hledat, najdete označení i Líbija. Njn nikdo není dokonalý.
Sýrie leží v Asi. Libye leží v Africe.

Je dobře, že ty komentáře někdo čte a přemýšlí o nich. :-)

Obrázek uživatele Kuk

Do role zachránce planety se tu pasuješ akorát ty tím, že chodíš pěšky ty troubo. Radši jezdi na kole ať zbytečně nezasíráš planetu tolika CO2 :P

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechci zachraňovat planetu. Na to nemám ani sílu. Chci jen dýchat čistší vzduch, chci jen tišší vesnice a města. Co je na tom špatně??

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zapomeňte na to, že lidé zcela přestanou používat svoje auta a vrátí se k veřejné dopravě. Jsou prostě situace, kdy je osobní automobil k nezaplacení.

Co tedy s tím? Nahradit fosiláky elektromobily nebo alespoň hybridy. Lepší taková snaha, než žádná.

A kdo se tady na fóru pasuje do role mesiáše? Asi mě něco uniklo...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bez urážky, Vám uniklo skoro všechno pane Konečný.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tobě uniklo to, co ti zbylo v hlavě. Ano správně, to co jiní nechávají na záchodě, magore !

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Děkuji za příspěvek pane Konečný.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Věř tomu nebo ne, milý anonyme, ale ten vulgární příspěvek, na který jsi reagoval, jsem nepsal já.

A moje osobní kvality naštěstí hodnotí někdo úplně jiný, než zamindrákovaní anonymové z netu. Takže si na svoji mzdu rozhodně nemůžu stěžovat. :-)

Jestli jsis toho ještě pořád nevšiml, tady je fórum pro příznivce elektromobilů. Nikdo se zde do role zachránce planety nepasuje, nikdo nikomu nic nenutí. Každého volba, v čem jezdí.

Tobě nejde o nějakou diskuzi. Jenom tady oxiduješ a vysíráš.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Věř tomu nebo ne, milý anonyme, ale ten vulgární příspěvek, na který jsi reagoval, jsem nepsal já.

A moje osobní kvality naštěstí hodnotí někdo úplně jiný, než zamindrákovaní anonymové z netu. Takže si na svoji mzdu rozhodně nemůžu stěžovat. :-)

Jestli jsis toho ještě pořád nevšiml, tady je fórum pro příznivce elektromobilů. Nidko se zde do role zachránce planety nepasuje, nikdo nikomu nic nenutí. Každého volba, v čem jezdí.

Z Vaseho posledniho odstavce mam cerne svedomi, protoze ja se do te role tady svymi vyroky pasuju a kazdeho nutim, aby se zamyslel nad tim, co dela. Aby myslel na sve deti vice nez na sve pohodli.
A taky bych byl rad, aby se lide vyjadrovali slusne a s respektem k druhym. :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano, souhlasím s tím, že by se mělo diskutovat slušně a věcně. Většinou se toho snažím držet, ale někdy mě ujedou nervy, přiznávám. Zvlášť když někdo překrucuje a nesmyslně, bezdůvodně napadá ostatní. Jsem holt jenom člověk.

Jinak osobně si myslím, že EV nemá cenu lidem nutit. Ani dotace nebudou v budoucnu potřeba. Věřím, že na chuť EV (skoro) každý přijde sám, až bude slušný EV skutečně za cenu dieselu. Zatím tomu tak není.

Obrázek uživatele Kuk

off

Herbert Diess rozpraví o Tesle a VW v podcastu Die Welt. Nejlepší asi bude poslechnout si originál, ať se vyhnete možné dezinpretaci ostatních médií.
https://www.teslarati.com/tesla-drives-volkswagen-herbest-diess/

Taky tam tvrdí, že vodík nemá v příštích 10ti letech šanci.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No mali by ist do hyundai/kia po rozumy.

Obrázek uživatele Kuk

Pozor Hjůndai/Kia si teď šli pro rozumy do Rimacu! Obr žadá trpaslíka o pomoc ;-D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale tak Rimac je uplne ina trieda. To sa mozme rozpravat o bugatti veyron alebo niecom podobnom. Tam uz cena nehra rolu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak šup milovníci EV a zachránic planety, honem hejtujte.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jedinej hater (hejtr), evidentně zamindrákovanej, jseš tady ty. Proto tady vopruzuješ. O nic jinýho ti nejde, než někoho nas...

Obrázek uživatele Kuk

Běž dát králíkům a poteš starou ať si taky užitečnej.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Audi e-troll :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyz s sebou tahate imrvere sedm metraku baterky, koho by ta spotreba prekvapila, ze...

Obrázek uživatele runner42

Neschopná drahá neekologická hrůza.
Hamba!

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím, ty auta co máš pod čarou z jejichž fotek máš inkontinenci...

Obrázek uživatele runner42

Auta si nefotím, to mě nebaví.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Krueger

Uplne vazne runnere42... navstevujes alespon psychologa? To co delas, alespon tady a foru, neni uplne normalni... mel by sis o tom promluvit s nejakym odbornikem...

Obrázek uživatele runner42

Promluvit o čem konkrétně?

Mimochodem psychologii řadím k okultismu, astrologii, homeopatii a dalším pavědám. Uznávám pouze psychiatrii.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Myslite, ze je lepsi lecit nasledek (psychiatrie) nez zjistit pricinu (psychologie)?
Neni to jak zjisteni, ze mame zkazenou vodu, tak ji zacneme cistit, misto abychom sli proti proudu a zjistitli, proc je zkazena?

Kazdej nahrazenej spalovak se pocita.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano ale za tu cenu nahradis aj dva.

Skoda toho dojezdu. Pokud by ale bylo dostatek nabijecek ktery tam muzou sypat tech 150kW, pak by to takovej problem nebyl.

pro mě by byl ekonomický...pokud bych mohl jezdit s Q7/8 za 10L nafty x 32Kc (3,20 Kč/km) tak mě e-tron nepřesvědčí 35kWh x
€0,49 cca 13 Kč (4.50 Kč/km)

odhad ceny z Fast chargeru(150kw+) na západě, na pomalejších nabíječkách to snad ani nejde provozovat

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

To jsou výpočty na nic. Kdo bude mít na etrona, má vlastní barák. Najedu ročně s EV 30 tisíc km a ještě jsem nenabíjel na rychlonabíječce, kde by mne kWh stála 13 Kč. 90% času nabíjím doma nebo v práci, kde 1 kWh se vejde do 2 korun, zbytek je ČEZ (paušál), případně EON/PRE s cca 3 Kč za kWh.
Takže jestli jednou v budoucna párkrát do roka nabiju za 13 Kč za 1 kWh, tak sice ta jedna konkrétní cesta vyjde stejně draho jako nafta, ale v celkových ročních nákladech to bude plivnutí do moře.

ano dobře když vezmu má barák, tak musí mít ještě volných aspoň těch 11kW 3fx16A aby to aspoň přes noc nabil (někdy i přes den) což mít každý nebude, nebo to chytře usměrní, ale pak se zase natahuje nepříjemně doba nabití a vzhledem ke spotřebě to Audi nebude kdykoliv k použití. Dále si neumím představit tohle nabíjet někde venku na 50kW, to je hodina a půl čekačka :( nemluvě o Type2 konektoru)
tohle auto má smysl provozovat jen na 150kW nabíječkách, ty tu nejsou a až budou tak tam stopro nebude stát kWh 3czk, ale právě odhadovaných 13Kc
ta spotřeba to trochu zabila no

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Pokud máte barák, tak standardně máte 3x25A, to je nejrozšířenější jištění. Takže 3x16A na nabíjení v noci, kdy barák spí, na 99% nebude problém. Pokud ano, máte 2 cesty a obě jsou levnější, než nabíjet někde mimo za 13 Kč/kWh. Buď zvýšit jističe za cenu zvýšení měsíčního paušálu nebo si pořídit wallbox, který umí číst aktuální spotřebu na hlavním jističi a dávat autu jen tolik, kolik zbývá do maximální hodnoty jističe. Jsem si jist, že tímto vždy přes noc dobijete to, co jste za předchozí den projel.
Já mám také na baráku 3x25A a jističe jsem kvůli 3x16A nabíjení nemusel zvedat ani o ampér.

Souhlasím s tím, že nabíjení na 50 kW je vopruz, ale to mají stejné třeba majitelé Tesel, pokud nemají poblíž SC nabíječku. Tady už je to o tom, jak moc majitel auta jezdí dálkové jízdy. Pokud cestuje hodně, nemá možnost nabíjet v cíli, kde parkuje a má po cestě SC chargery, tak je lepší jít do Tesly. Ještě nějakou dobu bude trvat, než se začnou tady objevovat nabíječky >50 kW od klasických provozovatelů (ČEZ, EON, PRE, atd.)

Co se týče spotřeby, je vyšší než třeba u Tesly X či I-Pace, ale není to zas taková tragédie. Když Bjørn Nyland dělal test těchto 3 aut, tak na stejných úsecích, kdy třeba Tesla X měla spotřebu 23,4 kWh/100km, tak E-tron měl 25,6 kWh, takže zas taková tragédie to není. Neviděl bych to jako zásadní nevýhodu, kvůli které si to auto nekoupit (viz https://www.youtube.com/watch?v=blqZ_rZ7WFI)

Takže rozhodně bych to neviděl tak dramaticky, abych kvůli tomu musel nabíjet na nějakých superchargerech za 13 Kč/kWh.

Nevidel jsem barak, ktery by nemel alespon 3f 25A. Ale i kdyz by mel 3f 16, tak v noci je jaka spotreba v dome? Max 1 kW. Takze to pres noc nabijete. No a pres den maloktry barak jede stale na dren, takze si neco pricucnete, i kdyz prijedete o vikendu z vyletu. Navic se malokdy nabiji z 0 do plna, zkuseni elektromobiliste radi 20 - 80 (lepe 40 - 70) %, pokud nemate v planu jet nekam daleko.

právě že e-tron je spíš na dálku, nebudu si kupovat 5m SUV na cesty po městě (to si koupím Zoe, i3 atd.)
a pokud nabiju z těch 20 na 80% tak to mám na dojezd cca 200km a ze 40 na 70% to je na 100 km dojezd
jako beru že pro někoho to auto bude fpoho i když bude stát víc na kabelu než jezdit po silnici

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Tsss, koukněte ráno před základku nebo gymply. Maminy tam přijedou s Q7, X5 či GLS, vyhodí děcka do školy a pak hurá ke kadeřnici. Jsem si jist, že E-tron s přehledem nahradí auta mamataxi, co jezdí celý den jen po městě mezi školama, kroužkama, obchodníma centrama a fitkama... :-) Určitě se najde nějaká zelená vdova, co bude chtít být strašně "eco" a spustí vlnu ve své sociální bublině, protože ostatní pipiny nebudou chtít zůstat pozadu.

Obrázek uživatele Michelin

U Smatricsu jsem nabijel parkrat asi za 18Kc/kWh.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Nabíjecích stanic, které zvládnou výkony nad 50 kW, je v Česku jako šafránu"

Když vynechám superchargery, kde nemůžou nabíjet jiná auta než Tesla, tak tu není ani jedna jediná!

U Plzně je už dávno Siemens 100 kW, ...nabíjel jsem tam MiEVa ;)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Něco přeci jen, ale zatím neveřejné.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

kde ste vyjuchali možnost Připlatku za 22kW palubní nabíječku?? V konfigurátoru není, nikde není ani zmínka krom fdrivu

https://www.audi.cz/e-tron-rozcestnik/e-tron/ceniky-a-katalogy

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Jan Horčík

Počítá se s tím do budoucna. Viz. komentář níže od Pavel F.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Počítá se s ní, jen to nějak nestihli zakomponovat do výroby. :-) Prý snad snad od června už bude možné přikoupit dalších 11 kW...

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Prý snad ?? to si snad děláte legraci, prý snad. To tady normálně hybrid podle nějakýho Pavla šíří houksy černý na bílým jo. A to má mýt pak jako seriózní plátek bo co????????????

Až to bude tak to bude a dokud to není TAK TO NENÍ tyoee

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Léky už došly? A jinak zdraví slouží? :-)
Já netvrdím, že něco je nebo není. Jen vysvětluji, jak se situace má. Add-on charger má zpoždění, co jsem se tak různě doslechl, od června by už měl jít objednat. Není to dodělávka, od začátku se konstrukčně v autě s 22 kW počítalo, jestli jim kiksnul dodavatel, netuším...

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

a co maj s tím tvým různým doslechem společnýho tvoje léky? Podstatný je že pan Horčík píše podle tvých doslechů houksy! To je to oč tu běží...

"... a standardně dodávané 11kW palubní nabíječky už je to mnohem lepší, na nabití úplně vybitého auta (což se, přiznejme si, příliš často nestává) počkáte asi 9 hodin. Připlatíte-li si za 22kW palubní nabíječku, zkrátí se doba nabíjení ještě na polovinu"

nic takového není, neexistuje jen jeden pán Pavel F. povídal páč se někde doslechl a nevzal si bombónky :)))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Léky (co máš brát) mají toho s tebou hodně společného, protože, dle tvého vyjadřování, ti opravdu chybí.

Máš problém s pochopením psaného textu. Já přece netvrdím, že něco je. Kde to tvrdím? Krom duševního zdraví, oči jinak také v pořádku?

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

ano máš pravdu chybí ti bonbónky ty barevný :) užs konečně pochopil že tudy cesta nevede nebo stále nemáš dost?

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

No s tebou určitě cesta nikam nevede. Protože ještě chvíli a už se nehádám s blbcem, ale hádají se tady dva blbci.
Přeji hezký zbytek dne.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

no klidně si můžeš jo ale hlavně odhal "prý možná zdroje" podle kterých se píše tendle 22kW článek ;))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol