Tesla ztrácí dlouholetého šéfa financí, který údajně firmu skutečně řídil

Zachary Kirkhorn byl dlouhých 13 let hlavním šéfem financí společností Tesla. Podle některých dokonce firmu reálně řídil a snažil se krotit často hodně divoké nápady Elona Muska.

Tesla odchod Zacha Kirkhorna (39) oficiálně nekomentovala. Vezprávě pro regulační orgány pouze uvedla, že mu děkuje za jeho přínosy. Elon Musk mu na svém (teď už doslova) Twitteru poděkoval „za vše, co pro Teslu udělal během dlouhých a často obtížných 13 let“. Popřál mu také hodně štěstí v další kariéře.

Samotný Kirkhorn se k odchodu vyjádřil takto: „Dnes ráno společnost Tesla oznámila, že jsem odstoupil z funkce finančního ředitele a na jeho místo nastoupil náš hlavní účetní Vaibhav Taneja. Být součástí této společnosti je výjimečná zkušenost a jsem nesmírně hrdý na práci, kterou jsme společně vykonali od doby, kdy jsem před více než 13 lety nastoupil. Když přesouvám své povinnosti na podporu této změny, chci poděkovat talentovaným, nadšeným a tvrdě pracujícím zaměstnancům společnosti Tesla, kteří dokázali věci, o nichž si mnozí mysleli, že nejsou možné. Chci také poděkovat Elonovi za jeho vůdčí schopnosti a optimismus, který inspiroval tolik lidí.“

Na Kirkhornovo místo nastoupí Vaibhav Taneja (45), který od roku 2019 pracoval jako hlavní účetní Tesla. Kirkhorn do Tesly nastoupil v roce 2010 tehdy jako čtyřiatřicetiletý na pozici vedoucího analytika ve finančním oddělení. Akcie na zprávu o jeho odchodu reagovaly poklesem. Teslu totiž čeká uvedení několika očekávaných produktů v čele s Tesla Cybertruck.

zdroj: InsideEVs

2 Comments on “Tesla ztrácí dlouholetého šéfa financí, který údajně firmu skutečně řídil”

  1. „Akcie na zprávu o jeho odchodu reagovaly poklesem.“
    Klesol celý NASDAQ, takže aj ostatné technologické tituly reagovali na správu o zmene v osobe finančného riaditeľa Tesly? Alebo ide skôr o blbú náladu z dôvodu prehnaného zvyšovania úrokových sadzieb, zlej situácie v Číne a pod.?

    1. Cely akciovy trh je zdivocely. Mnoho spekulantu ceka na sebemensi negativni zpravy a pak okamzite prodavaji. Kdyz to stahne ceny dolu, tak zase nakoupi a realizuji zisk. Proto se tim vzorcem ridi cim dal vic spekulantu. Tim padem je zavod, kdo proda nejrychleji, ten vyhrava. S poctivou analyzou to uz nema nic spolecneho. Staci zprava, ze v Cine prasknul pytel s ryzi a lavina se rozjizdi.

Napsat komentář