Tesla vyrábí přes 200 elektromobilů Model S týdně

Jan Horčík - 07 Listopad 2012

Automobilce Tesla Motors se daří postupně navyšovat výrobu elektromobilu Model S, a tím se pomalu, ale jistě blížit do černých čísel. Podle pravidelného dopisu akcionářům pro 3. čtvrtletí 2012 vyrábí továrna ve Fremontu přes 200 kusů rodinného elektrického auta Model S týdně.auto elektromobil Tesla Model S

Tesla Model S dostanete i v červené barvě.
foto: Tesla Motors

Přes 200 karoserií týdně znamená 10 000 vyrobených automobilů za rok, což je de-facto splněný cíl pro letošní rok. V prosinci 2012 už to má být přes 400 vyrobených aut týdně, tedy kolem 20 000 vozů za rok. Už 10 000 je ale kritická hranice pro to, aby se cash-flow přehouplo do černých čísel.

Ve 3. čtvrtletí 2012 automobilka Tesla Motors vyrobila téměř 350 a dodala 253 vozů Model S (plus 68 starších, již nevyráběných sportovních elektromobilů Tesla Roadster). Během 4. čtvrtletí hodlá dodat 2500 až 3000 kusů a v roce 2013 pak přes 20 000 kusů. Počet rezervací vzrostl na 13 200 z 11 500 na konci druhého čtvrletí.

Kromě výroby a vývoje vlastních aut se Tesla zabývá také vývojem pro další firmy. Například vyvíjí kompletní elektrický pohonný systém pro elektromobil značky Mercedes-Benz.

Čistá ztráta Tesla Motors ve 3. čtvrtletí 2012 činila přibližně $110 mil. I přesto akcie Tesly vzrostly po zveřejnění finančních výsledků o téměř 10 %.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

odkedy karoserie = automobil ????

Obrázek uživatele Jolinar

No to je zase chyba v clanku, je skutecne mysleno 200 hotovych aut tydne. Cetl jsem dopis akcionarum a v nem se pise ze v minulem tydnu vyrobili pres 200 aut. Pokud mate zajem mohu vam ho poslat, je tam celkem dost zajimavych veci :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesle fandím!!! Bohužel na model S se nedohrabu. Snad něco nabídne nový Nissan Leaf.

Obrázek uživatele Jolinar

Taky jsem dost zvedavy na noveho Leafa... uz brzo uvidime :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Konečně dobrá zpráva

Tesla je jediná automobilka na světě, která vyrábí elektromobily a ne imitace. Tak jen do toho, ať máme možnost si koupit elektromobil i u nás

Obrázek uživatele Jolinar

Model S se uz da objednat i u nas, zatim vsak neni znama cena, ta bude zverejnena pristi mesic. Z duvodu prepravy pres ocean a vicenakladu na vyvoj bohuzel ocekavam trochu vyssi cenu. Prece jen pro Evropu museli vyvinout 3-fazove dobijeni a tim padem i jiny konektor - muj odhad je ze to bude 11 a 22kW misto americkych 10 a 20kW (pro srovnani: aktualni Leaf ma 3,3kW dobijeni). Ale snad ta cena nebute tak moc vyssi, treba nas prijemne prekvapi :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naprostý souhlas.Moc bych si přál aby cena nebyla v astronomických výškách,hned bych jeden Model S bral :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak!

Jedno z nejlepších aut a jedno z technologicky nejvyspělejších... chci ho mít v garáži... :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil