Tesla v Gigafactory Berlín ukázala strukturální baterii s články 4680

Tesla v sobotu otevřela brány Gigafactory Berlín veřejnosti v rámci slavnosti nazvané Gigafest. Na místě ukázala mimo jiné strukturální baterii s články typu 4680.

Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg je jedna ze dvou gigatováren americké automobilky, která se momentálně staví. Ta druhá se buduje v Austinu v Texasu, kam Tesla aktuálně přestěhovala své sídlo.

Gigafactory Berlin je klíčová pro posílení růstu prodeje elektromobilů Tesla v Evropě. Zároveň bude důležitá pro samotný elektromobil Tesla Model Y, jehož zcela nová verze by se měla v Evropě začít vyrábět.

Půjde o verzi vybavenou strukturální baterií s novými bateriovými články 4680 a využívající megacastingy, tedy velké lisované odlitky pro přední a zadní část karoserie vozu. Výsledkem by mělo být po všech stránkách lepší auto – levnější na výrobu, s lepším dojezdem a nižší spotřebou.

Gigafestu se v Berlíně zúčastnil také Elon Musk, který řekl, že výroba elektromobilů Tesla Model Y by tam měla odstartovat příští měsíc. Původně přitom doufal, že výroba by v Gigafactory Berlín mohla začít už tento měsíc v říjnu.

zdroj: Electrek.co

14 Comments on “Tesla v Gigafactory Berlín ukázala strukturální baterii s články 4680”

 1. Musk snížil prodejní cenu svého kalifornského sídla se 7 pokojů, 10 koupelen rozložených na 47 akr pozemku s „úchvatným výhledem na záliv SF a panorama města“ v Kalifornii o 15% na 31,99 milionu dolarů…. a to přitom „stále nebere žádný plat“ ;))))

  https://finance-yahoo-com.translate.goog/news/tesla-ceo-elon-musk-slashes-100229887.html?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui

 2. slušná vodrbávka :)) Elon říkal elonovinou listopad nebo prosinec…

  https://youtu.be/k8aVCqeWa6A?t=1096

  přeloženo do češtiny tak někdy na jaře 2022 když to pude dobře a nebudou muset celou fabriku zbourat kvůli tomu že je postavená prý na prozatimních stavebních povoleních v chráněným vodním pásmu nebo co to blekotali na čétéčku včera večír :)))))

  2170 versus 4680

  https://youtu.be/kTVYMdclZy0?t=3265

Napsat komentář