Tesla začne první elektromobily v gigafactory Berlín vyrábět už v říjnu, doufá Musk

Elon Musk aktuálně navštívil stavbu Tesla gigafactory Berlin a řekl, že doufá, že výroba by tam mohla začít už během října.

Takhle by v konečném výsledku měla vypadat Tesla Gigatovárna Berlín. Jestli se ale někdy takovéhle finální podoby dočkáme je otázka, protože i Gigatovárna v Nevadě zatím zdaleka nevypadá tak, jak Tesla na začátku slibovala.
foto: Tesla

Elon Musk navštívil Tesla Gigatovárnu Berlín-Grünheide již poněkolikáté. Pro Teslu jde o zcela zásadní projekt, který jí umožní prodávat v Evropě lokálně vyráběné elektromobily Tesla Model Y a Tesla Model 3. Pokud výroba začne leto v říjnu, k zákazníkům se auta dostanou nejspíš už začátkem roku 2022.

Prozatím se elektromobily Model 3 dovážejí z a Model Y z čínské Šanghaje. Musk se ve své gigatovárně setkal mimo jiné i s Arminem Laschetem, kandidátem na nového německého kancléře po Angele Merkelové.

Přípravné práce na stavbu Tesla Gigatovárny Berlin-Grünheide začaly v polovině února 2020, stavební práce pak odstartovaly v květnu 2020. Továrna má kromě elektromobilů Model 3/Model Y vyrábět také nové bateriové články typu 4680 a pohonné systémy. Zpočátku bude továrna vyrábět 150 000 aut ročně, cílem je 500 000 aut ročně. V továrně najde práci 10 000 lidí.

7 komentářů u “Tesla začne první elektromobily v gigafactory Berlín vyrábět už v říjnu, doufá Musk”

Napsat komentář