Tesla oficiálně přesouvá své sídlo z Kalifornie do Texasu

Elon Musk oznámil, že Tesla přesune své sídlo z kalifornského Palo Alto, kde sídlila od založení, do Austinu v Texasu. Samotný Musk už se do Texasu přestěhoval.

Kalifornie, nejlidnatější a nejbohatší americký stát, v posledních letech čelí mnoha problémům. Ať už je to nápadné ekonomické rozdělení společnosti a s tím související chudoba, úbytek obyvatel, nedostatek vody, obrovské požáry, nebo vysoké daně. To vše má za následek odliv velkých firem mimo stát. A jejich ejčastějším „příjemcem“ je právě Texas.

Elona Muska rozezlila Kalifornie zejména v době, kdy byla pandemie čínského koronaviru Covid-19 na vrcholu. Byl donucen omezit výrobu automobilky Tesla a rozhodl se osobně přestěhovat do Texasu. Konkrétně do Austinu, kde Tesla momentálně buduje novou gigatovárnu. Navíc jeho další společnost SpaceX buduje v jižním Texasu v lokaci Boca Chica svou vlastní vesmírnou základnu zvanou Starbase.

Už delší dobu se proto spekulovalo, že by se do Texasu mohla oficiálně přesunout celá Tesla. Což Musk nyní potvrdil. Dodal, že ačkoliv ve státu bude Tesla dál rozšiřovat svou přítomnost, Kalifornie už je Tesle malá. Dodal, že jedním z důvodů pro přesun je mimo jiné i to, že pro zaměstnance je v Kalifornii těžko dostupné neustále zdražující bydlení.

Zatím není jasné kde přesně se bude v Austinu nové sídlo společnosti Tesla nacházet. Pravděpodobné je, že někde v blízkém okolí nové Tesla Gigafactory Austin (přezdívané „Giga Texas“).

zdroj: electrek.co

15 Comments on “Tesla oficiálně přesouvá své sídlo z Kalifornie do Texasu”

    1. Taky koukam, ale musim makat. Zazimujeme bazen. Dnes je na to pocasi a nejvyssi cas. Zitra zazimovani terasy, posledni sekani zahrady a pak uz jen cekat na jaro. Letos jsem koupil zimni kola na Teslu, tak brzy prijde prehazovani.
      V Grünheide maji nejlepsi pocasi. Drzim jim palce at se vse povede. Do konce roku snad bude finalni povoleni a vyroba v Evrope muze zacit.

  1. mlask poděkoval kalifornyji za podporu posledních 18 let ovzvláště v počátcích permanentně krachujícího startapu tím že jí dal padáka ;)) a Sbalil si svýjch pár šestek už loni odtáhl do bezpečnějšího fort texas kde nepanuje tak uvolněná demográcije a fšecky je tam „lépe ochrání“ :))

Napsat komentář