Tesla a SolarCity nabízejí energetickou soběstačnost pro americké domácnosti

Společnost Tesla Motors se během posledních čtyř let prosadila jako výrobce elektromobilů. Především modelu Tesla Roadster a aktuálně i Model S. Kromě toho ale dodává také baterie a další komponenty pro automobilky jako Daimler nebo Toyota. Proč by tedy nemohla své baterie nabízet i do budov, které jsou vybaveny ?

Kalifornie je pro využití solární energie, ať už s pomocí fotovoltaiky jako na obrázku, nebo , ideální
foto: SolarCity

Elon Musk je vizionářský podnikatel. Nejen, že spoluzaložil , dobývá vesmír ve společnosti SpaceX a vyrábí elektrická auta v Tesla Motors. Navíc ještě nabízí fotovoltaické systémy v rámci své společnosti SolarCity.

A všechny tyhle firmy samozřejmě fungují v jednolité synergii sdílení těch nejnovějších technologií. V případě SolarCity a Tesla Motors se to přímo nabízí: solární elektrárna pro rodinný dům doplněná o baterii z dílny Tesla Motors umožní domům stát se alespoň co se týká elektřiny plně soběstačnými.

SolarCity v současné době plánuje až 70 takových projektů. Výhodou je, že stát Kalifornie na ně postkytuje dotace v rámci programu SGIP. Instalaci solárních fotovoltaických systémů se záložní baterií to pomůže zlevnit.

Tesla a SolarCity údajně na společném projektu pracují už déle než dva roky. Teprve nyní se ale SolarCity rozhodlo nabídnout jej zákazníkům jakožto komerční řešení. Do dnešního dne instalovala společnost SolarCity už tisíce především v Kalifornii.

Záložní baterie, která umožňuje ukládat přebytečnou energii ze k pozdějšímu využití, je tím, co dovádí koncept solární elektrárny k dokonalosti. Mizí tím zásadní nedostatek, a to nestálost dodávek, která může způsobovat problémy v .

Napsat komentář