Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo

Ve dnech 25. až 28. března proběhl v Monte Carlu už čtvrtý ročník Rally Monte Carlo automobilů na alternativní pohon. Závodu se zúčastnilo přes 100 vozidel s nejrůznějšími typy alternativních pohonů s výjimkou vodíkového. pokračování…

Cílem závodu bylo dojet do cíle v co nejkratším čase s co nejmenší spotřebou. S ohledem na samotný čas se to nakonec nejlépe podařilo vozu Alfa Romeo MiTo 170 řízenému Aurélienem Meuterlosem. Jenže pouze o čas nešlo.

Kromě Alfy se na trati objevily také Toyota Prius, Lexus RX450h nebo Tesla Roadster. Roadster se nakonec umístil na celkovou první příčkou, k tomu navíc zaznamenaly celkově dva vozy Tesla Motors i další úspěchy. Jeden z nich např. ujel na jedno nabití 390 km a přesto na ukazateli baterie bylo ještě dalších 66 km, které by elektromobil mohl ujet.

„Tohle je poprvé, co 1000 kilometrů rally potřebovalo palivo jen za 33 dolarů – důkaz, že elektrický Roadster znamená revoluci automobilového průmyslu,“ komentoval úspěch Erik Comas, řidič jednoho z Roadsterů a jezdec Formule 1. Tesla Roadster se umístil první nejen v celkové, ale také v kategoriích spotřeba a elektrická auta.

Mezi dalšími elektromobily, které se závodu účastnily, byl také Mitsubishi i MiEV, Venturi Volage nebo Porsche 911 značky RUF. Zejména iMiEV ale neměl dostatečnou kapacitu baterie na to, aby mohl jet celý závod.

google.finance, GreenCarAdvisor

One Comment on “Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo”

Napsat komentář