Tesla překvapila finančními výsledky, odložila elektrický tahač

Tesla ohlásila finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2020. Analytiky překvapila mírným ziskem.

Tesla Model S, Tesla Model 3 a Tesla Model X. Nově k těmto elektromobilům přibyl také Tesla Model Y.
foto: Tesla

Celkové příjmy za 1. čtvrtletí letošního roku činily $5,985 mild. při provozním výnosu $283 mil. a čistém zisku $16 mil. Peněžní zásoba se zvýšila o $1,8 mld. na $8,1 mld.

Tesla zároveň potvrdila, že výroba elektrického tahače Tesla Semi se odkládá na rok 2021. Program tím nabírá už dvouleté zpoždění. Poprvé byl elektrický tahač Tesla Semi odhalen koncem roku 2017.

Další informace k Tesla Semi a také nové generaci sporťáku Tesla Roadster se podle Elona Muska objeví později během letošního roku.

Tesla dále oznámila, že nainstalovala už 100 000 domacích baterií Powerwall. Zařízení přitom představila v roce 2016.

V prvním čtvrtletí 2020 Tesla instalovala celkem 260 MW bateriových systémů. Už během příštích tří měsíců bychom se také mohli dozvědět, kde v USA vyroste nová továrna pro Tesla Cybertruck.

Tesla

86 Comments on “Tesla překvapila finančními výsledky, odložila elektrický tahač”

   1. Já to chápu, fabriky jsou zavřené a jemu tak utíkají
    Já to chápu, fabriky jsou zavřené a jemu tak utíkají denně miliony. Na druhou stranu by si měl dát pozor na to co píše. Já bych mu třeba nahodil, že země se skutečně funkčním zdravotnictvím už si to postupné otvírání fabrik mohou dovolit, USA jsou kvůli nefunkčnímu systému zdravotní péče a kvůli slabému vedení země ještě daleko před kulminací epidemie, takže ne-é.
    Může jen litovat, že ta fabrika v Německu už není hotová. Nebo, že nemá fabriku v Jižní Koreji.

 1. takze si to shrneme, Tesla si na emisnich povolenkach cekla
  takze si to shrneme, Tesla si na emisnich povolenkach cekla 400 milionu, na ucty si pripsala cash 1,8 miliardy na celkovych 8.1 miliardy a vykazala relativne smesnej zisk 16 milionu, ….no to je jasnej krach, pocitam ze tenhle rok zkrachuje Tesla jeste aspon 244x, proste pekne kazdy den v roce alespon jeden post o tom jak Tesla krachuje, schvalne kdo ten post napise? 😀

  1. To je vtip, ne?
   Žádný cash 1.8 miliardy dolarů si

   To je vtip, ne?
   Žádný cash 1.8 miliardy dolarů si nepřipsala, kterej blb to vymyslel??? To je včetně neprodaných aut, jejichž zásoba se oproti Q4 zdvojnásobila.

   Z inventory neudala o 981M $ víc a z free cash musela utratit 895M$, což je masivní částka pokud si uvědomíme, že dopad koronaviru byl v Q1 jeden jediný ten poslední týden.

   To jsou naprosto příšerný čísla a Q2 bude horror. Samozřejmě sociopat Musk v afektu kope kolem sebe, jak jinak.

   1. Co se vztekáš? Připsala si v hotovosti 1,8 miliardy
    Co se vztekáš? Připsala si v hotovosti 1,8 miliardy dolarů. V tom není inventory. To je čistý cash. Aktuálně ve výši 8,5 miliardy dolarů.

    Na to jakého ze sebe děláš odborníka si pleteš Cash Flow a Assets.

    Dále kecáš, že dopad coronaviru byl pouhý 1 týden, protože Shanghai byl zavřený, stejně jako půlka Číny a to včetně dodavatelů komponent pro Fremont.

    A ta tvoje analýza o tragických výsledcích taky dost plave na vodě, když se jednalo o zdaleka nejlepší historické výsledky za Q1.

 2. Takže opět ztrátový kvartál, tentokrát se ztrátou
  Takže opět ztrátový kvartál, tentokrát se ztrátou maskovanou přesunem prodeje emisních povolenek za 400 milionů $, což je

  1) skoro jako za celý minulý rok dohromady a 3x více, než v Q4/2019.
  2) prodej všeho co můžou tento rok prodat

  a to prosím pěkně v kvartálu, který byl zasažen krizí jen okrajově.

  Q2 bude masakr, celkem chápu, proč je labil Musk už naprosto nepříčetný.

     1. Jak nestíhají? Jsem si udělal konfiguraci, zkusil jsem
      Jak nestíhají? Jsem si udělal konfiguraci, zkusil jsem všechny varianty (SR+, LR, P) a u všech je odhadovaný termín dodání červen. To mi přijde v pojhodě. Kdyby nestíhali, tak asibudou čekací doby delší, ne? Nebo kecají s termínem dodání? Dokonca jsou v ČR (a určitě i v Evropě) i nějaké skladovky. To mi teda nepřipadá, že by nestíhali vyrábět. Nebo jak to myslíte? Myslel jse tím jenom USA?

        1. Jak kde. Někde jsou mnoha měsíční dodací lhůty a jindy
         Jak kde. Někde jsou mnoha měsíční dodací lhůty a jindy to máš za pár týdnů.

         To je podle země, verze…

         U běžných automobilek se to spožďuje už jenom kvůli přeprodeji přes dealery.

        2. Jo, podle mě je situace velmi podobná jako u jiných
         Jo, podle mě je situace velmi podobná jako u jiných automobilek, takže to tak nelze říct, že Tesla nestíhá. To pak podle té logiky nestíhá skoro nikdo 🙂

        3. No nestiha ale iny maju problemy aj s dopytom. Tesla ma iba
         No nestiha ale iny maju problemy aj s dopytom. Tesla ma iba jednu fabriku ci uspokojuje cely svet okrem Ciny z svet je hladny po EV. Vlastne je aj dobre ze Tesla nema viac modelov.

        4. Tak určitě, a proto se jim zdvojnásobil počet aut na
         Tak určitě, a proto se jim zdvojnásobil počet aut na skladě oproti Q4.

        5. V JPN jsou inteligentnější diskuze?
         V JPN jsou inteligentnější diskuze?

        6. V DE teda urcite. Tam takovy trolly posilaji kdovi kam. Proste
         V DE teda urcite. Tam takovy trolly posilaji kdovi kam. Proste na diskuzich pohoda.

    1. No tak do toho. Shorteři jenom letos prodělali 10 miliard
     No tak do toho. Shorteři jenom letos prodělali 10 miliard dolarů.
     Jednorázová ztráta v Q2 opravdu nemůže Teslu nijak poškodit, když má na účtech 8 miliard dolarů. A jenom blázen by shortoval poblíž Investor Battery Day 🙂

     Ale je super, že budeš mít na pozemku 20 let zakopanou naftu za půl mega (včetně nádrže a práce). To se prostě vyplatí, teď při nástupu elektromobilů. Ale možná si za pár let otevřeš stánek a budeš prodávat do kelímku těm sousedům co ještě nebudou mít elektrické sekačky 🙂

     1. Já vydělal naprosto skvěle, ostatní mě
      Já vydělal naprosto skvěle, ostatní mě nezajímají.

      Souhlasím, že ztráta jednoho kvartálu nemůže Teslu poškodit. Tady ale vůbec nejde o zastavení výroby nebo nějakou jednu kvartální ztrátu.

      Tady jde o to, že Tesla nedokázala být zisková ani s hromadnou výrobou v době konjunktury a teď se rozjela obrovská krize.

      Já zakopal svoje firmy v obranné pozici, všechno co šlo převedl s nemalou ztrátou na fixní pětileté nevypověditelné smlouvy s inflační doložkou a teď jen budu sledovat, jak to pofrčí dolů.

      Nafty mám celkově 40 tisíc litrů za necelý milion.

      1. Jo a po pěti letech budeš v kýblu.
       Mimochodem, asi ti

       Jo a po pěti letech budeš v kýblu.

       Mimochodem, asi ti unikla taková malá informace z earning call, že Tesla má v současnosti největší backlog objednávek ve své historii.

       Navíc popularita Tesly strmě roste. V Číně je o Teslu obrovský zájem a díky rostoucím maržím mohli snížit cenu základní verze M3, aby se vešla do dotačního limitu.

       A těch 40.000 litrů nafty ti bude za pár let dobrých maximálně na to, aby sis po hladině pouštěl lodičky.

        1. Ty hromady neověřitelných keců jsou ověřovány kvartál
         Ty hromady neověřitelných keců jsou ověřovány kvartál za kvartálem.

         Tím že Tesla sníží cenu základní verze M3 o 10%, dosáhli na další 7% dotací. Co myslíš udělá s poptávkou snížení ceny o 17% u jednoho z nejprodávanějších elektromobilů v Číně?

        2. Až sníží tak sníží, zatím zdražili.
         Až sníží tak sníží, zatím zdražili.

        3. Snížení by mělo nastat druhý den po Earning Callu
         Snížení by mělo nastat druhý den po Earning Callu čínského času.

        4. Furt lepší než tvé debilní kecy, Danieli. Kolik lidí si
         Furt lepší než tvé debilní kecy, Danieli. Kolik lidí si oblbnul tím, že nabízíš práci ve své firmě? Teď už ani nevěřím, že nějakou firmu máš, zato slibovat a lhát umíš ještě lépe než sto Elonů dohromady.
         Že já blbec na to naletěl, věnoval jsem desítky hodin studováním něčeho, co je mi úplně k prdu a ještě jsem si ze svého zaplatil materiály, které mi asi neproplatíš, stejně jako si jistě nezaplatil prohranou sázku 500 € Art Vandelayovi, že?
         Tak snad ti ta nafta přinese štěstí v životě. Jiří Švarc.

        5. Zdravím Jiří, pokud jste věnoval desítky hodin
         Zdravím Jiří, pokud jste věnoval desítky hodin studování Microsoftí business intelligence platformy, byť můj návrh zněl „něco si o tom přečtěte“, zcela jistě je dokážete zužitkovat. Pokud se pamatuji, měl jste zájem učit se něčemu novému, než je váš eshop, a je mi líto, že znalosti ve velmi univerzální a nejprogresivnější IT oblasti poslední doby považujete za ztracený čas.

         Co se týká samotného projektu, ten je jak jsem vám psal ke konci roku, stále v testovací fázi a v několikaměsíčním zpoždění. To se bohužel u startupů stává zcela bežně a že je tento projekt startup v nové oblasti, jsem vám nijak netajil.

         Co se týká sázky s Artem, určitě vám nebude činit problémy dohledat zde v diskuzi i na autorevue moje přispěvky, ve kterých ho žádám o kontakt, abychom mohli posoudit čísla a sázku vypořádat. Do dnešního dne tak neučinil.

         Každopádně vám přeji úspěch v novém zaměstnání.

        6. To neomlouvá několik vašich slibů. Vůbec nešlo o to
         To neomlouvá několik vašich slibů. Vůbec nešlo o to jestli tu práci dostanu nebo ne a ani nelituji těch znalostí, i když jsou mi teď k ničemu, protože jsem se dal na jinou oblast programování, ale je (alespoň v mé rodině a okruhu známých) slušnost splnit to co slíbíte. Neposlal jste mi na vás ani pořádný kontakt (to jste slíbil poslat obratem) a nejen že jste se neozval v únoru (je konec dubna), jak jste slíbil, ale nejste schopen ani odpovědět jednu blbou větu na můj e-mail (nebo klidně tři slova projekt byl zdržen) a to všechno přesto, že máte čas se tu vykecávat každý den. Tak si tu pak nestěžujte, že někdo jiný nedodržuje sliby, vy jste zářným příkladem, jak se nemá chovat k druhým lidem.

        7. vzdyt je to obycejnej smejd, co jineho od nej cekat
         vzdyt je to obycejnej smejd, co jineho od nej cekat

        8. Ano, taky jsem to chtěl napsat, že to není debil ale
         Ano, taky jsem to chtěl napsat, že to není debil ale Šmejd.
         Už to na něj od podvedených kamarádů vylejzá.
         Asi se brzo zdekuje na jiný portál.

        9. Nějak se v tom neorientuji. Můžete stručně napsat o co se
         Nějak se v tom neorientuji. Můžete stručně napsat o co se jedná? Kdo komu co udělal? Díky.

        10. Zbytečná práce, bys nepochopil.
         Zbytečná práce, bys nepochopil.

        11. Pokud to ventilujete zde na hybridu, tak byste mel informovat
         Pokud to ventilujete zde na hybridu, tak byste mel informovat o co go, nebo to tady vubec nezminovat.

        12. Mám dojem že tuto otázku nutno směřovat na uživatele
         Mám dojem že tuto otázku nutno směřovat na uživatele švarce..
         Ten měl to „štěstí“ sejít se s prolhaným trollem běhačem Danielem v reálu na živo…

        13. Škoda takových příspěvků. Pokud se to tu v náznakách
         Škoda takových příspěvků. Pokud se to tu v náznakách řeší, tak mi přijde logické se zeptat.

        14. Mel by se jit vykoupat v te nafte.
         Mel by se jit vykoupat v te nafte.

        15. Nazdar Runner, ano, spominal si, ze sa ti mam ozvat, ale ozval
         Nazdar Runner, ano, spominal si, ze sa ti mam ozvat, ale ozval som sa prvy ja mesiace po tom ako bolo jasne kolko Tesla predala, cakal som, ze ked prehras stavku, tak sa ozves prvy ty. Nevadi, idem ti napisat na ten tvoj email. Inak okrem TSLA (ak si pamatas nakupene za $236) som sa vsetkych akcii zbavil aj ja, budem postupne nakupovat ked pojde S&P na 2100 a menej, uvidime ci sa tak stane, cakaju nas podla mna tazke Q2 a Q3.

        16. Super, pak nam pisni jestli ti ten osel zaplatil.
         PS: S&P na

         Super, pak nam pisni jestli ti ten osel zaplatil.
         PS: S&P na zadnych 2100 nepujde. Bude to presne naopak, brzy uvidis ATH a jdeme dal. Dej na me slova.

        17. Myslim ze na ATH si este pockame, jasne, ale ze to nemusi ist
         Myslim ze na ATH si este pockame, jasne, ale ze to nemusi ist na tych 2100, je to ale vedome riziko do ktoreho idem. Zbavil som sa akcii ked bol s&p na 2800 (ked isiel index smerom nahor z 2200). S Teslou spekulovat urcite nemienim, tvrdo drzim uz 3,5 roka, ta volatilita je tam nevyspytatelna…

        18. Už jste to s runnerem spočítali? Můžete sem napsat
         Už jste to s runnerem spočítali? Můžete sem napsat výsledek?

        19. Zatial sa neozval, poslal som mu email, urcite napisem pod
         Zatial sa neozval, poslal som mu email, urcite napisem pod nejaky clanok o Tesle, ked sa to niekam pohne.

        20. Držím pěsti, ale obávám se že z prolhaného trolla nikdo
         Držím pěsti, ale obávám se že z prolhaného trolla nikdo tu prohranou sázku už nikdy nevypáčí….
         Pro trolla je to přeci jen spousta nafty na uskladnění 🙂

        21. Ja jsem po odlozene schuzce, slibu flasky vina a emailu ke
         Ja jsem po odlozene schuzce, slibu flasky vina a emailu ke konci roku, ze se letos ozve (aniz by se stalo) uvedomil, ze to s nabidkou prace nebude zase tak zhave. Hlavne jsme uveril Michelinovi, ktery Runnera odhadl daleko drive (ja v lidech hledam predevsi to dobre), takze jsem tuto moznost ke konci minuleho roku uplne vypustil. 🙂 Rozhodne moc netoleruji bezduvodnou nespolehlivost.
         PS: Proc mate jiny nick?

        22. Machýrek, huba plná keců a slibů člověka který nikdy
         Machýrek, huba plná keců a slibů člověka který nikdy nic nedokáže. Chtěl bych vidět ty projekty,firmu….atd…jenom zbožná přání. Třeba s tou naftou, taky výmysl. Kdepak ji skladuje? ČSN 65 0201, ČSN 75 3415.. Kolik ho stály nádrže, dovoz nafty, zdanění, doveze ji jako palivo nebo topný olej. Každý rozumný člověk zjistí že je to v tak malém množství ekonomická hovadina.

        23. S vašimi ČSN se můžete maximálně vyfotit a vemte si k
         S vašimi ČSN se můžete maximálně vyfotit a vemte si k tomu rovnou ČSN 60598, třeba se vám rozsvítí.

        24. My jsme se dostali až k té schůzce, takže vím, že je to
         My jsme se dostali až k té schůzce, takže vím, že je to reálný člověk, o tom ostatním však začínám velmi pochybovat.
         Tamten účet jsem zrušil a teď už sem téměř nechodím, jen asi tak na pár minut jednou týdně jestli se tu něco změnilo a když vidím, že vůbec nic, tak jdu zase pryč :). Jedno z nejlepších rozhodnutí, získal jsem hromadu času a klidnější nervy :-D.

        1. By to chtělo?:-D:-D:-D By se mělo, by by by
         Tak navrhněte

         By to chtělo?:-D:-D:-D By se mělo, by by by

         Tak navrhněte zákonný postup této kontroly, zelený soudruhu.

         Váš návrh je úplně stejně debilní, jako „Mělo by se provést kontrolní přepočet emisí elektromobilů podle energetického mixu a toho kdo se nevejde po 60g na 100km by se mělo veřejně bičovat“.

         Nějakými zákony se přece nenecháme v naší spravedlivé věci omezovat, že? Kupředu levá…

        2. Pane Bože, ty jsi magor! 😀
         Pane Bože, ty jsi magor! 😀

Napsat komentář