Tesla Roadster: dojezd přes 1000 km a neuvěřitelná akcelerace, slibuje Elon Musk

Nová generace sportovního elektromobilu Tesla Roadster slibuje parametry, o kterých si většina spalovacích aut může nechat jen zdát.

Tesla Roadster byl první elektromobil, který Tesla v letech 2008 až 2012 na podvozku Lotus Elise malosériově vyráběla. Celkem se ho prodalo 2450 kusů po celém světě. Nabízel dojezd kolem 320 km na jedno nabití.
foto: Tesla

Zrychlení 0-96 km/h za 1,9 sekundy, čtvrt míle během 8,9 sekundy a dojezd přes 1000 km. To vše za cenu, která nejspíš nepřekročí $200 000. To je druhá generace elektromobilu Tesla Roadster.

Elon Musk, šéf Tesly, už dříve řekl, že s jeho příchodem skončí doba spalovacích aut. Aktuální upgrade elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X znovu vyvolal zájem také o připravovaný Roadster, který by mohl jít na trh už letos nebo příští rok.

Na přímý dotaz ohledně jeho dojezdu na Twitteru Elon Musk odpověděl: „Dojezd bude přes 1000 km.“ To je pro elektromobil dosud nevídaná cifra, která naznačuje, že kapacita baterie by se mohla pohybovat nad 150 kWh. V současné době je maximum u osobních vozů Tesla na 100 kWh.

Ve prospěch malého sporťáku budou samozřejmě hrát rozměry, a tedy i realtivně nízká hmotnost konstrukce. Nějakou tu hmotu by měla ušetřit i nejnovější generace baterie. Všichni nicméně dobře víme, jak moc Musk rád přehání.

Na druhou stranu, v parametrech jako je zrychlení a dojezd byl i v minulosti sice poměrně odvážný, ale nakonec je jeho auta dokázala splnit, nebo dokonce překonat (zejména co se týká zrychlení). Jak by mohlo vypadat zrychlení nového Roadsteru proti Formuli 1 se můžete podívat na následujícím simulovaném videu. Hned pod ním pak nejdete záběry z reálné testovací jízdy.

77 Comments on “Tesla Roadster: dojezd přes 1000 km a neuvěřitelná akcelerace, slibuje Elon Musk”

  1. Tenhle autor je známý imbecil. Všechny dodávky do Evropy
   Tenhle autor je známý imbecil. Všechny dodávky do Evropy přicházejí po vlnách, kdy první měsíc kvartálu se auta vyrábějí, druhý se přivážejí a někdy v druhé polovině druhého měsíce se začínají prodávat.

   Propady prodejů mezi posledním měsícem předchozího kvartálu a prvním měsícem toho dalšího jsou prostě způsobeny tím, že Tesla nemá co prodávat. To co teď prodá jsou zbytky z minulé dodávky, které se nestihly dodat zákazníkům včas.

   není to žádná zvláštnost. Stejné je to u Modelu S a X.

   1. Mozna mate pravdu, ale ja bych nejaky ten propad cekal.
    Mozna mate pravdu, ale ja bych nejaky ten propad cekal. Spousta lidi v Evrope cekala na model 3 a prodeje zakonite musely byt vysoke, jakmile bude tahle skupina uspokojena, musi to spadnout. Bohuzel mi prijde, ze porat ani 3ka neni v Evrope hlavne kvuli cene a typu karoserie uplne auto pro bezny spotrebitele. Tohle je neco, co musi Tesla casem vyresit. Uvidime na konci tohoto crvtleti.

   2. Tak stejně tak tady byly články po příjezdu první várky
    Tak stejně tak tady byly články po příjezdu první várky jak raketově vzrostly prodeje Tesly, prostě obojí je potřeba brát s rezervou. Prodeje Tesly v Evropě půjde stejně objektivně hodnotit až potom, co uspokojí ten backlog, co se jim nahromadil během 3 let.

  1. naco ty odpady čtete? dyt je tam víc reklamy jak informací
   naco ty odpady čtete? dyt je tam víc reklamy jak informací to už je divný přeci, tyoe víte vy vůbec komu děláte reklamu??

   krajskelisty.cz/

   rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=03350169&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&ROLES=P&JMENO=&PRIJMENI=&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=1&PODLE=subjekt&IDICO=e993d6596a11b24afbd0&HISTORIE=1

 1. cotojetyoe?? Elon jako bude dělat do Formule jo 🙂 to jakó
  cotojetyoe?? Elon jako bude dělat do Formule jo 🙂 to jakó bude tak pár dárků milijardářů k narozeninm 100kmh/2s …. :)))

  kcc-hho.webnode.cz/tesla/tesla-roadster-2/

  noo soudluzi a ruku na srdce, myslíte že to bude na toho chorvata jako stačit jo ?? :))))

  kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/rimac-concept/

  1. Na auto za $200.000 nemusíš být zrovna miljardář
   Na auto za $200.000 nemusíš být zrovna miljardář 🙂

   Nejenom že se Chorvat bude muset sakra snažit, aby se Tesle aspoň vyrovnal, ale hlavně to jeho auto má stát asi 100x tolik 🙂

   A jestli Tesla vydá Roadster s těma tryskama, tak se můžou Chorvati vrátit zpátky k prodeji nafukovacích lehátek turistům 🙂

    1. Tady píšou, že nějaké kusy prodali hned po něhodě
     Tady píšou, že nějaké kusy prodali hned po něhodě Richarda Hammonda:
     https://www.autojournal.cz/nehoda-richarda-hammonda-byla-pro-vyrobce-rimac-to-nejlepsi-co-se-mohlo-stat/

     Předpokládám teda, že to nebyly jediné 3 kusy, co Rimac prodal. Asi teda to není masovka, ale to nikdo ani nepředpokládal, když je cenovka přes milion eur 🙂

      1. a čo vlastne také sľúbil, čo nedodal? (aj keď
       a čo vlastne také sľúbil, čo nedodal? (aj keď poväčšinou oneskorene).

       Semi malo byť 2019. Možno sa o rok zdrží, ale skôr by som povedal, že pár kusov predsa len dodajú, aby akože splnili cieľ. A naplno až niekedy 2021.

       Roadster 2 má byť až 2020. Možno sa tiež zdrží, ale to je ešte trochu predčasné odhadovať, nie?

       Tunel snáď ani nikdy žiaden termín nemal.

       Jediné, čo reálne mešká, je ten full autopilot, ktorý mal byť tento rok (Musk 2016: autopilot bude do 2-3 rokov).
       Teoreticky ešte majú 8 mesiacov, ale je jasné, že to nebude ani tento rok, ani ten budúci.

     1. Ale notak zase to barvení na růžovo..první auto Tesly bylo
      Ale notak zase to barvení na růžovo..první auto Tesly bylo v roce 2008, to je 11 let. První vlastní kastle představen M-S 2009 – to je 10 let. V roce 2008 se např. vyráběl ještě Hyundai Getz a Kia na tom byla ještě hůř, v roce 2008 koupila Tata v podstatě odepsaný LandRover a Geely koupil beznadějně zastaralé Volvo až v roce 2010 a dnes? V roce 2008 se vyráběla ještě i Octavia I a dnes mají skoro hotový elektromobil – a to je Škoda mainstream! Takže ano kloubouk dolů, jsou to velké úspěchy a obrovské pokroky..ale ne jen Tesly

  1. Nemyslím si, že Roadster bude létat. On to z tesly zatim
   Nemyslím si, že Roadster bude létat. On to z tesly zatim nikdo netvrdí.
   Musk psal, že trysky budou mít takový tah, že by mohly auto zvednout.

   Spíše bude Roadster vážit například 1.5t a bude mít 10 trisek o tahu 150kg (celkem 1.5t) kolem celého auta.

   Termín představení spacex balíčku také neznáme, může přijít několik let po základní verzi.

        1. vážně? až tak moc sem tě dojal? tak to mě těší
         vážně? až tak moc sem tě dojal? tak to mě těší anonymní buzny já rád oblažuju :))

        2. Asi se ozvala potrefená husa. Tak ji moc nekrmte. 8. května
         Asi se ozvala potrefená husa. Tak ji moc nekrmte. 8. května nám VW ukáže co je to elektomobilita. To je teď hlavní terč mého budoucího kritizování.

        3. co bude 8. května ?
         co bude 8. května ?

        4. VW odhalí svůj první EV na platformě MEB. Ale podle
         VW odhalí svůj první EV na platformě MEB. Ale podle komentářů bude cena základního modelu asi 30.000€ přičemž se základní model zatím nebude nabízet (VW opět kopíruje model Tesla).

        5. hmm dík, tak to není jak vidno nikterak důležitá
         hmm dík, tak to není jak vidno nikterak důležitá informace když ani já co u toho 24/7 sedím o tom nic nevím :)))))

        6. A je tam taky možnost rezervace. Už vidím jak VW bude
         A je tam taky možnost rezervace. Už vidím jak VW bude hlásit jak za 24 hodin obdržel 10.000 rezervací. Ode mne nebude.

  1. tobě už v hlavě rupla, není možná výměna, jinak Tesla
   tobě už v hlavě rupla, není možná výměna, jinak Tesla to opravuje i po záruce (to žádný šmejdský ropný fosil neudělá a nedělá), když se to náhodou u nějakého auta projeví. Samozřejmě tento problém byl velmi rychle vyřešen jako kdekoliv… možná bys mohl ještě říci, že Tesla má tak závažné konstrukční chyby, že se chytají mouchy na zrcátka, troubo 😉

   1. Jasně, Tesla to opravuje i po záruce, ale zaplatíš si to.
    Jasně, Tesla to opravuje i po záruce, ale zaplatíš si to. Zeptej se jednoho zdejsího majitele Tesla X, který už ty poloosy po záruce měnil a zaplatil za ně nemalou částku.

    Jako obvykla tady zase lžeš, tak radši zalez zpátky do zemljanky 🙂

    1. Mišelin nám za rok / 40.000 km při jeho celkových 160.000
     Mišelin nám za rok / 40.000 km při jeho celkových 160.000 km snad poví jesi inovovaný poloosy co objednal za €2600 už vydrželi

     hybrid.cz/tesla-chysta-softwarovy-update-pro-model-3-ktery-zvysi-dojezd-i-max-rychlost#comment-189333

     1. Já to četl tady v diskuzi, přímo od majitele Tesly X.
      Já to četl tady v diskuzi, přímo od majitele Tesly X. Nevím, proč by tady lhal. Auto neměl ani dva roky, tudíž bylo v záruce co se týče doby záruky, akorát měl najeto víc než 80 tisíc, takže to už je dle Tesly mimo záruku. No a za poloosy zaplatil nějakých 2500 eur, pokud si dobře pamatuji. Bylo to v Tesla servisu Norimberk.

      Tak tady nešiř ty nesmysly jak je Tesla úplně super a přívětivá automobilka, která ti vše po záruce zaplatí. Možná kdysi, ale to už dle zkušeností majitelů neplatí.

   2. Rupla nerupla, vite jak musi byt ty poloosy a dalsi dily pri
    Rupla nerupla, vite jak musi byt ty poloosy a dalsi dily pri tak silenym zrychleni namahany? No primo bestialne. Takze pokud na to nejsou staveny, tak pudou brzo do kytek. A ano Tesla opravuje i po zaruce ale za docela bestialni ceny. A jak nekdo dodal, treba i za „10 mesicu“. Ted si jen vybrat co je horsi…..

    1. ále kuci lidi nejsou úplně blbý, když už dělejte ty
     ále kuci lidi nejsou úplně blbý, když už dělejte ty fejky krapet věrohodnějc 😉 nějakou webku vysmahněte a fotodokumentaci. takhle vás to brzo přestane bavit a dojde fantazije ;))) prý nějaký karel bez ověření… srandisti 🙂 no spíš chabý paka :))

     1. Ano, nejaky karel bez overeni, co psal recenzi, jak leaf
      Ano, nejaky karel bez overeni, co psal recenzi, jak leaf funguje jako taxi tady na hybridu. Za nedlouho pridam dalsi po 100 000 km. Takove ocasy mám fakt rad. Na nejkae overeni zvysoka kaslu, jestli je to nutné pro přidávání reqlnych zkušeností, tak pardon.

Napsat komentář