Tesla poprvé za čtvrtletí vydělala přes $1 mld., opět ale odložila elektrický náklaďák

Tesla zveřejnila finanční výsledky za 2. čtvrtletí 2021. Výrazně překonaly očekávání, ale nejsou to jen dobré zprávy.

Nedaleko Berlína úspěšně pokračuje stavba tamní Tesla Gigafactory Berlin. Výroba tam má začít na přelomu let 2021/2022.
foto: Tesla

Během 1. čtvrtletí letošního roku se Tesla pochlubila příjmy $10,389 mld. a ziskem $438 mil. Na účtech měla k dispozici přes $17 mld. volné hotovosti. Výsledky za 2. čtvrtletí jsou ještě příjemnější.

Příjmy vyrostly na $11,958 mld., zisky na $1,142 mld. Volná hotovost se ale snížila na $16,229 mld. díky splácení úvěrů. Meziročně Tesla vyrobila o 151 % více elektromobilů (296 421) a dodala jich o 121 % víc (201 304). Nainstalovala 85 MW solárních elektráren a 1,274 GWh baterií. Čvrtletí zakončila s 598 obchody a servisy.

Síť nabíjecích stanic Tesla Supercharger, kterou se Tesla chystá brzy otevřít i dalším výrobcům, má 26 900 stojanů ve 2966 lokacích. Tesla zveřejnila také nové informace týkající se výroby nových bateriových článků 4680 a elektrických náklaďáků Tesla Semi.

Tesla Semi je, nepříliš překvapivě, opět odložen, a to na příští rok. Od roku 2017, kdy byl elektrický tahač představen, jde již o několikátý odklad. Původně měl jít na trh v roce 2019 a prvním zákazníkem měla být samotná Tesla.

Mezitím ale stačila firma nasbírat stovky, ne-li tisíce rezervací na slibovaný elektrický tahač. Neustálé odklady už mohou některým zákazníkům začít dělat problémy. Hlavním problémem je nepřipravenost výroby nových bateriových článků typu 4680, na kterých je výroba Tesla Semi závislá.

Tesla zatím údajně úspěšně ověřila životnost a výkony nových článků. Práce zbývá zhruba na 10 % výrobních procesů. Než toto bude hotové, nebude možné dosáhnout velkých objemů výroby.

Nový bateriový článek typu 4680 přináší zásadní výhody – zejména zlevnění výrobního procesu, ale také zvýšení výkonu, kapacity a životnosti. Navíc je možné je použít tak, že baterie bude strukturální součástí rámu vozidla.

Finanční zpráva Tesla Q2/2021

tisková zpráva

5 Comments on “Tesla poprvé za čtvrtletí vydělala přes $1 mld., opět ale odložila elektrický náklaďák”

  1. tak to už netřeba :))) už každý dávno ví jak to s
   tak to už netřeba :))) už každý dávno ví jak to s teslou ve skutečnosti je :))

   kcc-hho.webnode.cz

   výsledky už nekamufluje, prachů má nadrbaných dost a dost tak přehledně průhledně pravdivě zveřejňuje, zatím… ;)) no a samozřejmě nadále drbe jak jinak…

   http://finviz.com/quote.ashx?t=TSLA

   … co trh dá … tedy dokud fed sype na gigadluh státu :)))

   https://www.usdebtclock.org/

   … v nejhorším už má pojištěný zdrhnutí tzn „bere-roha“ k bitšitu

   https://www.bitstamp.net/markets/btc/usd/?action=buy

   … nebo kojnu (neplésti s kokajnem ten frčel už před 40 léty 😉

   https://coinmarketcap.com/

   …a hned pak nespíš rovnou i na jinou planetu na Marz :)))))))))) čaulidi

Napsat komentář