Tesla znovu překvapila: rekordní čtvrtletní prodeje elektromobilů

auto elektromobil Tesla Model Y

Tesla vyrobila za 2. čtvrtletí 2021 celkem 206 421 elektromobilů, z toho 201 250 jich dodala zákazníkům.

Tesla za uplynulé čtvrtletí překvapila rekordní výrobou i dodávkami. V následujících měsících ji čeká spuštění nových továren v Austinu (Texas) a v Evropě nedaleko Berlína. Je tedy jasné, že příští rok by měla snadno překonat milion dodaných aut.
foto: Tesla

Naprostou většinu výroby ve druhém čtvrtletí letošního roku tvořily elektromobily Tesla Model 3 a Tesla Model Y (204 081), stejně to platilo i o dodávkách (199 360).

Výroba elektromobilů Tesla Model S/Tesla Model X měla přestávku kvůli modernizaci, a tak se vyrobilo pouze 2340 a dodalo 1890. Jde o první čtvrtletí, ve kterém Tesla překonala dodávky 200 000 aut zákazníkům.

Přitom jde o čtvrtletí, které bylo znovu poznamenáno velkými výzvami s ohledem na logistiku, protipandemická opatření, nedostatek komponent a dalšími problémy.

13 komentářů u “Tesla znovu překvapila: rekordní čtvrtletní prodeje elektromobilů”

  1. Škodovka normálně prodá kolem 1,25M aut, takže na konci
   Škodovka normálně prodá kolem 1,25M aut, takže na konci roku to pravděpodobně nebude, ale konec příštího určitě. Myslím, že škodovce nepřijde statisíce nových zákazníků, ale spíš budou přecházet z ropy na elektro.

    1. Jup, tak poslední kvartál bude jistě ve znamení lepších
     Jup, tak poslední kvartál bude jistě ve znamení lepších výsledků, než má škoda. Už se celkem těším, až to jen tak mezi řečí řeknu jednomu velkému fanouškovi škodovky a zároveň odpůrci EV, kterého mám v rodině. 🙂

   1. Nevím, který sebevrah by kupoval baterie od VW, který VŽDY
    Nevím, který sebevrah by kupoval baterie od VW, který VŽDY vyrábí auta tak, aby musela po chvíli do servisu. Jejich baterky budou po pár set tisíc (300?) na vyhození, jak je záměrným zvykem. Tesla vydrží min 700 tisíc jak baterie, tak motor.

Napsat komentář