Tesla Model S slaví 4. narozeniny

Elektromobil Tesla Model S slaví dnes své čtvrté narozeniny. Čerstvě má za sebou první facelift a před sebou, zdá se, zářnou budoucnost.

Během čtyř let stačil elektromobil Tesla Model S výrazně nabourat automobilový průmysl. Mimo jiné i díky tomu, že umí částečně sám řídit díky technologii Tesla Autopilot.
foto: Tesla

Po víceméně experimentálním byla Tesla Model S prvním skutečným produktem automobilky Tesla. Luxusní pětidveřový pětimístný liftback dnes úspěšně konkuruje značkám jako BMW, Mercedes nebo Audi.

Právě nedávno automobilka Tesla Motors představila také jeho zatím nejlevnější verzi 60 a 60D. Kromě toho si můžete připlatit za 75, 75D a 90 nebo 90D. Číslovka vždy udává kapacitu baterie v kilowatthodinách.

Celkové prodeje Tesla Model S překročily 50 000 v říjnu 2014. Aktuálně by mělo být prodáno po celém světě asi 120 000 elektromobilů Tesla Model S. Prvních 10 zákazníků obdrželo klíčky ke svému autu 22. června v továrně Tesla ve Fremotnu.

Výroba tam postupně rostla z 15-20 hotových aut za týden v srpnu 2012 na aktuálních více než 2000 aut za týden. K tomu by se už v příštím roce měl začít vyrábět i Tesla Model 3.

Kromě prodeje samotných elektromobilů (Model S a Tesla Model X) poskytuje Tesla také nadstandardní službu v podobě bezplatného přístupu k celosvětové síti nabíjecích stanic Supercharger. První Tesla Supercharger v Česku se otevře již zítra na 90. km dálnice D1 u sjezdu na Humpolec/Vystrkov.

vlastní

16 Comments on “Tesla Model S slaví 4. narozeniny”

    1. Jsi obětí hloupého a
      Jsi obětí hloupého a propagandistického bulváru ihned.cz. Raději si přečti lépe zdroj a nečerpej z takových nesmyslů, co z toho udělali „teleportaci“. Alespoň teď víš, že ihned je jen bulvár a měl bys ho přestat číst, jestli jsi alespoň trochu inteligentní 😉

Napsat komentář