Tesla má jeden z nejlepších superpočítačů na světě

Tesla ukázala nový obrázek svého vylepšeného superpočítače, který je nyní považován za sedmý nejvýkonnější počítač na světě.

První informace o projektu Dojo“, jak se kódově superpočítač Tesla označoval, se objevily v polovině roku 2020. Už tehdy bylo jasné, že se primárně bude využívat pro trénink umělé inteligence v rámci Tesla Autopilot. Později ale Musk upřesnil, že Tesla výhledově bude společností zaměřenou na robotiku a umělou inteligenci.

V polovině roku 2021 se objevily první fotky superpočítače Tesla. Už tehdy patřil mezi 10 nejvýkonnějších na světě. Využíval se pro trénink neuronové sítě, která následně podporuje asistenční systém Tesla Autopilot v autonomním řízení.

SOUVISEJÍCÍ: Tesla brzy ukáže humanoidního robota jménem Optimus

Původní informace hovořily o tom, že superpočítač Tesla se bude skládat ze tří clusterů. Andrej Karpathy, bývalý šéf AI v Tesle (odešel letos v červenci, v Tesle byl pět let), mimochodem původem Slovák, na konferenci odhalil podrobnosti o prvním clusteru. Ten má 720 uzlů s 8x NVIDIA A100 80GB (celkově 5760 GPU), 10 PB NVME úložiště @ 1.6 TBps a výkon 1,8 exaFLOPS. Tesla zpracovává neuvěřitelné množství obrazových dat ze své flotily více než 1 milionu vozidel, která používá k trénování neuronových sítí.

Tim Zaman, vedoucí inženýr infrastruktury a platformy umělé inteligence Tesly aktuálně potvrdil, že firma nedávno upgradovala grafické procesory superpočítače a zveřejnil nový obrázek. Nově tak jde o typ 7360 A-100(80GB). Tesla k sobě podobnými zprávami především chce přitáhnout další chytré mozky.

zdroj: Electrek.co

17 komentářů u “Tesla má jeden z nejlepších superpočítačů na světě”

      1. Já vím, Velká říjnová…., učil jsem se o ní v dějepise. A jsme zase zpět v Rusku a CCCP, ses nějak zacyklil, kaš2050pare?
       Nebo snad myslíš VMSR? Velkou mlaskovu sexuální revoluci, jak obšourník ošukal co se dalo až narazil? Případně VVR, tj. Velkou vlaječkovou revoluci? Ať je to jak chce, vy komouši – rudí nebo zelení, bez těch revolucí a fangliček prostě nebudete, viď?

       1. Okamura se omluvil europoslancům za lži o migrantech. Udělal to před půlnocí. „Lhář Tomio Okamura prohrál se mnou a Pavlem Svobodou soud a musí se nám omluvit na svém facebooku za lži ohledně hlasování o uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů,“ napsal v úterý na svém twitterovém účtu lidovecký europoslanec Zdechovský.

        To je revoluce, dezoláte Lžidlazdici? 🇨🇿+🇪🇺+🇺🇦=💗💗💗
        VLR=Velká Lžidlazdicova Revoluce.

Napsat komentář