Elon Musk: Tesla výhledově bude společností zaměřenou na robotiku a umělou inteligenci

Většina lidí dnes o Tesle přemýšlí jako o automobilce a energetické společnosti. Elon Musk ale přemýšlí trochu jinak.

Takhle vidí svět umělá inteligence elektromobilů Tesla. Trochu to připomíná legendárního Terminátora.
foto: Tesla

Šéf Volkswagenu Herbert Diess nedávno řekl, že Volkswagen se z automobilky promění v technologickou softwarovou společnost. Chtěl se tím vyrovnat Tesle. Jenže Elon Musk už je zas o krok dál.

V rámci konferenčního hovoru k výsledkům za 1. čtvrtletí 2021 Elon Musk řekl, že v dlouhodobém výhledu budou lidé o Tesle přemýšlet také jako o společnosti zaměření na AI (umělou inteligenci) a robotiku. „Myslím, že rozvíjíme jedny z nejsilnějších hardwarových a AI týmů na světě,“ řekl doslova.

Tesla se dlouhodobě snaží vyřešit problém robotického řízení. Podle Muska je to jeden z nejobtížnějších technických problémů, které existují. „K jeho vyřešení musíme vyřešit velkou část umělé inteligence, specificky umělé inteligence reálného světa,“ dodal.

Pro řešení takových problémů musí být AI umístěna v relativně malém, velmi efektivním počítači, který spotřebuje max. 70-80 W. Což je něco jiného, než spouštět takovou AI na velkém superpočítači v serverovně.

Tesla ale svůj vlastní superpočítač vyvíjí – jmenuje se Dojo a bude určen k trénování umělé inteligence Tesla. Podle Muska má dosáhnout výkonu 1 exaFLOP, čímž by se stal nejvýkonnějším superpočítačem na světě.

27 Comments on “Elon Musk: Tesla výhledově bude společností zaměřenou na robotiku a umělou inteligenci”

 1. Přeloženo do lidštiny:
  1. autonomní řízení je

  Přeloženo do lidštiny:
  1. autonomní řízení je oříšek, který neumíme rozlousknout, ale je v tom tolik peněz, že do toho jdeme
  2. Tesla není schopná konkurovat automobilkám. Kroky EU a dlaších států ve snižování emisí a protlačování BEV byly naším vítezstvím a hrobem zároveň.
  3. zachovejte nám přízeňa neprodávejte akcie.

      1. Tak Ford je aspirant na krach , obzvláště pokud mu Tesla
       Tak Ford je aspirant na krach , obzvláště pokud mu Tesla nebo Rivian hodně zajedou do lukrativního segmentu Pickup trucků. Nicméně Ford Mach-E vypadá docela solidně udělanej . Dali tam stovku baterii , asi hodně proti Tesle a podvozek vypadá docela udělanej , že něco vydrží. No když už nic jiného ,tak si alespoň dokázali uklidit bordel pod přední kapotou, což VW i přes protesty inženýrů ,kteří na autě pracovali ,bohužel nedokázal. https://youtu.be/DGvWw0BHLQE
       Jak tady Sandy říká , to auto nevypadá ani jako Ford https://youtu.be/sq_cQWYMoC8

 2. “Tesla se dlouhodobě snaží vyřešit problém
  “Tesla se dlouhodobě snaží vyřešit problém robotického řízení. Podle Muska je to jeden z nejobtížnějších technických problémů, které existují.”

  Před pár lety sliboval že jeho auto samo do roka dojede z LA do NY a furt nic. Já věděl že to bude “jeden z nejobtížnějších technických problémů, které existují.” :)))

 3. Autopilot měl být hotov již do konce minulého roku.
  Autopilot měl být hotov již do konce minulého roku. Úspěchem bude, pokud se ho podaří zprovoznit do doby než současné jezdící Tesly půjdou na vrakoviště. Lidi si připláceli za autopilota již před více než 5 lety. Auto nevydrží věčně.

   1. Tu analyzu jsem preletl, ale pokud by 40 mil. EV bylo
    Tu analyzu jsem preletl, ale pokud by 40 mil. EV bylo celosvetove, tak to nebude problem. V Cine se uz ted proda pres 1 mil. EV rocne a tam se to do 4 let utrhne ze retezu. Vsak i Tesla prispeje letos 3/4 milionem a VW asi 500.000. Za 2 roky budou vyrabet evropske baterkarny a tim se vse zlevni. Vidim to pozitivne.

 4. to sou jenom kamuflážní politycký žvásty šéfíků,
  to sou jenom kamuflážní politycký žvásty šéfíků, voblbováky pro civilisty :)) Ílonoj je jasný, že jeho rolí bylo donutit světový autodebilismus k elektryfikaci a nikoli ho zlikvidiovat 😉 Na to je moc malý pán, přecijenom ropný soudruzi by to neskousli a ten mlaskův fort texas by pak nemusel stačit :))) Takže pude vod válu a bude si mastit rakety a pak vodlítne na marz trejtrs, tak je to dohodnutý. Autodebilky začnou chrlit elektrokáry a díky tomu sars3 doufejme nepřijde… 😉

  1. Z diskuze:
   Jan Kučera:
   Celkem Clickbait článek,
   Za každou

   Z diskuze:

   Jan Kučera:

   Celkem Clickbait článek,

   Za každou minutu ujetou za safety car se odečítá 1kWh, v závodě se jelo 15min za safety car a odečetlo se 15kWh, což jim elektronika zablokovala tuto energii v bateriích.

   Jde to vidět 5minut před koncem závodu jezdci měli kolem 25% nabité baterie, a ihned po skončení safety car měli okamžitě kolem 3% a zbývaly odjet 2 kola závodu a to už předtím byly 4 bouračky, za které se jim odečítali další kWh

   Takže žádné tankování by nepomohlo – baterie měla na konci závodu přes 30% enegrie ve vozech, ale ta byla zablokována.

   1. Formule E má nastavená pravidla tak, aby to vůbec mohlo
    Formule E má nastavená pravidla tak, aby to vůbec mohlo vypadat jako závod.

    Auta nemůžou mít více energie, protože by vozidla zatížila extrémně těžkou baterií a byla by ještě pomalejší, než jsou.
    V důsledku toho je limit i na srandovní výkon motoru, který maskuje fakt, že výkonnější motor by nic neřešil – auta by sice jela rychleji, ale odjela by doslova pár kol.

    Proto se „závodí“ v rámci ujetých pravidel a toto je důsledek.

    1. volovina F1 a velký prachy v tomhle gemblu s těma
     volovina F1 a velký prachy v tomhle gemblu s těma naondulovanejma fešákama neboli rádobyhvězdama je drogová voblbákovina na civilisty no nekupte si lísky do monaka za 15 táců čuchat jim tam fety :)))

     https://www.autoforum.cz/zajimavosti/mclaren-je-na-pokraji-bankrotu-uz-nema-co-zastavit-zaluje-sve-vlastni-veritele/

     F-E je lepší ale koho to zajímá že? furt je to úchylná šaškárna pro svět naprosto zbytečná 😉

 5. Super, my konzervy se těšíme, že bude nejen v dopravě
  Super, my konzervy se těšíme, že bude nejen v dopravě ubývat dementů používajích teslí vejmysly, protože budou sbírat masově darwinovy ceny… Díky testlí umělé inteligenci se bude tedy v populaci zvyšovat inteligence přirozená. A to je dobrá zpráva, to zas jo.

Napsat komentář