Tesla brzy ukáže humanoidního robota jménem Optimus

Už 30. září má Tesla ukázat humanoidního robota pojmenovaného Optimus. Teď předvedla jeden nový obrázek.

Na výročním setkání akcionářů aktuálně Elon Musk odhalil další obrázek připravovaného humanoidního robota Tesla Optimus (původně známého jako Tesla Bot). Dvě ruce svírající tvar srdce nápadně upomínají k filmům jako Terminátor.

Za deset dnů se původně měl uskutečnit “Tesla AI Day #2”, kde chtěli Tesla a Musk zveřejnit řadu zajímavých updatů týkajících se umělé inteligence. Aktuálně byla ale akce odložena právě na 30. září právě kvůli tomu, že by mohl být k dispozici funkční prototyp Tesla Optimus. Zjevně jde o projekt, na kterém se intenzivně pracuje.

SOUVISEJÍCÍ: Elon Musk chce mít prototyp Tesla robota hotový už v září

Podle Muska by Tesla chtěla robota začít vyrábět v roce 2023. Cílem je získat levnou a spolehlivou pracovní sílu. „Hádám, že Optimus bude dlouhodobě cennější než auto. To postaví na hlavu celou představu o ekonomice,“ řekl k tomu Musk, dobře známý svým přeháněním, ale i tím, že během posledních dvaceti let řadu svých slibů splnil a skutečně převrátil na hlavu automobilový i vesmírný průmysl. Muskovi roboti Tesla Optimus budou zprvu naprogramováni k provádění jednoduchých a opakujících se úkolů.

zdroj: Tesla

22 Comments on “Tesla brzy ukáže humanoidního robota jménem Optimus”

  1. Obávám se, že k tomu je ještě dlouhá cesta. Není to tak dávno, co jsem četl reportáž na fdrive přímo z USA, kde redaktoři měli možnost vidět nový model S na novinárske akci a to byla hrůza. Bylo to poznat na fotkách a i redaktor se zmiňoval, že kvalita je překvapivě špatná, zvlášť když to byl vůz na prezentaci novinářům.

     1. Už to nemůžu najít, ale stačí si přečíst ten článek na fdrive a prohlédnout fotky. Nechápu, když Tesla už má kvalitu zmáknutou, že zrovna na novinářskou prezentaci přiveze takovou nekvalitu.

      A taky majitelé (minulý i současný) si stěžují, takoví ti normální, ne fanatici. Jejich příspěvky lze najít tady i na fdrive, i jinde. Opravdu to nejsou bajky 🙂

       1. Díky, každý ať si udělá názor…

        „Tesla ostatně tvrdí, že Model S je nejaerodynamičtější auto světa, což je sice typické americké velikášství (Mercedes-Benz EQS je na tom lépe), ovšem výsledná čísla jsou přesto působivá. Všechny americké Tesly od počátku schytávají oprávněnou kritiku za ledabylé zpracování. Menších Modelů 3 a Y vyráběných mimo USA už se to netýká, avšak Model S si zachovává pomyslnou visačku Made in USA a na jeho kvalitě je to bohužel stále dobře vidět. Už zvenčí si oko zvyklé na evropskou jakost na první pohled všimne špatně slícovaných plechů, což je mimochodem dobře patrné i v připojeném videu. Nejlépe vidět to je na nepřiléhajícím krytu nabíjecího portu. Jde to až tak daleko, že na zádi prakticky není spára, která by byla v pořádku. Ozdobná lišta na víku kufru jakoby jezdila nahoru a dolů, okraje dělených světlometů a plechů pod nimi se vůbec nepotkávají. Na veřejně vystaveném autě.“

        1. No nevím něco jiného je číst články na fdrive a něco jiného je vidět Tesly ve skutečnosti. Viděl jsem několik tesel S a těchto problémů jsem Di nevšiml. A to nebyli auta vyrobeny v Evropě.
         A an at si každý udělá svuj názor sám já budu věřit sobě.

        2. @vlskrbek
         Já vám věřím, že jste viděl Tesly S, které byly bez problémů. Stejně tak ale byste měl připustit, že jich je spousta, které jsou nekvalitně vyrobené. A svědčí o tom i majitelé, nejenom ten článek na fdrive. Tak je to o to víc zarážející, že se jednalo o prezentaci a oni tam dotáhnou takový paskvil. Bych čekal, že vyberou něco, kde nebudou do očí bít různě široké spáry, nelícující díly a pod. A to je fakt, žádná bajka ani snaha uškodit, tak to tam proste bylo.

        3. No presne. Je neuveritelny ze na prezentaci vytahnou takovej krap. Japonci maji perfektne slicovany i malinky kei auta.

Napsat komentář