Tesla expanduje do Jižní Koreje

Tesla je v Číně, Austrálii, Japonsku. Jižní Korea zatím chyběla. Před týdnem se tam ale otevřely předobjednávky a automobilka už chystá první obchod a 25 nabíjecích stanic.

Obří nové obchodní centrum Starfield Hanam si připisuje hned několik architektonických rekordů – jde například o jedno z největších OC v jedné budově.
foto: Shinsegae/Electrek.co

První obchod Tesla Store v Jižní Koreji bude v novém obchodním centru Starfield Hanam. To se bude otevírat příští týden, ale pravidelný provoz začne až za několik týdnů. Jde o jedno z největších obchodních center v zemi.

Prvních 25 nabíjecích stanic Tesla v Jižní Koreji nebude, jak by se dalo čekat, typu Tesla Supercharger, nýbrž „pouze“ Destination Charger. Objeví se u dalších podniků stejné skupiny Shinsegae, která vlastní i nové obchodní centrum (Chosun Hotels, Starbucks Korea).

Jižní Korea je 11. největší automobilový trh světa. Pochopitelně se tam ponejvíce prodávají domácí značky Hyundai a , nicméně nabídka elektromobilů je překvapivě stále velmi omezená a premiová značka typu Tesla by tam mohla získat zajímavou pozici.

Elektromobil Tesla Model S se tam začne dodávat od začátku roku 2017, Tesla Model X pak v průběhu příštího roku.

6 Comments on “Tesla expanduje do Jižní Koreje”

Napsat komentář