Hybrid.cz přijme externího redaktora

Magazín Hybrid.cz brzy vstoupí do šestého roku svého života. Děkujeme našim váženým čtenářům za podporu a těšíme se, že i příští rok budeme moct přinášet čerstvé informace z oblasti šetrné dopravy. Naším cílem je Hybrid.cz neustále vylepšovat. Rozhodli jsme se proto rozšířit řady našich přispěvatelů. Přijmeme externího redaktora/dopisovatele. Pokud máte zájem, čtěte dále nebo rovnou pište na redakce@hybrid.cz.   

Hybrid.cz - kalendář akcí

Spouštíme kalendář událostí

Na adrese www.hybrid.cz/kalendar-udalosti nyní najdete přehledný kalendář událostí. Pokud máte zajímavý tip na nějakou akci týkající se životního prostředí, dopravy či ekologie, prosím napiště nám na adresu redakce@hybrid.cz a my ji do Kalendáře rádi zařadíme. Zmenšenou verzi kalendáře můžete vidět také v pravém sloupci hned pod Bleskovkami. Těšíme se na vaše tipy! V současné době najdete v kalendáři upozornění na tři akce probíhající nyní koncem listopadu a začátkem prosince 2009.

Hybrid.cz má půl milionu přečtení!

Vážení čtenáři, rádi bychom vám poděkovali za přízeň, kterou našemu magazínu věnujete. Od jeho založení před více než dvěma lety už stránky Hybrid.cz zhlédlo přes půl milionu návštěvníků. Nejde samozřejmě o unikátní návštěvníky, ale i tak je pro nás toto číslo velkým povzbuzením do budoucna. Věříme, že se i nadále budeme setkávat nad zajímavými technologickými novinkami, ale i praktickými články ze světa alternativních pohonů, diskutovat u samotných článků i v našem diskusním fóru, a společnými silami tak přispějeme třeba i ke zlepšení životního prostředí nás všech. Přejeme vám také mnoho úspěchů v novém roce a těšíme se na vaše zajímavé komentáře, tipy a připomínky!

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje Hybrid.cz

Veselé hybridní Vánoce 2008!

Přejeme našim čtenářům veselé Vánoce a úspěšný vstup do nového roku. Těšíme se, až se zde 1. ledna 2009 opět setkáme nad přívalem nových článků a zajímavých diskusních příspěvků! Prozatím nabízíme několik vánočně-novoročních tipů, které by vám mohly pomoct přizpůsobit se měnící se době, případně alespoň trochu ušetřit.

  • Přemýšlíte-li o koupi nového vozu, zamyslete se na co přesně ho budete využívat, jak často, a podle toho vybírejte. U nás zatím není výběr alternativních paliv tak bohatý, nicméně auta na plyn, případně hybridy už jsou běžně dostupné. Stejně jako malé, úsporné městské vozy.
  • Snažte se řídit tak, abyste spotřebovávali co nejméně paliva. Zrychlujte před kopcem, pusťte plyn těsně před vrcholem. Brzděte jen když je to opravdu nutné – a podle toho také jezděte. Zpomalte před zatáčkou. Dojíždějte bez plynu – ke stopkám, semaforům, z kopce, na parkoviště. Ale hlavně! Neřiďte, pokud nemáte vyrovnanou a klidnou mysl! (takže v ČR prý nemůže řídit skoro nikdo:)
  • Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách. Všech čtyřech…
  • Prohledejte celé auto od přihrádky až po kufr a odstraňte přebytečný náklad, snížíte hmotnost.
  • A nakonec vlastně, proč jezdit autem, když se můžete v klidu projít?

Novinky na Hybrid.cz – diskuse a Facebook

Rádi bychom naše milé čtenáře upozornili na nový blok „Z diskuse“ v úplně pravém sloupci našeho serveru, kde najdou odkazy na nejaktuálnější diskuse v našem diskusním fóru. Na něm momentálně pilně pracujeme, abychom jej přizpůsobili vzhledu titulní stránky serveru a vůbec k jeho obsáhlým a velmi zajímavým diskusím přivedli co možná nejvíce čtenářů. Takže se neváhejte zaregistrovat! Také z toho důvodu jsme si na stále populárnějším webu Facebook vytvořili stránku Hybrid.cz, kterou chceme postupně zaplnit zajímavými informacemi. Všichni uživatelé Facebooku se mohou stát fanoušky naší stránky, doporučit ji svým přátelům, a tak ji podpořit.