Smart vyrobil už 1,5 milionu modelů Fortwo

Jan Horčík - 19 Červenec 2013

Továrna Hambach ve Francii vyrobila už 1,5 milionu modelů Smart Fortwo. Jubilejní jedenapůlmilionté auto byl Smart ED ve verzi kabrio. Továrnu nyní čeká dvouměsíční přerušení výroby a masivní přestavba.auto Smart Fortwo podle Brabusu

Smart fortwo si vzali do parády i pánové z Brabusu
foto: Jan Horčík/Hybrid.cz

Výroba malých městských automobilů Smart začala ve francouzském Hambachu v roce 1998. Aktuální renovace zajistí, že opět půjde o ve všech směrech moderní výrobní závod. Celková investice do renovace se pohybuje kolem 200 mil. euro.

Dr. Annette Winkler, šéfka značky Smart, dále uvedla, že v roce 2014 nabídne automobilka znovu také nové čtyřmístné auto. Podobný model už Smart pod názvem Smart forfour vyráběl v letech 2004-2006. Vůz ale nebyl příliš úspěšný. Druhá generace se doufejme povede lépe.

Zpět k továrně: její roční výrobní kapacita v roce 2012 dosáhla 104 000 kusů. Zaměstnává asi 1500 lidí a miliontý Smart fortwo vyrobila v září 2008. Celý komplex továrny přezdívaný “smartville” se snaží o co nejefektivnější chod. Provozuje například vlastní tepelnou elektrárnu, která dodává továrn teplo a asi 25 % elektřiny.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?