Škoda Enyaq Coupé iV: světová premiéra nového elektromobilu 31. ledna 2022, vynikající aerodynamika

Škoda Auto představí 31. ledna 2022 nový elektromobil Enyaq Coupé iV. Video-teaser přináší první pohled na nový, čistě elektrický vrcholný model české automobilky a vyzdvihuje jeho vynikající aerodynamické vlastnosti.

Stejně jako elektromobil Škoda Enyaq iV je i nová Škoda Enyaq Coupé iV založena na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Elegantní kupé je se součinitelem odporu vzduchu cx=0,234 nejlepší ve svém segmentu.

Vylepšuje již tak vynikající hodnotu vozu Škoda Enyaq iV, mimo jiné i díky novému tvaru karoserie. Střešní linie modelu Enyaq iV se od Bsloupku mírně svažuje směrem dozadu a přechází do zadních dveří s ostře lomenou hranou.

zdroj: tisková zpráva

28 Comments on “Škoda Enyaq Coupé iV: světová premiéra nového elektromobilu 31. ledna 2022, vynikající aerodynamika”

  1. Evropská komise (EK) chce do roku 2040 postupně ukončit vytápění budov plynem a dalšími fosilními palivy. Přísnější ekologická pravidla mají platit i pro výstavbu nových budov, které navíc nebudou moci od roku 2030 produkovat žádné emise. Od roku 2027 pak lidé přijdou o nárok na podporu vytápění plynovými kotli. Počítá s tím soubor návrhů, který komise představila jako další součást cesty ke klimatické neutralitě.
    Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/evropska-komise-evropska-unie-ekologie-plan.A211215_133158_eko-zahranicni_kou

    Rok 2022 pro mě znaméná začít připravovat můj business na post-EU Českou republiku. Teď nás s naší vládou čeká výkyv kyvadla směrem k EU a jeho další zhoupnutí bude za pár let opravdu drtivé.

    1. V ruske risi zla dostali sok. Co budou zrat az jejich plyn bude neprodejny. Liliputin si chtel rvat vlasy az zjistil, ze uz zadne nema. Liliputin mluvi o Ukrajine jako Hitler o Ceskoslovensku kratce pred anexi. Doufejme, ze mu jeho choutky poradne zhorknou v zumpe. Uz se tesim az nastane liberalizace energetiky a kazdy si bude moct instalovat solarni panely podle sveho uvazeni.

        1. Ted zrovna netopim. Mam tepelne cerpadlo a pri dnesni teplote staci pustit na 3h denne. Bezi na elektrinu a je zeme/voda. Dnes jsem krmil 90% elektrinou ze site a pouhych 10% z FVE. Minule dny to bylo i 100% z FVE. Podle slunicka a mraku. Pokud by nebylo omezeni, mel bych fve vsude. Zastresil bych terasu, carport atd. Garaz stoji trochu nevhodne, tam je vetsinou stin. Klidne bych mel i v zime >50% vlastni elektrinu.

                1. Vyhoda je, ze nevznikaji zadne lokalni emise, neni treba komin ani vyfuk. Neposilam penize mafianum a sklizim „palivo“ na zahrade. Nepotrebuju zadny sklad paliva ve sklepe, nehrozi unik plynu a exploze baraku. Nemusim platit kominika a teplo mam na knoflik. Nevyhoda je, ze hrozi nebezpeci zniceni elektroniky diky neschopnemu Cezu zabezpecit sit proti prepeti, podpeti a opakovanym vypadkum behem velmi kratke doby. Pred par dny jsme meli na jedne fazi 97V. Cezko je porad jeste Ostblock a rozvojova zeme. Postbolsevik tady vladne dal.

                2. Hodně lidí co znám a měli do teď plyn, přechází na automatický kotel na uhlí. Prý se jím investice vrátí za jedinou sezónu.

                  Aneb důsledky ekologické politiky EU v praxi.

                3. Prechod z ruskeho plynu na neruske uhli chvalim. rusakum nic, nechat vyhladovet.

            1. Zjisti si blbecku jak t.č. funguje. Z 1kWh el. se ziska 4-5 kWh termicke energie. Navic kolikrat jede kompletne na slunicko a i kdyz je zimni zamracena obloha, tak porad jeste jedu na 10% ze slunicka. Uz davno se mi investice zaplatila. Za instalaci plynoveho kotle bych dal minimalne 50% nakladu za t.č. U plynu si nemuzu nic projektovat a realizovat sam. Porad nejake revize a dalsi ptakoviny. A byt cely zivot zavisly na rusku fakt nechci byt. A platit jak mourovatej take nechci.

                1. Runner neni jen komicky, on je i tragicky, hloupy a totalne mimo.

                2. To „malé množství“ energie je konkrétně v mém případě 23,5 MWh z fosilních paliv a jádra a tomu odpovídá 12 tun CO2 emisí, což je víc, než když bych topil černým uhlím, pomatený zelený soudruhu.

                1. Někde jsem četl, že i občasná přítomnost střevních parazitů má svůj význam pro formování imunitního systému…Na Runnera a jemu podobné je možné takto nahlížet…

              1. Samozřejmě vím, jak funguje tepelné čerpadlo a mám ho i v projektu, ale:
                1) nezbavuje tě to závislosti na vnějším dodavateli energie z fosilních paliv.
                2) návratnost TČ je přinejlepším nejistá. Například u mě aktuálně vychází provoz TČ 3COP na 98 tisíc Kč ročně, zatímco v případě uhlí by to bylo 70 tisíc (plus každé tři dny povinná rozcvička 😀 ) Pořizovací náklady ani nemá smysl komentovat.

                Tepelné čepadlo sice ušetří dvě třetiny nákladů na elektřinu, ale díky rychlejšímu zvyšování cen elektřiny proti přímo spalovaným pevným palivům to vychází ještě hůře, než dřív.

                1. Možná by si mohl napsat k jakému typu TČ ti vycházejí ty čísla. Jestli jde o využití geotermiky nebo čistě ze vzduchu- nemůžu si pomoct, ale na ty ,,nezakopané,nezavrtané“ taky koukám s podezřením.

Napsat komentář