Škoda Enyaq iV Coupé: nová karosářská varianta úspěšného elektromobilu

Škoda Auto rozšiřuje nabídku svého prvního čistě elektrického SUV o druhou karosářskou variantu – čtyřdveřový model Enyaq Coupé iV.

Hodnota součinitele odporu vzduchu nové verze elektromobilu Škoda Enyaq iV činí cx 0,247, a je tak nižší než u původní verze. Auto je proto úspornější a může nabídnout dojezd až 535 km (původní 534 km) WLTP.

Škoda Enyaq iV je pro Škoda Auto úspěšný model, na který mladoboleslavská automobilka sesbírala už přes 70 000 objednávek. Rodinám nabízí nové Coupé velkorysý prostor až pro pět cestujících a zavazadlový prostor s objemem 570 l (585 l pro původní Enyaq iV). Nová modelová varianta je k dispozici ve třech výkonových stupních.

Škoda správně upozorňuje, že dostupnost maximálního elektrického výkonu může být omezena. Výkon dostupný v jednotlivých jízdních situacích závisí na různých faktorech, jako je okolní teplota, stav nabití, teplota a kondice vysokonapěťové baterie či její fyzický věk. foto: Škoda Auto

Verze ENYAQ COUPÉ iV 60 a ENYAQ COUPÉ iV 80 mají pohon zadních kol, verze ENYAQ COUPÉ iV 80x disponuje pohonem všech kol. ENYAQ COUPÉ iV je délkou 4 653 mm o 4 mm delší a výškou 1 617 mm o 1 mm vyšší než ENYAQ iV.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV nabízí dvě různé kapacity baterie a tři výkonové stupně. Baterie modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen jsou umístěny v podlaze mezi přední a zadní nápravou. Základní výkonovou verzí je ENYAQ COUPÉ iV 60 o výkonu 132 kW.

Škoda Enyaq Coupé iV. foto: Škoda Auto

O pohon zadních kol se stará jednostupňová převodovka. Jeho lithium-iontová baterie má kapacitu 62 kWh, respektive 58 kWh netto. Verze ENYAQ COUPÉ iV 80 disponuje výkonem 150 kW a pohonem zadních kol.

Jeho baterie má kapacitu 82 kWh, resp. 77 kWh netto a v kombinaci se skvělou aerodynamikou (hodnota součinitele odporu vzduchu cx 0,247) umožňuje nejdelší možný dojezd, který činí více než 535 km.

Možnosti nabíjení elektromobilu Enyaq Coupé iV. foto: Škoda Auto

Stejnou baterii využívá také verze ENYAQ COUPÉ iV 80x o výkonu 195 kW. Tato verze disponuje pohonem všech kol díky druhému elektromotoru o výkonu 80 kW, který je umístěn na přední nápravě. ENYAQ COUPÉ iV lze dobíjet například pomocí wallboxu ŠKODA iV Charger na střídavý proud s výkonem až 11 kW.

Dobíjení tak trvá 6 až 8 hodin. Vůz lze také dobíjet na veřejných rychlodobíjecích stanicích na stejnosměrný proud až do výkonu 125 kW. Na přání je dostupná přenosná nabíječka iV. Jedná se o mobilní řešení s vyměnitelnými propojovacími konektory.

Jeden komentář u “Škoda Enyaq iV Coupé: nová karosářská varianta úspěšného elektromobilu”

Napsat komentář