Nová varianta vysoce výkonné dobíječky Siemens nabízí maximální a průběžný výkon stejnosměrného nabíjení 400 kW. Umožňuje dynamické nabíjení až čtyř aut najednou.
Siemens uvádí na trh novou variantu ultra výkonné dobíjecí stanice SICHARGE D s maximálním výkonem 400 kW, která je určena pro trhy používající normu IEC. Řada SICHARGE D je určena pro dobíjení stávajících a budoucích elektrických vozidel.
Proto splňuje všechny příslušné standardy, protokoly a normy a dokáže se přizpůsobit aktuálním i budoucím nárokům na dobíjení. Externí výdejníky typu SICHARGE D umožňují navíc paralelní stejnosměrné dobíjení až čtyř vozidel v rámci jednoho připojení k síti, což optimalizuje dobu dobíjení a zajistí provozovatelům dobíjecích stanic úspory nákladů i prostoru.
SOUVISEJÍCÍ: E.ON sjednocuje pro své uživatele ceny za rychlé a ultrarychlé dobíjení
„Pro udržitelnější budoucnost je široké přijetí elektromobility nutností. Kratší doba dobíjení elektromobilů i elektrických nákladních automobilů, zejména na tranzitu, bude hrát klíčovou roli pro vyšší míru přijetí a praktičnost tohoto druhu dopravy. Řada SICHARGE D představuje pro dosažení tohoto cíle důležitý milník,“ uvedl Markus Mildner, generální ředitel pro elektromobilitu Siemens Smart Infrastructure.
Řada SICHARGE D byla flexibilně navržena pro nejrůznější případy využití, jako je dobíjení v cíli (Destination Charging), veřejné ultra výkonné dobíjení nebo dobíjení podél dálnic a dokáže zajistit průběžně stabilní výkon 400 kW při okolní teplotě až 40 °C.
Stanice nabízí vícejazyčnou dotykovou obrazovku s intuitivním uživatelským rozhraním, stejně jako praktický systém organizace kabelů na dobíječce i výdejovém terminálu. Toto řešení umožňuje snadnou manipulaci, aby bylo dobíjení pro řidiče elektromobilů co nejkomfortnější.
Flexibilita dotykového displeje poskytuje výhody i provozovatelům dobíjecích bodů v podobě nejrůznějších možností inzerce a připojení platebních terminálů podle jejich příslušného platebního partnera.
Po celou dobu životnosti mají zákazníci k dispozici individualizované služby a neustálou podporu – od počáteční instalace přes digitální a vzdálený servis až po podporu přímo v místě.
Silniční doprava produkuje v rámci dopravního sektoru v Evropské unii největší množství emisí a představuje téměř tři čtvrtiny emisí skleníkových plynů z dopravy. Jako součást legislativního balíčku ‚Fit for 55‘ přijala Evropská unie nová pravidla upravující emise CO2 ze silničních vozidel.
Navrhované nařízení zvyšuje cíle týkající se snížení emisí CO2 do roku 2030 a stanoví nový cíl 100 % pro rok 2035. Na jeho plnění se významným podílem bude podílet i silná a spolehlivá síť pro dobíjení elektromobilů.
zdroj: tisková zpráva