Robot Tesla Optimus umí třídit objekty a cvičit jógu

Už v květnu ukázala Tesla nové schopnosti svého humanoidního robota Optimus známého také jako Tesla Bot. Teď umí zas o něco víc.

Na novém videu je vidět, jak robot Tesla Optimus (Tesla Bot) třídí různobarevné kostičky. Nepříliš rychle, ale zato velmi přesně a s až překvapivě jemnými pohyby ruky. Navíc se dokáže sám opravovat a reagovat na externí vliv.

V dalších záběrech je pak vidět, jak ohebný robot cvičí různé jógové pozice. Tesla robota dlouho nikdo nebral vážně, ale v posledních měsících si Optimus získává čím dál víc pozornosti díky svým neustále se zlepšujícím schopnostem.

Tesla využívá jako „mozek“ robota stejnou nebo velmi podobnou neuronovou síť, kterou trénuje také pro svá auta. Tam nicméně slibuje plně robotické řízení už několik let a stále ho nemá hotové.

zdroj: Tesla

4 Comments on “Robot Tesla Optimus umí třídit objekty a cvičit jógu”

  1. Huustý! 😮 Těším se, že si jednoho dne nějakého takového robota taky pořídím. Aspoň kdyby uměl obsluhovat myčku a pračku. To už by mi za to stálo 😁 Jen doufám, že lidem nezačne vracet všechno to příkoří, které od nich bezpochyby bude zažívat (viz např. tady ti výzkumníci, co mu berou kostičky pod rukama).

Napsat komentář