Renault ohlásil zpoždění výstavby závodu na výrobu baterií

Renault před časem oznámila záměr začít v polovině příštího roku vyrábět baterie do v novém závodě ve Flins ležícím nedaleko . Z důvodu neposkytnutí vládní investice je však francouzský automobilový výrobce nucen svůj plán upravit. Podle slov tiskového mluvčího začne podnik vyrábět baterie až v roce 2014.  

foto: Renault

Francouzský stát je vlastníkem 15% akcií společnosti . Když v roce 2009 automobilka ohlásila, že investice do výstavby nového závodu ve Flins spolkne částku 600 miliónů EUR, počítalo se, že 70 miliónů půjde z kasy francouzské státní agentury pro atomovou energii. se však nyní k Renaultu otočila zády a financování projektu tak zůstalo pouze na bedrech automobilky.

Z tohoto důvodu dojde ke zpoždění zahájení výroby . Původně měla začít produkce ve druhém čtvrtletí příštího roku, ale ve skutečnosti v té době začne pouze výstavba nového závodu.

„Zahájení výroby baterií ve Flins se očekává v roce ,“ řekl mluvčí Renaultu. Zároveň však upozornil, že zpoždění nebude mít žádný podstatný vliv na průběh programu výroby . Renault tak bude muset po tři roky využívat dodávek baterií vyrobených firmou AESC (společný podnik Nissanu a společnosti ) nebo jihokorejskou společností .

Těmito bateriemi budou vybaveny i první exempláře čtyř plánovaných elektromobilů. Na podzim by měly jít do prodeje elektromobily a , které do konce roku doplní ještě dvoumístný . Čtvrtým do party bude malý elektromobil , jehož výroba začne v druhé polovině roku 2012, údajně právě v závodě ve Flins.

Aliance plánuje v příštích letech společně investovat do astronomickou částku 4 miliardy eur. Podle slov šéfa aliance chce touto investicí aliance v roce 2020 dosáhnout 10% podílu na celosvětovém prodeji nových .

Napsat komentář