PSA Peugeot Citroën potvrzuje závazek trvale udržitelné mobility

Skupina Peugeot Citroën potvrzuje při příležitosti evropského týdne mobility svůj závazek ve prospěch trvale udržitelné mobility, která je součástí její sociální a environmentální strategie. Skupina dnes drží v Evropě prvenství z hlediska průměrných emisí prodaných vozů. Ty v prvním pololetí roku 2012 činily 124,5 g CO2/km.

Nové hybridy Peugeot 508 RXH a Citroen DS5 Hybrid4 jsme aktuálně podrobili nelítostnému testování.
foto: Hybrid.cz

Skupina PSA Peugeot Citroën snižuje dopad svých vozů na životní prostředí tím, že vyvinula účinnější spalovací motory a jedny z nejvýkonnějších exkluzivních hybridní technologií, jako je hybridní dieselová technologieHYbrid4“.

V rámci projektu Hydole (HYbrid s DOminantním eLEtrickým pohonem), jehož cílem je novým způsobem sladit výhody elektromobilů a hybridních vozů s klasickým motorem, rovněž připravuje nový . V nejbližší době chystá společně s francouzskou EDF test vozu v reálných podmínkách.

Značky Peugeot a Citroën poskytují rovněž nabídky na míru zaměřené na snížení spotřeby paliva a dopadu na životní prostředí u automobilu. Skupina také připravila nabídku společného sdílení automobilů určenou pro firmy a současně ve velkých francouzských městech nabízí v partnerství s moderními provozovateli systém společného pronájmu vozů a spolujízd.

Vynikajícím příkladem této snahy přispět k novému chování a přístupu k mobilitě je spolupráce značky Citroën se společností Zilok Auto, která je lídrem v oblasti půjčování automobilů soukromým osobám.

PSA Peugeot Citroën působí rovněž v sektoru jízdních kol a motocyklů, především jde o elektrické skútry a kola značky Peugeot.

Skupina, která se snaží inovovat jak svými technologiemi, tak službami, napomáhá s vybudováním nových a dostupných ekosystémů mobility. Zapojuje se rovněž do úvah o novém využití automobilů, zejména prostřednictvím Institutu pro město v pohybu (IVM). Ten společně s podnikovou nadací PSA Peugeot Citroën, která dnes podporuje více než 100 projektů, zkoumá řešení podporující přístup k mobilitě.

tisková zpráva

Napsat komentář